REKLAMA

PZFD przewiduje mocny spadek sprzedaży mieszkań w tym roku

2022-05-13 14:24
publikacja
2022-05-13 14:24
PZFD przewiduje mocny spadek sprzedaży mieszkań w tym roku
PZFD przewiduje mocny spadek sprzedaży mieszkań w tym roku
/ Shutterstock

Sprzedaż mieszkań w tym roku spadnie o 20-30 proc., a liczba nowo rozpoczętych inwestycji spadnie do 125 tys. - ocenia Polski Związek Firm Deweloperskich.

"Przewidujemy, że w tym roku sprzedaż nowych mieszkań spadnie o 20-30 proc., ale jeszcze bardziej spadnie liczba rozpoczętych inwestycji. Możemy spaść z poziomu 165 tys. rozpoczętych mieszkań w roku 2021 do 125 tys." - napisał PZFD na Twitterze.

map/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (19)

dodaj komentarz
kazikwaw
https://www.youtube.com/watch?v=_aN08pl1mBo
crank
już sie tak wszyscy nie podniecajcie. Bankom też zależy by sprzedawać kredyty hipoteczne bo z tego żyją. GPW benchmark za kilka mc ogłosi nowy wibor bo musi przez rizporzadzenie UE i bedzie on pozwalał bankom znowu odkręcic kurek z pieniędzmi na hipoteki. Teraz wszyscy są przestraszeni jak podczas pandemii gdzie po chwili ceny znowu już sie tak wszyscy nie podniecajcie. Bankom też zależy by sprzedawać kredyty hipoteczne bo z tego żyją. GPW benchmark za kilka mc ogłosi nowy wibor bo musi przez rizporzadzenie UE i bedzie on pozwalał bankom znowu odkręcic kurek z pieniędzmi na hipoteki. Teraz wszyscy są przestraszeni jak podczas pandemii gdzie po chwili ceny znowu wyskoczyły w niebo. Teraz następuje akumulacja ludzi chetnych na zakup i dobija do nich coraz wiecej nowych osob
ja mam dwa kredyty jeden na 90k na mieszkanie rata 600zl drugi na 400k stałe % na 6% i co mi zmiaby stóp? 5 lat mam wywalone i tyle w temacie. Tetaz pomyślcie ze nikt wam hieny za pół ceny nie sprzeda co najwyzej mozecie teraz pomarzyć bo krexytu hipotecznego byście nawet za 1/2 ceny nie dostali
kazikwaw
https://www.youtube.com/watch?v=_aN08pl1mBo
chenoch
Rząd pomoże deweloperom by ratować godziwe marże powyżej 50%.
zoomek
Patodeweloper plus, Ukrainiec plus, Abrams plus, F35 plus...
nie-kredyciarz_2020-2021
Emocji tu dziś tyle co nie miara.
To dlatego, że niejeden dziś nie ma co włożyć do gara.
Nieruchomości brali w chciwości amoku,
Dziś niejeden doznał potężnego szoku.
Niejeden przekonywał: działaj szybko, teraz,
Kup nierucha na kredyt, po co środki zbierasz?
Tylko frajer trzyma swoje oszczędności
W giełdzie, w
Emocji tu dziś tyle co nie miara.
To dlatego, że niejeden dziś nie ma co włożyć do gara.
Nieruchomości brali w chciwości amoku,
Dziś niejeden doznał potężnego szoku.
Niejeden przekonywał: działaj szybko, teraz,
Kup nierucha na kredyt, po co środki zbierasz?
Tylko frajer trzyma swoje oszczędności
W giełdzie, w krypto, w obligu dla swej majętności.
Jednak w krótkim czasie sprawa się odwraca,
Ten co grał na giełdzie dziś kasą obraca.
Z samych obligacji ma zysk dzisiaj taki
Jak niejeden landlord z najmu duże braki.
Gdy mu się nieuczciwy klient pewnym razem trafi
Wtem nierzadko zyski roczne wnet szlag jasny trafi.
Do tego remonty, podatki i opłaty
I już długo nie zepniesz świeżo wzrosłej raty.
Łapę wnet wyciągasz po nasze pieniądze,
A nie byłeś w stanie powściągnąć swe żądze.
Jak mężczyzna podejdź do tego tematu
Zamiast o swej biedzie biadolić tu światu.
Weź się do roboty, długi swoje spłacaj,
W normalnym przypadku do tego służy praca,
Może drugi etat, może jakaś fucha,
Abyś mógł utrzymać cennego nierucha!

