REKLAMA

Ruszyły płatności Google Pay w PKO BP

Wojciech Boczoń2022-09-29 12:19analityk Bankier.pl
publikacja
2022-09-29 12:19

PKO Bank Polski udostępnił płatności Google Pay dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Usługa umożliwia wykonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą telefonu oraz płatności w internecie. Do portfela Google można podpiąć karty debetowe i kredytowe.

Ruszyły płatności Google Pay w PKO BP
Ruszyły płatności Google Pay w PKO BP
/ PKO BP

PKO BP rozszerzył dostępność usługi Google Pay. Przypomnijmy, do tej pory mogli z niej korzystać wyłącznie klienci korporacyjni i samorządowi. Od dziś Google Pay jest dostępne także dla klientów indywidualnych i małych firm. Usługa jest bezpłatna i pozwala na realizowanie płatności zbliżeniowych telefonem oraz dokonywanie płatności w internecie. Z Google Pay mogą korzystać posiadacze telefonów z systemem Android (od wersji 5.0 wzwyż). Telefon musi obsługiwać technologię NFC.

Jak aktywować Google Pay?

Aby aktywować Google Pay, klient powinien dodać kartę płatniczą PKO Banku Polskiego – debetową lub kredytową – do Portfela Google. Taka operacja odbywa się jednorazowo dla każdej karty na danym urządzeniu i należy ją zainicjować z poziomu aplikacji Portfel Google, dostępnej na smartfony z systemem Android. W Portfelu Google trzeba wybrać opcję „Dodaj do Portfela”, wskazać kartę płatniczą i wprowadzić jej szczegóły.

Po akceptacji warunków użytkowania, klient dostaje specjalny SMS z kodem weryfikacyjnym do wpisania w aplikacji. Google Pay można też aktywować na inteligentnych zegarkach i innych urządzeniach przenośnych np. opaskach sportowych, które są przystosowane do obsługi tego rodzaju płatności.

Google Pay to kolejna mobilna forma płatności w PKO BP. Bank udostępnia już Apple Pay, zbliżeniowego Blika, Garmin Pay, HCE w IKO, SwatchPAY! I Xiaomi Pay (dla kart Mastercard). Warto przypomnieć, że PKO BP był jednym z ostatnich dużych banków, które nie oferowały usługi Google Pay swoim klientom detalicznym. Obecnie GPay nie udostępnia jeszcze tylko Bank Millennium (za wyjątkiem kart Visa wydanych przez Eurobank i kart Goodie).

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (3)

dodaj komentarz
rynkitomojapasja
W buty sobie wsadźcie cale google pay. Tylko gotoweczka
daniel_1
Amerykanie zaczęli już łupić spółki skarbu państwa typu banki?
Patrzeć tylko jak "John" zostanie prezesem PKO BP.
To sygnał, że tak niedługo się stanie!!!
prs
Słuchając tak słabych porad.. chodzilibyśmy zima w sandałach..

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki