Słabe dane z USA. Kurs dolara wreszcie w dół

2019-05-23 17:42
publikacja
2019-05-23 17:42
YAY Foto

Czwartkowe popołudnie przyniosło spadek kursu dolara. Na amerykańską walutę wpływ miały dane z przemysłu.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w maju 50,6 pkt. wobec 52,6 pkt. w poprzednim miesiącu - podano we wstępnym wyliczeniu. Rynek oczekiwał odczytu na poziomie 52,7 pkt., więc możemy mówić o sporym rozczarowaniu.

Co więcej, odnotowany poziom 50,6 pkt. jest najniższy od września 2009 r. oraz stanowi wartość niebezpiecznie bliską kluczowego poziomu 50 pkt., który oddziela okresy wzrostu od recesji w sektorze.

Moment publikacji danych z amerykańskiego sektora wytwórczego (15.45) jak na dłoni widać na poniższym wykresie.

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Sytuacja na głównej parze walutowej świata przełożyła się także na kurs dolara wobec złotego. USD/PLN spadł z dwuletniego maksimum na poziomie 3,875 do mniej niż 3,855 zł. Stabilniej zachowuje się kurs euro – w tym wypadku wciąż mamy do czynienia z 4,30 zł.

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Wciąż relatywnie wysoki, jest kurs franka szwajcarskiego choć dziś po południu odbił się od 3,843 zł. Kursem funta z kolei wciąż buja polityka. Część inwestorów oczekuje, że premier Wielkiej Brytanii w piątek ogłosi rezygnację z urzędu po tym, jak doszło do buntu w rządzie w związku z jej planem w sprawie brexitu. W efekcie kurs funta spadł poniżej 4,88 zł.

Również w Europie indeksy PMI wypadły gorzej od oczekiwań. Przemysłowy PMI dla strefy euro spadł z 52,8 pkt. do 52,5 pkt. wobec oczekiwanych 53 pkt. Szczególnie niepokoić może sytuacja w Niemczech - więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.

MZ

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
open_mind
Trump odpowiedział dziś na spotkaniu z Rolnikami na pytanie o Pelosi i próby ponownego oskarżenia go. Pozwalamy im dalej brnąć w tym nonsensie. A potem „pojedziemy” z nimi bardzo szybko. Później dodał: Jestem niezwykle stabilny geniusz, i jestem z tego zadowolony. Brawo Trump. !!! Fakt że IQ ma jedno z najwyższych Trump odpowiedział dziś na spotkaniu z Rolnikami na pytanie o Pelosi i próby ponownego oskarżenia go. Pozwalamy im dalej brnąć w tym nonsensie. A potem „pojedziemy” z nimi bardzo szybko. Później dodał: Jestem niezwykle stabilny geniusz, i jestem z tego zadowolony. Brawo Trump. !!! Fakt że IQ ma jedno z najwyższych jako prezydent USA.
open_mind
„Kurs dolara wreszcie w dół” Ten hura optymizm oparty jest na?…...Bo Tusk czy PO albo PIS tak chce albo Angela Merkel i Juncker czy Teresa May względnie Macron. O już wiem bo Mario Draghi tak sobie życzy? Bo widzi odbicie w Europie: ????

Wklejam jeszcze raz bo to ważne: Cóż mogę napisać wszystko sprowadza
„Kurs dolara wreszcie w dół” Ten hura optymizm oparty jest na?…...Bo Tusk czy PO albo PIS tak chce albo Angela Merkel i Juncker czy Teresa May względnie Macron. O już wiem bo Mario Draghi tak sobie życzy? Bo widzi odbicie w Europie: ????

Wklejam jeszcze raz bo to ważne: Cóż mogę napisać wszystko sprowadza się do mojej mantry wklejanej i potępianej przez was.

Musicie przyjąć do wiadomości że: W obecnym zdegradowanym, zmalwersowanym, skorumpowanym przez związki kolesiowsko - biznesowe. i zadłużonym w pierdylionowe sumy światem, oraz zagrożonym wybuchem trzeciej wojny światowej, Dolar i Trump to najczyściejsze koszule pośród brudnych, Inwestorzy bez względu na wzgląd i tak będą cumowali w USA. Przykro to wam powiedzieć ale Europa została zaplanowana jako pionek w tej grze, sami widzicie co się z Europą stało to wydmuszka polityczno ekonomiczna podparta pustymi bankami. Pozostałe waluty świata i inflacja dramatycznie wpadną w korkociąg. Co będzie niezgodne z obecnym trendem, to umacnianie się cen złota i dolara równocześnie. Natomiast krypto waluty wpadną w ogromny rolo-koster, który okaże się szaloną porażka w świecie kompletnej paniki. Posiadacze złota mogą się czuć szczęśliwi nie tylko dlatego że posłuży im ono jako ubezpieczenie w czasie sztormu ale i skorzystają na wzroście jego wartości. Najgorzej wypadną umoczeni w nieruchomości którzy kupili w okresie „hura optymizmu”. Dodatkowo – jak wybuchnie a bardzo w to wątpię, gdzieś konflikt na poziomie nuklearnym to zaraz po tym zostanie użyta broń chemiczna i biologiczna. Naród spod znaku gwiazdy Dawida nie pozwoli sobie na drugi Oświęcim, a nad Europą wisi niespełniona karma, pejsy użyją swojego amerykańskiego psa trzymanego na smyczy do swej obrony. Świat od ponad 90 lat żyje w okresie konsumpcjonizmu wyrośniętego ze snobizmu. Jestem pewien że w nowym systemie nastąpi era spokoju i mądrości, a konsumpcjonizm i snobizm będą wydawały się wręcz śmieszne i obcesowe. Taką mam wizję..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki