REKLAMA
WEBINAR

Prezydent Duda: Radio Maryja to fenomen duchowy, medialny i społeczny

2022-08-06 13:21
publikacja
2022-08-06 13:21

Radia Maryja i wspólnota skupiona wokół stacji to fenomen duchowy, medialny i społeczny - napisał w liście do uczestników spotkania środowisk Radia Maryja w Toruniu prezydent RP Andrzej Duda. Jak ocenił, bez stacji nie sposób wyobrazić sobie polskiego życia publicznego.

Prezydent Duda: Radio Maryja to fenomen duchowy, medialny i społeczny
Prezydent Duda: Radio Maryja to fenomen duchowy, medialny i społeczny
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

W 14. Dziękczynieniu w Rodzinie - dorocznym spotkaniu środowiska Radia Maryja w Toruniu - wzięli udział m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz szefowa prezydenckiej kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych, a także tłumy wiernych z całego kraju.

"Radio Maryja i wspólnota skupiona wokół tej stacji to wspaniały duchowy, medialny i społeczny fenomen" - napisał w liście do uczestników wydarzenia prezydent RP Andrzej Duda. List odczytała szefowa jego kancelarii.

"Bez jego udziału nie sposób wyobrazić sobie polskiego życia publicznego i nie sposób wyobrazić sobie narodowej debaty poświęconej najważniejszym dla Polski sprawom" - dodał prezydent Duda. Dziękował wszystkim współtworzącym "Rodzinę Radia Maryja" za służbę ojczyźnie, podtrzymywanie ducha patriotyzmu i kultywowanie dziedzictwa wiary i tradycji, "które czyni nas Polakami". Duda podkreślił, że należy też docenić "obywatelską wrażliwość, odpowiedzialność i zaangażowanie".

Mszy świętej przewodniczył bp toruński Wiesław Śmigiel. Podkreślał on rolę Radia Maryja w ewangelizowaniu Polaków. Dziękował za całe środowisko przepojone "głęboką wiarą i miłością do ojczyzny".

Minister Czarnek podziękował uczestnikom spotkania. "Jesteście absolutnie niezbędni w procesie wychowawczym, wychowywania młodych pokoleń Polaków" - powiedział. W ocenie szefa MEiN "rodzice i dziadkowie nie mogą abdykować - mają władzę wychowawczą". "To oni w pierwszej kolejności, czyli wy, my wszyscy, mamy święty obowiązek wychowywać młode pokolenia" - wskazał Czarnek.

W ramach spotkania środowisk Radia Maryja na placu przed Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II stanęła Mobilna Strefa Zdrowia.

Projekt "Zdrowe Życie" to ogólnopolska akcja zainaugurowana 3 czerwca przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ma promować profilaktykę zdrowotną wśród Polaków. Temu mają służyć bezpłatne badania, konsultacje medyczne i edukacja zdrowotna. Projekt przygotowano przy współpracy czterech instytucji: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia i PZU SA.

Podczas briefingu prasowego w Toruniu minister edukacji mówił, że ten program wpisuje się w kierunek działań szefowanego przez niego resortu w ramach wychodzenia z epidemii COVID-19. "Chcemy współpracować w ramach tego programu głównie na polu edukacyjno-informacyjnym" - podkreślił Czarnek.

Przemawiająca w imieniu wszystkich szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych mówiła o wielkim bólu i stracie w obliczu wypadku polskiego autokaru w Chorwacji.

"W tym dzisiaj radosnym dniu dotarła do nas bardzo smutna informacja o wypadku polskiego autokaru. Pielgrzymi jadący do Medjugorie na terenie Chorwacji mieli wypadek. Są ofiary śmiertelne, są ranni. Wiemy, że minister Adam Niedzielski udał się na miejsce. Z tego miejsca — w imieniu nas wszystkich — tutaj zgromadzonych, biorących udział w konferencji prasowej, ale myślę, że w imieniu wszystkich zgromadzonych tu pielgrzymów składamy rodzinom bardzo serdeczne wyrazy współczucia. Jesteśmy z wami w myśli i w modlitwie" - powiedziała szefowa prezydenckiej kancelarii. (PAP)

Autorzy: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

twi/ rau/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
krrzysiek2
i on uważa ,że jest normalny...
ehud
Nocna wizyta Dudy u Kaczyńskiego i tak przebija przekręty tego wałkarza w czarnej sukience :)

https://www.fakt.pl/polityka/prezydent-andrzej-duda-z-wizyta-u-jaroslawa-kaczynskiego/fyptrep.amp
faramir_z_gondoru
Fenomenem jest to, że prezydentem może zostać ktoś, kto kłamie i łamie prawo.
ehud
"Duda zanim został prezydentem opłacał przyjazdy do Poznania i noclegi w poznańskich hotelach z sejmowych pieniędzy - ustalił Newsweek Polska. Tyle że zamiast wykonywać poselskie obowiązki, Duda wykładał w tym czasie na prywatnej uczelni"

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,18616088,wyklady-zamiast-pracy-posla-
"Duda zanim został prezydentem opłacał przyjazdy do Poznania i noclegi w poznańskich hotelach z sejmowych pieniędzy - ustalił Newsweek Polska. Tyle że zamiast wykonywać poselskie obowiązki, Duda wykładał w tym czasie na prywatnej uczelni"

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,18616088,wyklady-zamiast-pracy-posla-jak-andrzej-duda-do-poznania-latal.html
ehud
Pamiętam jak złapał hostię :)

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki