Polska - Niemcy: statystyki dają zwycięstwo mistrzom świata

Gdyby wierzyć wyłącznie statystykom, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mecz Polska - Niemcy 16 czerwca wygrają ci drudzy. Spotkanie rozpocznie się o 21:00. Przed meczem na Euro 2016 przypominamy najważniejsze statystyki związane z reprezentacjami Polski i Niemiec.

Mecz Polska - Niemcy na Euro 2016 16 czerwca o godz. 21:00
Mecz Polska - Niemcy na Euro 2016 16 czerwca o godz. 21:00 (FORUM)

Do tej pory w historii odbyło się 20 meczów Polska - Niemcy. 13 z nich zakończyło się zwycięstwem Niemiec, sześć remisem, a Polska  w historii tych potyczek była górą tylko raz. Podopieczni Adama Nawałki wygrali 2:0 podczas eliminacji do Euro 2016 11 października 2014 r. We wszystkich meczach Polska – Niemcy nasi zachodni sąsiedzi strzelili niemal trzy razy więcej bramek – bilans trafień wynosi 34:12.

Niemcy - trzykrotni mistrzowie, Polska tylko z jednym zwycięstwem

Reprezentacja Niemiec to już doświadczony gracz na Euro. W historii mistrzostw Europy triumfowali trzy razy – to czyni ich, ex aequo z Hiszpanią, drużyną, która najczęściej wznosiła puchar Henriego Delaunaya. Udało im się to w 1972, 1980 (jako RFN) i w 1996 r. Poza tym Niemcy trzy razy stawały na drugim stopniu podium i dwukrotnie zajmowały trzecie miejsce. W sumie reprezentacja RFN i Niemiec dwanaście razy brała udział w mistrzostwach Europy – grała w każdym turnieju od 1972 r.

Polska gra na Euro dopiero trzeci raz. Biało-czerwoni zadebiutowali na tej imprezie w 2008 r. podczas tunieju w Austrii i Szwajcarii. W 2012 r. awans do finałów mieliśmy zapewniony jako gospodarze. W obu przypadkach Polakom nie udało się wyjść z grupy, co więcej – w historii występów podczas mistrzostw Europy Polacy nie wygrali ani jednego meczu. Ta sztuka udała się dopiero na Euro 2016, kiedy to gol Arkadiusza Milika zapewnił reprezentacji Adama Nawałki zwycięstwo nad Irlandią Północną.

Polska i Niemcy – droga do Euro 2016

Polska i Niemcy grały w jednej grupie podczas eliminacji do mistrzostw Europy we Francji. Rywalizację w grupie D z 22 punktami wygrali mistrzowie świata, Polska zajęła drugie miejsce, zdobywając punkt mniej. W bezpośrednich konfrontacjach raz wygrali Polacy, a raz Niemcy. Reprezentacja znad Wisły triumfowała w meczu w Warszawie 2:0. Na liście strzelców zapisali się Arkadiusz Milik i Sebastian Mila. W spotkaniu eliminacyjnym we Frankfurcie musieliśmy uznać wyższość Niemców – mecz zakończył się wynikiem 3:1. Dwie bramki dla mistrzów świata strzelił Mario Goetze, jedną Thomas Muller, zaś dla Polaków – Robert Lewandowski.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.