Prawdziwy Mocarz
chojnak
Skoro PFZD pisze o 30% to należy się spodziewać 40-50% spadku sprzedaży. Ceny sufit, kasy półdarmowej z banku już nie ma. Resztki ludzi z wolnymi środkami czekają na urealnienie cen (spadki). Nikt już nie kupi w tej chwili po cenach z 2021r. Był czas żniw i lato dla deweloperki, przyszła chłodna jesień i czuć już zimę. Bańkę możemy Skoro PFZD pisze o 30% to należy się spodziewać 40-50% spadku sprzedaży. Ceny sufit, kasy półdarmowej z banku już nie ma. Resztki ludzi z wolnymi środkami czekają na urealnienie cen (spadki). Nikt już nie kupi w tej chwili po cenach z 2021r. Był czas żniw i lato dla deweloperki, przyszła chłodna jesień i czuć już zimę. Bańkę możemy uznać oficjalnie za przebitą. Finito.
mknowak
Kolejny który 20 lat czeka na spadki mieszkając u rodziców..... Informuję cię spadków nie będzie, ceny się zatrzymają na jakiś czas a płace będą rosły więc realnie ci którzy teraz kupili stracą. Tacy jak Ty i tak nie kupią bo gotówki brak, kredytu nie dostaniesz a jak ceny ruszą znowu to będziesz biadolił że poczekasz...... Ci co Kolejny który 20 lat czeka na spadki mieszkając u rodziców..... Informuję cię spadków nie będzie, ceny się zatrzymają na jakiś czas a płace będą rosły więc realnie ci którzy teraz kupili stracą. Tacy jak Ty i tak nie kupią bo gotówki brak, kredytu nie dostaniesz a jak ceny ruszą znowu to będziesz biadolił że poczekasz...... Ci co mają wolne środki teraz będą mieli okazję żeby kupić coś gotowego w promocyjnej cenie bo będą okazje kupić wyposażone mieszkanie w cenie stanu deweloperskiego bo ludzie kredytu nie ogarną ale na to trzeba mieć gotówkę i trzeba umieć podejmować szybką decyzję.
chojnak odpowiada mknowak
Mi, Szanowny Kolego, nieruchomości już wystarczy. Może kupię jeszcze jedną, ale nie jestem pewien. Mam natomiast ubaw widząc jak cały ekosystem przemysłu deweloperskiego wraz z pośrednikami i całą resztą naganiaczy żyjących z rynku nieruchomości miota się i próbuje podbijać zainteresowanie spadającym rynkiem. Kolega się nie martwi,Mi, Szanowny Kolego, nieruchomości już wystarczy. Może kupię jeszcze jedną, ale nie jestem pewien. Mam natomiast ubaw widząc jak cały ekosystem przemysłu deweloperskiego wraz z pośrednikami i całą resztą naganiaczy żyjących z rynku nieruchomości miota się i próbuje podbijać zainteresowanie spadającym rynkiem. Kolega się nie martwi, będzie i kolejna hossa i run na kwadraty. Tyle że przyjdzie na nią poczekać kilka ładnych lat. A do tego czasu bryndza i marazm.
mknowak odpowiada chojnak
Jak masz to po co narzekasz, nikt dramatu nie robi deweloperzy swoje zarobili i poczekają tak naprawdę problem mają pośrednicy bo żyją z prowizji od sprzedaży i za chwilę firmy budowlane nie będą miały co robić. Jak żyjesz z nieruchomości to wiesz że są cykle i teraz będzie marazm ale ceny raczej niewiele cofną ale też nie będą pewnie Jak masz to po co narzekasz, nikt dramatu nie robi deweloperzy swoje zarobili i poczekają tak naprawdę problem mają pośrednicy bo żyją z prowizji od sprzedaży i za chwilę firmy budowlane nie będą miały co robić. Jak żyjesz z nieruchomości to wiesz że są cykle i teraz będzie marazm ale ceny raczej niewiele cofną ale też nie będą pewnie rosły czyli realnie ci co teraz kupili nie zarobią albo wręcz stracą uwzględniając inflację. Ci którzy siedzą w nieruchomościach dłużej już od 2 lat nie kupują bo jest za drogo........ Zresztą jeszcze się zdziwisz mieszkanie w malej miejscowości 6000 ale tona węgla już 3000 za dwie tony węgla masz metr mieszkania na jesieni będzie szok w starych domach i mieszkaniach jak przyjdzie czynsz zapłacić i zaczną ludzie przeliczać co taniej płacić czynsz w nowym czy ogrzewanie w starym....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki