Rząd i OFE mają Cię gdzieś. Liczy się tylko Twoja kasa

główny analityk Bankier.pl

Rząd uznał,  że obywatele, którzy w powszechnych wyborach wybierają władzę, są zbyt głupi, aby samodzielnie zadbać o własną emeryturę. Dlatego zakazał reklamy OFE i narzucił drakońskie kary za zbrodnię „promocji OFE”. Chodziło o to, aby jak najwięcej kasy trafiło do ZUS. Interes przyszłego emeryta był tu nieistotny.

Tzw. „reforma” OFE oznaczała faktyczną likwidację przymusowego quasi-prywatnego drugiego filaru i zastąpienie go przymusowym uczestnictwem w ZUS, od kondycji którego zależeć będzie Twoja emerytura. Rządowi chodziło o transfer jak największej ilości pieniędzy z OFE do ZUS i tak też była skonstruowana cała operacja: zakaz reklamy OFE, oraz „wakacyjne” okienko transferowe poprzedzone kampanią promującą usługi ZUS w Internecie.

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Arti

To jest właśnie absurd demokracji. Obywatele są za głupi, żeby zadbać o swoją emeryturę, ale jednocześnie są tak mądrzy, że wiedzą kogo wybrać do kierowania państwem. Efekty widać: za tworzenie ustaw biorą się sportowcy, piosenkarze, uczestnicy Big Brothera itd.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.