Świnka Peppa zmienia właściciela. Hasbro przejmuje Entertainment One

Za 3,3 mld funtów (4 mld dol.) koncern Hasbro przejmie Entertainment One, kanadyjskiego właściciela praw do znanych filmów i seriali, np. "Świnka Peppa", "Zmierzch", "The Walking Dead" czy "Igrzyska śmierci".

(Entertainment One)

"Świnka Peppa" jest najbardziej znaną marką należącą do eOne. Kreskówka jest skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, bawi już od 15 lat i można ją oglądać w 180 krajach i 40 wersjach językowych. Serial liczy już 400 odcinków. W tym roku (do 31 marca) wygenerowała 100 mln euro zysku, o 20 proc. więcej niż w 2018 r.

Hasbro za prawa do tego i innych seriali Entertainment One tj. "Pidżamersi" czy "The Green Book",  zapłaci 4 mld dol. Jest to największa transakcja w historii firmy. Ma ona umożliwić dotarcie do większej liczby odbiorców dzięki kablowym i streamingowym możliwościom eOne.

Hasbro jest drugim po Mattel największym na świecie producentem zabawek i gier. Jest m.in. właścicielem marek Monopoly i Twister. Została założona w 1923 roku przez żydowskich emigrantów z Polski.

eOne jest notowana na londyńskiej giełdzie. Jej udziałowcy otrzymają 5,60 funta za każdą akcję spółki, która powstanie po zakończeniu fuzji, zaś menedżerowie mają trafić do zarządu Hasbro, gdzie będą odpowiadać za filmy i seriale.

KWS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 secundus

To teraz na Walking dead, igrzyskach śmierci czy zmierzchu, głównym antagonistą będą KUCYKI!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne