Rekordowy kurs euro, braki złota i załamanie gospodarek [Wykresy tygodnia]

Kończąc kolejny tydzień 2020 roku, spójrzmy na 7 najważniejszych, najciekawszych (i niestety dość przygnębiających) wykresów ostatnich siedmiu dni.

1. W te giełdy koronawirus uderzył najmocniej

2. Amerykanie ruszyli po zasiłki

3. Katastrofalne prognozy dla gospodarki Chin

(Bankier.pl na podstawie danych chińskiego urzędu statystycznego)

4. Europejska gospodarka w stanie "śmierci klinicznej"

5. Kurs euro był najwyższy od 11 lat

(Bankier.pl)

6. Braki na rynku złota - papier w dół, metal w górę

(Bankier.pl)

7. CCC w coraz większych tarapatach finansowych

(Bankier.pl)

MKa


Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 zbyszek_

https://catalog.usmint.gov/american-eagle-2020-one-ounce-gold-proof-coin-20EB.html?cgid=bestsellers#prefn1=metalType&prefv1=gold&pmin=250.00&pmax=999%2C999.00&start=1

liberty 1oz moneta kosztuje 2'175usd a nie tyle co na comexie.

! Odpowiedz
13 14 sel

Złota nie ma i nie będzie tym bardziej srebra, od wielu lat wydobywa się znacznie mniej niż przybywa ludzi na świecie , za to ilość papierowych pieniędzy podwaja się co 5 lat , a do tego kilka razy tyle obligacji i mega ilości pseudo funduszy i papierów tzw inwestycyjnych w tym w złoto? . W Polsce też nie brakuje naiwnych którzy nabyli ETFy i papiery na złoto i srebro pomimo lekcji z Amber Gold..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 9 open_mind

Moda się zmienia, dawniej wyskakiwali z okien: Ciało Thomasa Schäfera - ministra finansów niemieckiego kraju związkowego Hesja, zostało znalezione leżące na torach kolei dużych prędkości w mieście Hochheim, położonym między Frankfurtem a Moguncją, według DW, powołując się na lokalną policję.

! Odpowiedz
3 28 prs

"W te giełdy koronawirus uderzył najmocniej" - co za tekst..

Korekta musiala sie wydarzyc, dodrukiem zostala tak przegrzana jak nic innego na swiecie a wirus pojawil sie (przypadkowo czy nie) w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.
I tyle, koniec.

! Odpowiedz
10 33 open_mind

Update: Globalne życie w długu doprowadziło świat do teatru fantazji i iluzji w którym szulernia gwałtownie podniosła kurtyny, a mu z przerażeniem zobaczyliśmy że za nią jest tylko odrapana brzydka ceglana ściana, z napisem Covid19.

! Odpowiedz
31 20 sel

Po co kombinować i udawać że się pracuje , po zasiłek dla bezrobotnych tylko zwiększyć i wydłużyć, no i przyjmować elektroniczne zgłoszenia bo urzędy się pozamykały. Przynajmniej będzie wiadomo ilu w piso komunie ma jeszcze pracę ..

! Odpowiedz
35 56 open_mind

Parafrazując obecny globalny stan ekonomi można porównać do postaci szalonego kojota z bajek dla dzieci, który w pogoni za „dobrobytem” znalazł się poza urwiskiem i panicznie wyciąga parasol z myślą że się uratuje! Nie on twardo walnie twarzoczaszką o glebę.

Do ludzi ciągle to nie dociera że Covid19 globalnie wywrócił świat. Że nie ma szybkiego powrotu do tego co było a wprost przeciwnie wyrżniemy wszyscy twardo twarzą o glebę, spotykając się z rzeczywistością, innego rozwiązania nie ma. Życie na kredyt jest OVER, Pomimo że Światowy Klan trzymający władzę dolewa jak szalony paliwa w nieograniczonej ilości do silnika który eksplodował ! Czytałem co proponuje Polski trust mózgów za rozwiązania – to są ludzie ze stopniami naukowymi, i żaden nie ma odwagi przyznać co nastąpi tylko proponują jakieś półśrodki na „złagodzenie bólu” który w efekcie zaboli jeszcze bardziej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
31 57 1a2b

Złoto jet 113x droższe od srebra i 2.2x droższe od platyny. Szczerze radzę wstrzymanie się z zakupami złota.

! Odpowiedz
16 42 innowierca

Jezeli chodzi o fizyka to tak, bo zloto teraz taksowkarze kupuja masowo ::)Kilkanascie miesiecy temu skonczylem z kupowaniem fizyka(1200 USD) Pamietam pozniej jak bylo po 1300 USD wachalem sie i czekalem zeby dokupic kilka monet po 1250.Niestety nie dokupilem z ostroznosci
i strachu przed przeplaceniem ::)) Trudno poczeka sie i po kryzysie dokupi jak spadnie i nirch lezy do kolejnego kryzysu. Teraz wszyscy kupuja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 44 innowierca odpowiada innowierca

Ludzie, dajac powyzszy wpis zdaje sobie sprawe, ze duzej czesci czytelnikow moze on sie nie "spodobac " ale czy wy naprawde napychacie sie fizykiem po 1600 - 1700 USD za uncje?? Czemu nie napychaliscie sie po 1200-1300 USD, tym bardziej ze to przeciez nie bylo az tak dawno. Teraz ulica kupuje.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil