REKLAMA

Równość płac i ułatwienie powrotu na rynek pracy po urlopie macierzyńskim - premier zapowiada zmiany

2019-11-19 10:53
publikacja
2019-11-19 10:53

Równość w miejscu pracy jest wartością, o którą będziemy mocno zabiegać; będziemy dążyć do sprawiedliwej zasady: taka sama płaca za taką samą pracę dla kobiet i mężczyzn - powiedział we wtorek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

/ Pexels

Premier podkreślił, że jego rząd wzmacnia rodzinę i docenia pracę kobiet. "Jako pierwsi podjęliśmy program ogromnych prorodzinnych transferów społecznych. Jako pierwsi konkretnie odpowiedzieliśmy na problem nieopłacanej pracy kobiet, które wychowywały co najmniej czwórkę dzieci" - powiedział szef rządu.

- Mama po urlopie macierzyńskim musi mieć większą łatwość w powrocie na rynek pracy. Nasze działania będą temu służyć - zaznacza szef rządu.

Jak mówił "równość w miejscu pracy jest wartością, o którą będziemy mocno zabiegać". "Bo jeśli za taką samą pracę nasze mamy, żony, córki dostają niższe wynagrodzenie niż mężczyźni, to nie jest to normalne. Będziemy dążyć do sprawiedliwej zasady: taka sama płaca, za taką samą pracę" - powiedział Morawicki.

Mama, tata, dziecko, praca. Nie do pogodzenia?

Mama, tata, dziecko, praca. Nie do pogodzenia?

Współczesnych młodych rodziców określa się niekiedy mianem parenialsów (parents, czyli rodzice + millennialsi, pokolenie urodzone w latach 80. i  90., uważane za roszczeniowe). To właśnie ta grupa jako pierwsza od lat mówi głośno o tym, że ciężko pogodzić pracę z wychowaniem dzieci. Przesadza?

autor: Edyta Roś

ero/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
dwam
równość to także taki sam wiek emerytalny .....
ezpz
Prywaciaże to są naprawdę głupi. Po co oni zatrudniają mężczyzn, skoro mogą zatrudnić kobietę za mniejszą pensję, która wykona taką samą pracę. Co oni do szkoły nie chodzili, nie potrafią liczyć, jak oni prowadzą te firmy?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki