REKLAMA

Rada nadzorcza Energi odwołała prezesa Arkadiusza Siwko

2018-07-31 14:26
publikacja
2018-07-31 14:26

Rada nadzorcza Energi podjęła uchwałę o odwołaniu prezesa Arkadiusza Siwko - podała spółka w komunikacie. To siódma zmiana prezesa w spółce w ciągu ostatnich 3,5 lat. Siwko nie wytrzymał nawet miesiąca.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Arkadiusz Siwko został powołany do zarządu Energi z dniem 2 lipca tego roku, a więc niecały miesiąc temu. Do lutego 2017 roku był prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. To wieloletni współpracownik ministra Antoniego Macierewicza - był m.in. szefem jego gabinetu, gdy Macierewicz kierował MSW w latach 1991-92. Zasiadał też w radzie nadzorczej PKN Orlen.

Prezesi Energi. Karuzela wciąż się kręci
Prezes  Od Do
Arkadiusz Siwko 2 lipca 2018 31 lipca 2018
Daniel Obajtek  2 marca 2017 5 lutego 2018
Jacek Kościelniak 17 stycznia 2017 2 marca 2017
Dariusz Kaśków 4 stycznia 2016 17 stycznia 2017
Roman Pionkowski 7 grudnia 2015 4 stycznia 2016
Andrzej Tersa 28 kwietnia 2015 7 grudnia 2015
Mirosław Bieliński luty 2008 kwiecień 2015

Wcześniej obowiązki prezesa Energi pełniła od lutego Alicja Barbara Klimiuk, po tym jak z funkcji prezesa zrezygnował Daniel Obajtek. Sam Obajtek, w momencie powoływania, był zaś szóstym prezesem Energi w ciągu dwóch lat.

Odwołanie Arkadiusza Siwko wpisuje się więc w "piękną" tradycję częstego wymieniania prezesów Energi. Biorąc pod uwagę ostatnie 3,5 roku, średnio ma to miejsce co pół roku. Karuzela w Enerdze to kolejny dowód na to, że Skarb Państwa nie jest poważnym partnerem do inwestowania na giełdzie. Zmiany prezesów to brak stabilizacji i jednolitej wizji na najważniejszym fotelu w spółce. Gra ta niestety ma charakter czysto polityczny i nie ma nic wspólnego z biznesem.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (13)

dodaj komentarz
autor_widmo
Ale odprawa byla? najpierw z grupy zbrojeniowej teraz z energi, to samo czeka nas gdy do samorzadow wybierzecie pis, kazda spolka samorzadowa bedzie zmieniac prezesow i dyrektorow na swoich partyjnych kolegow a potem znow wymiana i odprawy, ale wczesneij nagrody xD
jendreka
Tu nie chodzi oto ile dni wytrzyma, ale ile skoki kasy za ten miesiąc. Tak to jest przy osadach politycznych. Ale im się to należy.
flecik
Rozumiem, że ten typ nie otrzyma ŻADNEJ odprawy ze te kabareciarskie 3 tygodnie nic nie robienia??? Jeśli po to PiS zmienia prezesów w spółkach skarbu państwa by wspierać finansowo swoją kadrę przyboczną to jest to JAWNE złodziejstwo!!!!! Beata a podobno wystarczy NIE kraść!!!
sgalant
Tak wyglądają rządy PiS w spółkach wczoraj jeden z prezesów KGHM zasnął pijany w służbowym aucie na torowisku we Wrocławiu a prezesem byl od 3 tygodni. Zastanawiam sie jakie mózgi maja Polacy ze takich wybierają???
flecik
Prezes Centrozłomu jedynie był zmęczony i zjechał na pobocze (torowisko) by nie co odpocząć. Ten miły i sympatyczny człowiek nazywa się Jacek Augustyn! Ciekawe kto się teraz w PiS przyzna, że go znał?
autor_widmo
wybory samorzadowe, chcecie cyrku w swoich miastach na szeblu lokalnym to glosujcie na pis, jak nie to do urn i glosowac sumieniem i rozsadkiem a nie tak jak z ambony beda nawolywac w niedziele
kimdzongtusk
Dlatego PIS20 leci na 1800 ; podniecanie się ostatnimi wzrostami i zapowiedzi, jakie to wzrosty będą można między bajki włożyć.
_xyz
PiSiory nie mają kadr. Poprzednicy kręcili wałki na szeroką skalę, ale chociaż mieli jakieś doświadczenie w biznesie. Za PiSu do wielkich spółek SP wyciagnęto ludzi z pola, lokalnych urzędów, muzeuów i podobnych podmiotów.
skaurus
Nie wiem ile odprawy dostanie ten malowany prezes (miesiąc pracy) ale patrząc na intrygujący uśmiech niemało...Miło pomyśleć (ironia), że bez względu na kierunek z którego wieje wiatr na Wiejskiej karuzela do żłoba w spółkach SP kręci się niezmiennie. Rzygać się chce (wiem, ordynarnie ale delikatniej się nie da, sami widzicie jaki to syf)
pomorzaninm
Oportunistów jest pełno ! tylko czekaja na posadki ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki