REKLAMA

Praca zdalna w w Parlamencie Europejskim. Przyczyną gwałtowny przyrost infekcji w Brukseli

2020-10-27 17:47
publikacja
2020-10-27 17:47
fot. Genevieve ENGEL / Parlament Europejski

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli zdecydował we wtorek o znacznym ograniczeniu prac w budynku europarlamentu w Brukseli z powodu gwałtownego przyrostu infekcji koronawirusowych w stolicy Belgii.

Sassoli przekazał europosłom dokument, w którym informuje, że posiedzenia organów zarządzających Parlamentu, posiedzenia plenarne, komisji zwyczajnych i nadzwyczajnych oraz grup politycznych powinny odbywać się zdalnie, przy fizycznej obecności jedynie przewodniczącego, a także niezbędnego personelu sekretariatu i wsparcia technicznego.

Z rozporządzenia szefa PE, który wdziała PAP, wynika, że "w należycie uzasadnionych przypadkach", negocjacje w ramach tzw. trylogów na szczeblu politycznym mogą odbywać się przy fizycznej obecności ograniczonej liczby niezbędnych uczestników w tym samym pomieszczeniu. Takie rozmowy obecnie toczą się między PE, Radą UE i KE w sprawie kształtu przyszłego unijnego budżetu i funduszu odbudowy.

Przewodniczący PE podkreślił, że uczestnicy takich negocjacji powinni zachować dystans społeczny i unikać bezpośredniego kontaktu fizycznego, takiego jak uścisk dłoni.

Sassoli informuje też, że tam, gdzie wymagane jest tłumaczenie ustne, należy je zapewnić zdalnie.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
lorelie
Będziecie rozliczeni. Wasz pijak Juncker i przydupas Van Rumpoy o którym prymitywy europejskie zdaja się już nawet nie pamiętać... No ale jak się rządzi takimi tepakami to nic dziwnego :)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki