REKLAMA

Petru powołuje partię Teraz!; jej filarami gospodarka i społeczeństwo

2018-11-17 13:43
publikacja
2018-11-17 13:43

Nowe ugrupowanie założone m.in. przez b. polityków Nowoczesnej Ryszarda Petru oraz Joannę Scheuring-Wielgus będzie nosiło nazwę Teraz! Gospodarka i społeczeństwo - to dwa filary, które będą budowały nasze ugrupowanie - zapowiedział w sobotę Petru.

/ fot. Michał Dyjuk / FORUM

"W Polsce w debacie publicznej po stronie szczególnie opozycji, brak jest oferty na przyszłość. Nie mówimy o tym, jaka może być Polska za 5, 10, 20 lat. Hasło +antyPiS+ nie wystarczy do tego, żeby z PiS wygrać" - podkreślił Petru.

"Chcemy złożyć ofertę dla Polaków przedsiębiorczych i aktywnych, ale także tych, którzy nie radzą sobie i trzeba im pomóc, i również tych, którzy tak naprawdę zostali skrzywdzeni" - mówił Petru. "Chcemy wzmocnić ofertę partii opozycyjnych" - zaznaczył.

"Dwa filary będą budowały nasze ugrupowanie: gospodarka i społeczeństwo" - powiedział polityk. Zapowiedział na 9 grudnia konwencje założycielską partii w Warszawie.

Były lider i założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru opuścił partię w maju. Obecnie wraz b. posłankami Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus i Joanną Schmidt jest w sejmowym kole Liberalno-Społeczni.

Scheuring-Wielgus: Teraz! będzie propozycją dla wszystkich

Nowo powstała partia Teraz! będzie propozycją dla wszystkich, którzy chcą czuć się godnie i bezpiecznie - powiedziała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która w sobotę wraz z Ryszardem Petru ogłosiła powstanie nowego ugrupowania.

Scheuring-Wielgus podkreśliła, że ostatnie wybory samorządowe nie dały jednoznacznego rezultatu. "Z jednej strony mieliśmy pełną mobilizację ludzi, Polek i Polaków, którzy poszli i zagłosowali na swoje ugrupowania. Z drugiej strony ten, z kim walczy cała opozycja demokratyczna, okazał się nadal silnym przeciwnikiem. Po trzecie wniosek też jest taki, że ta oferta polityczna, która jest po stronie opozycji demokratycznej, jest niewystarczająca. Jest więc miejsce na to, aby powstało nowe ugrupowanie" - oceniła posłanka.

Jak dodała, "nie ma na scenie politycznej ugrupowania, które nie rozdaje pieniędzy na prawo i lewo". "Nie ma na scenie politycznej ugrupowania, które twardo wyraża swoje poglądy, jest odważne w tym, co mówi. Nie ma na scenie politycznej ugrupowania, które troszczy się o tych, którzy są wykluczeni lub dyskryminowani" - oświadczyła.

"Ja marzę, my marzymy razem, o takiej Polsce, w której każdy z nas czuje się bezpiecznie i godnie, w której nie ma znaczenia, skąd jesteśmy, w co wierzymy, jakie poglądy wyznajemy, czy jesteśmy kobietą, czy mężczyzną. Nasza propozycja będzie propozycją dla wszystkich i każda osoba, która będzie chciała na nas zagłosować, albo będzie chciała być z nami, będzie czuła się godnie i bezpiecznie" - zapewnił Scheuring-Wielgus.

(PAP)

autorzy: Danuta Starzyńska-Rosiecka, Karol Kostrzewa

dsr/ kos/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (28)

dodaj komentarz
talmud
petru to geniusz -nazwa parti powinna byc nie "teraz" tylko "potem" albo "po obiedzie"
"Ja marzę, my marzymy razem, o takiej Polsce, w której ........niech petru marzy zeby poleciec na ksiezyc :):)
samsza
Petru przynajmniej ma "Plan Petru" czyli myśl, że należy mieć pozytywny plan. Śmieją się ci co głosują na antysektę lub antymafię, czyli za niczym. Potem w internecie tylko narzekania, że głosowali, a NIC nie dostają! Ponieważ jest ich ponad 50% głosujących to zaglądanie do netu zwykle jest niestrawne.Petru przynajmniej ma "Plan Petru" czyli myśl, że należy mieć pozytywny plan. Śmieją się ci co głosują na antysektę lub antymafię, czyli za niczym. Potem w internecie tylko narzekania, że głosowali, a NIC nie dostają! Ponieważ jest ich ponad 50% głosujących to zaglądanie do netu zwykle jest niestrawne. Więc śmiejcie się najpierw z siebie.
jkendy
Z takiego rozdrobnienia opozycji cieszy się tylko narodowo-socjalistyczna władza.
and00
"takiej Polsce, w której każdy z nas czuje się bezpiecznie"
Nie spodziewałem się po nich tak zdecydowanego stanowiska przeciw imigrantom.
Ale popieram, powinno być bezpiecznie.
Starczy naszej patologii, po co nam jeszcze z importu
mhm
Może jednak warto „zaimportować” osoby, które potrafią sobie radzić z polskimi patolami?

Np. dla złodziei nie można mieć wyrozumiałości, jeśli komuś przyjdzie do głowy, żeby ukraść choćby butelkę coli, to MUSI wiedzieć, że grozi to tym, że właściciel za nim wybiegnie i go zaszlachtuje!

ZERO
Może jednak warto „zaimportować” osoby, które potrafią sobie radzić z polskimi patolami?

Np. dla złodziei nie można mieć wyrozumiałości, jeśli komuś przyjdzie do głowy, żeby ukraść choćby butelkę coli, to MUSI wiedzieć, że grozi to tym, że właściciel za nim wybiegnie i go zaszlachtuje!

ZERO TOLERANCJI DLA ZŁODZIEJSTWA!
h-b
Dwa razy do tej samej rwącej rzeki nie wchodzi się...ale nie w tutejszej niby ,,polityce".
lightning_network
szef IBRIS, prywatnie kumpel Ryśka Peru - to załatwi, jak załatwił od ręki w pierwszym sondażu 11% wyciągniętej z kapelusza Nowoczerskiej...
specjalnie_zarejstrowany1 odpowiada lightning_network
A ile podal poparcia przy okazji ogloszenia partii?
_xyz
Swoje święto będą mieć w 6 króli

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki