REKLAMA
ZAGŁOSUJ

PSL poparł ustawę o budowie zabezpieczenia granicy. "Opozycja nie jest jednolitą masą"

2021-10-15 06:15
publikacja
2021-10-15 06:15
PSL poparł ustawę o budowie zabezpieczenia granicy. "Opozycja nie jest jednolitą masą"
PSL poparł ustawę o budowie zabezpieczenia granicy. "Opozycja nie jest jednolitą masą"
fot. Grzegorz Krzyżewski / / FotoNews

Poparliśmy ustawę MSWiA o budowie zabezpieczenia granicy państwowej, bo chcemy, żeby polska granica miała szansę być chroniona - powiedział PAP lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Opozycja nie jest jednolitą masą; PSL podejmuje swoje decyzje.

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej; zgodnie z regulacją na wschodniej granicy powstanie bariera zabezpieczająca przed nielegalną migracją. Za przyjęciem ustawy autorstwa MSWiA był klub PiS. Ustawę poparł też klub PSL-Koalicja Polska, a ponadto: Konfederacja i koła Porozumienie, Kukiz'15, Polskie Sprawy. Przeciwko była Koalicja Obywatelska, Lewica i Polska 2050.

Kosiniak-Kamysz pytany przez PAP, dlaczego posłowie KP-PSL głosowali za przyjęciem ustawy podczas, gdy pozostałe kluby opozycyjne były przeciw, odparł: "My nie jesteśmy jednolitą masą, która wykonuje wszystkie ruchy w jakiś wspólny sposób". "Platforma podejmuje swoje decyzje, Lewica swoje, a PSL-Koalicja Polska swoje" - dodał.

"Taką decyzję podjęliśmy - mówił szef ludowców. - Bo chcemy chronić granicę, chcemy, żeby to było zabezpieczenie z XXI wieku, a nie mur średniowieczny". Jak zaznaczył, jego klub przekazał w tej kwestii swoje uwagi.

"Dajemy tutaj swoje głosy, żeby Polska granica miała szansę być chroniona" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz. Tylko - jak dodał - "żeby rządzący nie roztrwonili tych pieniędzy i nie zrobili średniowiecznego muru". "Różnego rodzaju zabezpieczenia termowizyjne, różnego rodzaju nowoczesne technologie powinny być (...) użyte" - podkreślił prezes PSL.

Szef klubu KO Borys Budka w czwartek wieczorem pytany przez dziennikarzy w Sejmie, dlaczego PSL głosowało za przyjęciem tej ustawy, odparł: "Nie będę oceniał, czy ktoś im się dał nabrać. Wiem jedno, ten rząd konstruktywnie niczego nie zrobi".

Według Budki "nie będzie żadnego zabezpieczenia na granicy". "Najpierw PiS chciał stan nadzwyczajny. Dostali ten stan, przez miesiąc nie zrobili nic, wydłużyli ten stan, nie zrobili nic. Dzisiaj potrzebują specustawy, by bezkarnie wydać blisko dwa miliardy złotych. Przecież dokładnie to samo zrobili w Covidzie. Respiratory, których nie ma, lewe maseczki, ten Antonow, którego witali jak w PRL. Dzisiaj potrzebują ustawy, która daje im możliwość wydawania bez żadnej kontroli pieniędzy polskich podatników" - mówił Budka.

Projekt zgłoszony przez MSWiA był rozpatrywany w trybie pilnym. We wtorek wieczorem Rada Ministrów przyjęła go w trybie obiegowym i tego samego dnia trafił do Sejmu. Uchwalona w czwartek przez Sejm ustawa ma umożliwić pilną budowę zapory w związku z presją migracyjną na granicy z Białorusią.

Szacowany koszt budowy planowanej bariery to 1 mld 615 mln zł, z czego 1 mld 500 mln zł to koszt budowy fizycznej bariery, a 115 mln zł urządzeń technicznych.(PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (8)

dodaj komentarz
kimdzonk
Budko Borysie i Tusku Donaldzie wasza zasada "im gorzej dla Polski tym lepiej dla Platformy" jest błędna i szkodliwa .... nie idźcie ta drogą !!!!
max5000
Brawo PSL. Nie jesteście totalną opcją tak jak PO Tuska, którzy potrafią tylko krytykować, jesteście jakąś alternatywą dla PIS. . Polacy to docenią. Tusk by chciał zebysmy wpuscili kilka mln nielegalnych migrantów z Afryki tak jak to zrobiła Merkel tylko dlatego bo oni są biedni. Jesli jedynym kryterium tego czy wpuszczamy Brawo PSL. Nie jesteście totalną opcją tak jak PO Tuska, którzy potrafią tylko krytykować, jesteście jakąś alternatywą dla PIS. . Polacy to docenią. Tusk by chciał zebysmy wpuscili kilka mln nielegalnych migrantów z Afryki tak jak to zrobiła Merkel tylko dlatego bo oni są biedni. Jesli jedynym kryterium tego czy wpuszczamy kogos na terytorium UE ma byc to czy jest biedny to moze wpuscmy jeszcze 100mln ludzi z Afryki, drugie 100 mln z Indii i jescze 100 z Ameryki Połudnowej bo tam przeciez tez jest skrajna bieda.
wwojtekw
Kolejne wyrzucanie kasy w błoto (a ile po drodze zarobią krewni i znajomi królika to nigdy się nie dowiemy). Bogate państwo, stać nas. Szkoda, że na wszystko są pieniądzie, na najdurniejsze pomysły, zwłaszcza związane z kupowaniem głosów, ale jak trzeba na służbę zdrowia (która notabene równie co pieniędzy potrzebuje Kolejne wyrzucanie kasy w błoto (a ile po drodze zarobią krewni i znajomi królika to nigdy się nie dowiemy). Bogate państwo, stać nas. Szkoda, że na wszystko są pieniądzie, na najdurniejsze pomysły, zwłaszcza związane z kupowaniem głosów, ale jak trzeba na służbę zdrowia (która notabene równie co pieniędzy potrzebuje reformy, na którą u nas nie ma szans) to pieniędzy brak i trzeba podnosić składkę zdrowotną, dodawać kolejne podatki pod różnymi nazwami. Może jakby nie takie m.in. wydatki to na faktycznie ważne rzeczy by było...
volksempfanger
Dla chłopków roztropków tyle co dla szmaty'15.
kris74keh
PSL jak spadło poniżej progu to nie tak chętnie popiera to co Partia Oprychów wraz z przybudówką w postaci ruchu Kotłowni. Nawet na wiecu w Wa-wie się nie pojawili.
apolonia
swojego tuska witaliscie jak brezniewa za prl... nie wstyd ci budko ? nedzna POdróbo zatroskanego POlaka losem prawdziwych POlaków?
alberto2020
Zobaczymy czy to nie będzie kasa wywalona w błoto. Ok dzisiaj tam jest kryzys i nasze służby muszą pilnować granicy ale za rok pewnie będzie po sprawie a 1 500 000 000 zł zostanie bezpowrotnie wydane z powodu rodzin uzbrojonych w gałęzie i koczujących przy granicy
m00zyk
Nawet jeśli nie w całości, to przecież trzeba nakraść przy okazji takiego przedsięwzięcia!

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki