REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Koniec bezkarności w Dubaju. Szef potężnego gangu poddany ekstradycji do Irlandii

2026-08-10 07:50
publikacja
2026-08-10 07:50
Dodaj Bankier.pl w Google

Domniemany szef irlandzkiej organizacji przestępczej Daniel Kinahan został poddany ekstradycji przez władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i przekazany w ręce irlandzkiego wymiaru sprawiedliwości - podała w niedzielę agencja ZEA, WAM. Kinahanowi postawiono zarzut kierowania organizacją przestępczą.

Koniec bezkarności w Dubaju. Szef potężnego gangu poddany ekstradycji do Irlandii
Koniec bezkarności w Dubaju. Szef potężnego gangu poddany ekstradycji do Irlandii
fot. AP_Graphic / / Shutterstock

Do ekstradycji doszło na podstawie decyzji dubajskiego sądu. Jak przekazał Reuters, irlandzka prokuratura w niedzielę wieczorem, zaraz po przylocie Kinahana do Irlandii, postawiła mu zarzut kierowania organizacją przestępczą.

BBC dodało, że pozostanie on w areszcie tymczasowym do 5 października.

„Kinahan jest uznawany za jednego z najbardziej poszukiwanych osób w sprawach dotyczących międzynarodowej przestępczości zorganizowanej” - przekazała WAM, cytując oświadczenie wydane przez władze ZEA i Irlandii.

„Jest oskarżany o stanie na czele zorganizowanej grupy przestępczej, morderstwa i przemyt narkotyków” - dodała agencja, powołując się na wniosek irlandzkich władz.

Wakacje na giełdzie

W 2022 roku Departament Sprawiedliwości USA wyznaczył nagrodę w wysokosci 5 mln dolarów za informacje, które doprowadzą do aresztowania jego i dwóch innych szefów organizacji znanej jako Kinahan Organised Crime Group.

Jak podała BBC, według brytyjskiej Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA) organizacja, którą miał kierować Kinahan od ponad 20 lat zajmuje się przemytem narkotyków i broni na całym świecie.

Były szef irlandzkiej policji Drew Harris ocenił, że gang zarobił ponad miliard euro - podało BBC.

W 2021 roku prawnik Kinahana powiedział BBC, że jego klient nie ma przeszłości kryminalnej i nie został wcześniej skazany, a zarzuty, według których miałby stać na czele gangu są fałszywe i nie mają żadnych podstaw.(PAP)

awm/ kj/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki