Słabe dane z USA. Kurs dolara wreszcie w dół

Czwartkowe popołudnie przyniosło spadek kursu dolara. Na amerykańską walutę wpływ miały dane z przemysłu.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w maju 50,6 pkt. wobec 52,6 pkt. w poprzednim miesiącu - podano we wstępnym wyliczeniu. Rynek oczekiwał odczytu na poziomie 52,7 pkt., więc możemy mówić o sporym rozczarowaniu.

Co więcej, odnotowany poziom 50,6 pkt. jest najniższy od września 2009 r. oraz stanowi wartość niebezpiecznie bliską kluczowego poziomu 50 pkt., który oddziela okresy wzrostu od recesji w sektorze.

Moment publikacji danych z amerykańskiego sektora wytwórczego (15.45) jak na dłoni widać na poniższym wykresie.

Kliknij, aby przejść do notowań
Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

Sytuacja na głównej parze walutowej świata przełożyła się także na kurs dolara wobec złotego. USD/PLN spadł z dwuletniego maksimum na poziomie 3,875 do mniej niż 3,855 zł. Stabilniej zachowuje się kurs euro – w tym wypadku wciąż mamy do czynienia z 4,30 zł.

Kliknij, aby przejść do notowań
Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

Wciąż relatywnie wysoki, jest kurs franka szwajcarskiego choć dziś po południu odbił się od 3,843 zł. Kursem funta z kolei wciąż buja polityka. Część inwestorów oczekuje, że premier Wielkiej Brytanii w piątek ogłosi rezygnację z urzędu po tym, jak doszło do buntu w rządzie w związku z jej planem w sprawie brexitu. W efekcie kurs funta spadł poniżej 4,88 zł.

Również w Europie indeksy PMI wypadły gorzej od oczekiwań. Przemysłowy PMI dla strefy euro spadł z 52,8 pkt. do 52,5 pkt. wobec oczekiwanych 53 pkt. Szczególnie niepokoić może sytuacja w Niemczech - więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.

MZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 3 open_mind

Trump odpowiedział dziś na spotkaniu z Rolnikami na pytanie o Pelosi i próby ponownego oskarżenia go. Pozwalamy im dalej brnąć w tym nonsensie. A potem „pojedziemy” z nimi bardzo szybko. Później dodał: Jestem niezwykle stabilny geniusz, i jestem z tego zadowolony. Brawo Trump. !!! Fakt że IQ ma jedno z najwyższych jako prezydent USA.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 12 open_mind

„Kurs dolara wreszcie w dół” Ten hura optymizm oparty jest na?…...Bo Tusk czy PO albo PIS tak chce albo Angela Merkel i Juncker czy Teresa May względnie Macron. O już wiem bo Mario Draghi tak sobie życzy? Bo widzi odbicie w Europie: ????

Wklejam jeszcze raz bo to ważne: Cóż mogę napisać wszystko sprowadza się do mojej mantry wklejanej i potępianej przez was.

Musicie przyjąć do wiadomości że: W obecnym zdegradowanym, zmalwersowanym, skorumpowanym przez związki kolesiowsko - biznesowe. i zadłużonym w pierdylionowe sumy światem, oraz zagrożonym wybuchem trzeciej wojny światowej, Dolar i Trump to najczyściejsze koszule pośród brudnych, Inwestorzy bez względu na wzgląd i tak będą cumowali w USA. Przykro to wam powiedzieć ale Europa została zaplanowana jako pionek w tej grze, sami widzicie co się z Europą stało to wydmuszka polityczno ekonomiczna podparta pustymi bankami. Pozostałe waluty świata i inflacja dramatycznie wpadną w korkociąg. Co będzie niezgodne z obecnym trendem, to umacnianie się cen złota i dolara równocześnie. Natomiast krypto waluty wpadną w ogromny rolo-koster, który okaże się szaloną porażka w świecie kompletnej paniki. Posiadacze złota mogą się czuć szczęśliwi nie tylko dlatego że posłuży im ono jako ubezpieczenie w czasie sztormu ale i skorzystają na wzroście jego wartości. Najgorzej wypadną umoczeni w nieruchomości którzy kupili w okresie „hura optymizmu”. Dodatkowo – jak wybuchnie a bardzo w to wątpię, gdzieś konflikt na poziomie nuklearnym to zaraz po tym zostanie użyta broń chemiczna i biologiczna. Naród spod znaku gwiazdy Dawida nie pozwoli sobie na drugi Oświęcim, a nad Europą wisi niespełniona karma, pejsy użyją swojego amerykańskiego psa trzymanego na smyczy do swej obrony. Świat od ponad 90 lat żyje w okresie konsumpcjonizmu wyrośniętego ze snobizmu. Jestem pewien że w nowym systemie nastąpi era spokoju i mądrości, a konsumpcjonizm i snobizm będą wydawały się wręcz śmieszne i obcesowe. Taką mam wizję..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN 0,13% 3,7507
2019-06-27 08:28:00
EUR/PLN 0,00% 4,2596
2019-06-27 08:28:00
EUR/USD -0,15% 1,1357
2019-06-27 08:28:00
CHF/PLN -0,13% 3,8253
2019-06-27 08:28:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil