REKLAMA

Richard Gaskin prezesem Banku BPH

2010-12-17 07:10
publikacja
2010-12-17 07:10

Rada Nadzorcza Banku BPH powołała dzisiaj Richarda Gaskina, wiceprezesa zarządu banku, pełniącego obowiązki prezesa, na stanowisko Prezesa Zarządu Banku BPH.


– Po starannym przeprowadzeniu procesu rekrutacji, najlepszym kandydatem na to stanowisko okazał się Richard Gaskin. Udowodnił, że w trudnych czasach potrafi skutecznie zarządzać Bankiem BPH, przywracając jego zyskowność w trzecim kwartale tego roku – powiedział Wiesław Rozłucki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BPH.


Powołanie Richarda Gaskina zakończyło trwający prawie rok międzynarodowy proces rekrutacji, który obejmował wielu polskich i zagranicznych kandydatów. Rekrutację prowadził specjalnie powołany w tym celu Komitet ds. wyboru kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu Banku składający się z czterech członków Rady Nadzorczej Banku BPH (w tym dwóch niezależnych), przy wsparciu zewnętrznej firmy doradztwa personalnego.   


– Cieszę się, że Richard został powołany na to stanowisko. To światowej klasy lider, który wielokrotnie udowodnił swoją skuteczność. Chcemy inwestować w rozwój Banku BPH i jestem przekonany, że z Richardem u steru Bank będzie odnosił liczne sukcesy – powiedział Dmitri Stockton, Prezes GE Capital Global Banking.


Richard Gaskin jest doświadczonym menedżerem GE.
W 2005 roku został Prezesem Zarządu GE Money Banku w Rosji, który zbudował praktycznie od podstaw. W 2009 roku dodatkowo objął funkcję Prezesa GE Money Banku na Łotwie, pomagając ustabilizować jego sytuację podczas kryzysu finansowego.
Karierę w GE Richard Gaskin rozpoczął w 1999 roku jako Dyrektor Sprzedaży kredytów samochodowych GE Capital w Irlandii. Następnie pełnił funkcję Lidera Jakości GE Money w Szwajcarii i Dyrektora Zarządzającego biznesu samochodowego GE Money w Wielkiej Brytanii. Wcześniej, przez 13 lat pracował w Ford Credit w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Richard Gaskin jest obywatelem brytyjskim, posiada tytuł MBA Henley Management College w Wielkiej Brytanii.


Warunkiem objęcia stanowiska Prezesa Zarządu przez Richarda Gaskina jest uzyskanie zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu będzie pełnił dotychczasową funkcję p.o. Prezesa Zarządu i Wiceprezesa Zarządu Banku./ Bank BPH
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Justin
He doesn't speak Polish so the FSA shall be rather reluctant .....
~Sue
Właśnie, że mówi i to coraz lepiej:)
~kata
Właśnie wezwali mnie do spłaty raty kredytu, którą wpłaciłem ponad tydzień temu. Naliczyli odsetki karne 1 zł 85 groszy. Dodzwonić się do nich graniczy z cudem i nic mi to nie dało. Muszę chyba udać się do ich oddziału, przedstawicielstwa? Panuje tam zwyczajny bałagan lub chcą mnie naciągnąć na 500 zł.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki