REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Sean Daniel Company pomoże Platige Image pozyskać finansowanie na film o wiedźminie

2015-11-05 16:48
publikacja
2015-11-05 16:48

Sean Daniel Company będzie reprezentować Platige Films, spółkę zależną Platge Image, przy pozyskiwaniu finansowania na produkcję filmu opartego na książkach Andrzeja Sapkowskiego, których głównym bohaterem jest wiedźmin - podał Platige Image w komunikacie.

"Platige Image otrzymała od spółki zależnej Platige Films informację o zawarciu umowy z Sean Daniel Company z siedzibą w Los Angeles - producenta odpowiedzialnego m.in. za serię filmów +Mumia+ oraz będącą w przygotowaniu nową wersję filmu +Ben-Hur+. Sean Daniel Company będzie partnerem produkcyjnym w USA, który będzie reprezentować Platige Films przy pozyskiwaniu finansowania na produkcję filmu opartego na książkach Andrzeja Sapkowskiego, których głównym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii" - napisano w komunikacie.

Reżyserem filmu będzie Tomasz Bagiński, a za scenariusz odpowiada Thania St. John.

Szczegóły umowy objęta są klauzulą zachowania poufności.

"Z uwagi na fakt, że książki Andrzeja Sapkowskiego cieszą się rosnącą popularnością w Stanach oraz w Europie, a także z uwagi na fakt, że film jest priorytetowym projektem spółki zależnej Platige Films i budzi zainteresowanie wśród inwestorów, zarząd Emitenta uznał, że informacja ta może mieć wpływ na cenę akcji i stanowi informację o istotnej umowie w rozumieniu załącznika nr 3 regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu New Connect" - dodano. (PAP)

gsu/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~hmm
Platige nie bedzie robilo efektow specjalnych do Wiedzmina. Byli za drodzy. Efekty robic bedzie wegierska firma. Akcje pojda w dol.
~koko
Platige Films, to nie spolka zalezna ( to nie jest osobny podmiot ) od Platige Image, tylko jej dzial.To taki chwycik marketingowy;)
~zed
Reasumujac. Nie dostali pieniedzy na film, tylko licza na te pieniadze. Za pol roku moga powiedziec, sorry nie udalo sie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki