Straż Graniczna przejęła nielegalny tytoń warty prawie 570 tys. zł

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przejęli w Kłodzku (woj. dolnośląskie) susz oraz krajankę tytoniową o szacunkowej wartości prawie 570 tys. zł. Do sprawy zatrzymano pięcioro Polaków – poinformowała w piątek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Wśród podejrzanych o udział w procederze związanym z nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi jest czterech mężczyzn w wieku 21-39 lat oraz 46-letnia kobieta.

"Cała piątka usłyszała zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem wyrobami akcyzowymi bez znaków akcyzy skarbowej. W piątek wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowy na okres trzech miesięcy" – dodała rzeczniczka

Do zatrzymań w tej sprawie doszło w miniona środę. Były one efektem postępowania realizowanego przez naszych funkcjonariuszy SG z Zielonej Góry i Wrocławia przeciwko grupie przestępczej zajmującej się sprzedażą wyrobów akcyzowych pochodzących z nielegalnego źródła.

Nielegalny towar strażnicy graniczni znaleźli w dwóch samochodach zaparkowanych przy jednej z ulic w Kłodzku. Było w nich łącznie blisko 1,3 tony suszu tytoniowego o szacunkowej wartości 576 tys. zł. oraz 5 kg krajanki tytoniowej o wartości 3,5 tys. zł. Krótko potem zatrzymano podejrzanych.(PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ mark/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil