REKLAMA

Przypływ szczerości ministra. „Francja jest bankrutem”

2013-01-29 10:24
publikacja
2013-01-29 10:24
Francuski minister pracy Michel Sapin oświadczył, że jego kraj jest bankrutem. Z tak radykalną opinią nie zgadza się minister finansów.

Francja jest bankrutem
Źródło: iStockphoto/Thinkstock

Słowa ministra cytuje dziennik „Le Figaro”. - Istnieje państwo, ale to państwo jest totalnym bankrutem - powiedział Sapin. Jednocześnie minister podkreślił, że nic nie powinno zawrócić Francji z drogi ku obniżeniu deficytu budżetowego.

Wypowiedź ministra pracy nastąpiła tuż po tym, jak prezydent Hollande zapowiedział poważne reformy finansów publicznych. W ciągu najbliższych pięciu lat wydatki francuskiego rządu mają zostać zredukowane o 60 mld euro. W tym samym okresie wpływy z podatków mają wzrosnąć o 20 mld euro.

» Premier znalazł zrozumienie u prezydenta Francji

Z opinią francuskiego ministra pracy nie zgadza się jego rządowy kolega Pierre Moscovici. Zdaniem ministra finansów Francja jest „wypłacalna”, a w kraju właśnie zaczyna się „ożywienie gospodarcze” - donoszą reporterzy "Le Nouvel Observateur".

/mz
Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~K3
W końcu jeden zebrał się na odwagę! Większość państw powinna się przyznać i przestać DRUKOWAĆ! USA, Japonia, UE (większość państw, a strefa euro skazana na porażkę). A minister Sikorski podaje, że w UE się poprawia - za przykład podaje Islandię - buhehe - kraj który honorowo i prawidłowo postąpił dla swoich W końcu jeden zebrał się na odwagę! Większość państw powinna się przyznać i przestać DRUKOWAĆ! USA, Japonia, UE (większość państw, a strefa euro skazana na porażkę). A minister Sikorski podaje, że w UE się poprawia - za przykład podaje Islandię - buhehe - kraj który honorowo i prawidłowo postąpił dla swoich obywateli i zbankrutował!
~wykresytabelki.pl
Na blogu www.wykresytabelki.pl zamieściłem wykres, który pokazuje m.in., że we Francji produkcja przemysłowa spadła od 2005r. o ponad 10% !!! Może nie bankrut ale jadą w tą stonę :)
infinum
Nic nowego nie powiedział, przynajmniej dla mnie.

Od momentu, gdy Francja napadła na Libię było jasne, że państwo francuskie jest niewypłacalne. Pisałem o tym już wtedy, a dziś się to potwierdza z ust samego ministra.
~polak jak ty
francom tak bardzo bym się nie przejmował.....groźniejszym i bardziej nieprzewidywalnym przeciwnikiem są Niemcy. może już w tym roku będzie tam zmiana warty na Steinbruecka cyt;Peer Steinbrueck już "udowodnił, że kryzys można zwalczać z odwagą i zdecydowaniem". cyt;"Zasygnalizował, że głównym tematem francom tak bardzo bym się nie przejmował.....groźniejszym i bardziej nieprzewidywalnym przeciwnikiem są Niemcy. może już w tym roku będzie tam zmiana warty na Steinbruecka cyt;Peer Steinbrueck już "udowodnił, że kryzys można zwalczać z odwagą i zdecydowaniem". cyt;"Zasygnalizował, że głównym tematem kampanii wyborczej SPD będzie "poskromienie rynków finansowych i odzyskanie nad nimi demokratycznej kontroli", aby zapewnić "nową równowagę socjalną w Niemczech i Europie".......nowa równowaga z kat my to znamy ..dawne tęsknoty Niemiec wiecznie żywe
~mnm
Ale za to homoseksualiści będą mieli śluby, i dzieci będą i podsyłane na żądanie pod wskazany adres ....
~heh
Socjalista mówiący o "ożywieniu gospodarczym" jest tak samo wiarygodny jak rzeźnik mówiący o "ożywieniu zwierzyny".
~Drops
Ładnie powiedziane, ładnie... podziwiać, podziwiac :)
~ra
tematy zastepcze sa swietne!!!!!!!!!!!!!!!!
~Khh
Jaki Francja ma potencjal?? Caly swoj potencjal, rozmienila juz dawno na drobne i od lat 60-tych juz nie robi nic innego jak tylko drukuje i dewaluuje. Z frankiem robili to przez 40 lat, skad pomysl, ze nagle przestana? Bo maja euro, ktorego pilnuja Niemcy, ktorzy z kolei, jak raz wydrukowali to caly swiat zostal 15 lat pozniej zalany Jaki Francja ma potencjal?? Caly swoj potencjal, rozmienila juz dawno na drobne i od lat 60-tych juz nie robi nic innego jak tylko drukuje i dewaluuje. Z frankiem robili to przez 40 lat, skad pomysl, ze nagle przestana? Bo maja euro, ktorego pilnuja Niemcy, ktorzy z kolei, jak raz wydrukowali to caly swiat zostal 15 lat pozniej zalany krwia? Wszystko do czasu...Na dodatek, we Francji rzadza zwiazki zawodowe, jedno slowo i kraj stanie w miejscu, powodzenia.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki