"The Times": Oczekuje się, że premier May w piątek ogłosi rezygnację

2019-05-23 07:55
publikacja
2019-05-23 07:55

Oczekuje się, że premier Wielkiej Brytanii w piątek ogłosi rezygnację z urzędu po tym, jak doszło do "buntu w rządzie w związku z jej planem w sprawie brexitu" - informuje w czwartek brytyjski dziennik "Times", nie podając źródła tej informacji.

/ fot. Henry Nicholls / Reuters

May pozostanie na stanowisku do czasu wyłonienia swego następcy.

Następca May zostanie wskazany w dwuetapowym procesie; dwóch ostatnich kandydatów zawalczy o głosy 125 tys. członków Partii Konserwatywnej - podał "Times".

Wynegocjowana przez May umowa wyjścia z Unii Europejskiej została już trzykrotnie odrzucona przez Izbę Gmin.

We wtorek brytyjska premier przedstawiła kolejną kompromisową propozycję projektu ustawy o wyjściu z UE, ostrzegając jednocześnie, że posłowie głosujący w przyszłym tygodniu przeciwko tej ustawie opowiedzieliby się za - jak to ujęła - "zatrzymaniem brexitu".

Nowa propozycja zawiera łącznie 10 ustępstw, które były postulowane w ostatnich miesiącach przez krytyków dotychczasowych ram prawnych w sprawie brexitu, zarówno po stronie rządzącej Partii Konserwatywnej, jak i opozycyjnej Partii Pracy.

Pierwsze reakcje były jednak wyraźnie negatywne, co powoduje, że wątpliwe jest, by May zdołała uzyskać większość w Izbie Gmin.

Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską najpóźniej 31 października br.

cyk/ mal/ arch/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
zamknackw
Imo najsłabszy polityk XXI w.

Ranking:

1. Putin
2. Trump
3. Xi Jinping
4. Poroshenko
5. May
antek10
Wg mnie Angole przelicytowali. Ale czas pokaze czy mieli rację.
piano350
Wyspiarze byli i są świetnymi żeglarzami, wiedzą kiedy opuścić tonący MS EU. Przecież nie są takimi frajerami żeby płacić za populistyczne wybryki Południowców tudzież byłych państw satelitarnych ZSRR zadzierających dumnie głowy do góry. Zresztą ... cała Europa zatraciła kontakt z rzeczywistością w ekonomicznym Wyspiarze byli i są świetnymi żeglarzami, wiedzą kiedy opuścić tonący MS EU. Przecież nie są takimi frajerami żeby płacić za populistyczne wybryki Południowców tudzież byłych państw satelitarnych ZSRR zadzierających dumnie głowy do góry. Zresztą ... cała Europa zatraciła kontakt z rzeczywistością w ekonomicznym znaczeniu tego słowa.
trooper
Wielka Brytania traci znaczenie na arenie międzynarodowej. Ich 'potęga' dobiega końca.
piano350
Oczywistym jest, że Wielka Brytania podłączy się pod USA i względnie nieźle na tym wyjdzie. Na pewno lepiej niż reszta Europy. Poza Niemcami tylko otwierają buzię i chcą PAPU.
ajwaj
De jure GB JUZ opuscila UE.
ustawa opuszczenia UE z koncem III.2019 obowiazuje i nikt tego nie zmienil :)

Chem. Thereska roztrzaskala partie koserwatywna. Na dzis rozoczetych w GB wyborach do UE ma 7 %, nowa partia BREXIT 37 % Nigela Faraga

Przyspawali ja do koryta, bo wiele szamba jest. Tuszowanie ataków na maloletnich
De jure GB JUZ opuscila UE.
ustawa opuszczenia UE z koncem III.2019 obowiazuje i nikt tego nie zmienil :)

Chem. Thereska roztrzaskala partie koserwatywna. Na dzis rozoczetych w GB wyborach do UE ma 7 %, nowa partia BREXIT 37 % Nigela Faraga

Przyspawali ja do koryta, bo wiele szamba jest. Tuszowanie ataków na maloletnich przez ciapatych, stworzenie materialów kompromitujacy prez. Trumpa itd.itp.

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki