REKLAMA

PKO BP przeanalizuje możliwość przejęcia mBanku

2019-10-08 19:00
publikacja
2019-10-08 19:00

PKO BP przeanalizuje możliwość przejęcia mBanku - wynika z wypowiedzi prezesa banku Zbigniewa Jagiełły w radiowej Trójce. Prezes poinformował, że PKO BP realizuje strategię rozwoju organicznego, ale nie wyklucza akwizycji innych banków.

fot. eastnews.pl /Katarzyna Waś-Smarczewska / / eastnews.pl/ Bankier.pl

Na pytanie o to, czy PKO BP bierze pod uwagę zakup innych banków, np. mBanku, prezes odpowiedział: "PKO BP jest bankiem, który ma największe kapitały, wynoszące prawie 40 mld zł. Przypomnę, że drugi bank te kapitały ma w okolicach 24 mld zł. Od dłuższego czasu realizujemy strategię wzrostu organicznego (...), jak również od czasu do czasu, gdy widzimy, że jest to korzystne dla klientów i akcjonariuszy, kupujemy inne firmy. Na przykład, parę miesięcy temu kupiliśmy przez naszą spółkę zależną PKO Leasing firmę Masterlease, która specjalizuje się w leasingu i wynajmie samochodów".

"To czy jakiś inny bank, który jest na sprzedaż, będziemy analizowali, to jest dla nas normalna sprawa, a jakie z tego wyciągniemy wnioski to przyszłość pokaże" - dodał.

Pod koniec września Commerzbank zatwierdził nową strategię biznesową, która zakłada m.in. sprzedaż akcji mBanku. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
rrobs133
no tak. ja uciekam z mbanku jesli łapę na nim pis położy. źle im z oczu patrzy.
pis_po_jedno_zlo
Nie róbcie tego, jeszcze ten bank nie jest taki zły, a jak przejmie go państwowy kapitał to trzeba będzie uciekać, żeby Kaczyński nie przejął wszystkiego powyżej 10000 euro podczas kryzysu. Jakiś wariant cypryjski jak najbardziej realny niestety dla polskich banków, z resztą Kaczyński mówił o tym niedawno, że paskudni Nie róbcie tego, jeszcze ten bank nie jest taki zły, a jak przejmie go państwowy kapitał to trzeba będzie uciekać, żeby Kaczyński nie przejął wszystkiego powyżej 10000 euro podczas kryzysu. Jakiś wariant cypryjski jak najbardziej realny niestety dla polskich banków, z resztą Kaczyński mówił o tym niedawno, że paskudni przedsiębiorcy trzymają 300 mld zł na kontach i tak nie może być:D
marianpazdzioch
Bzdury. Na fuzję nie pozwoli Brusela, ze względu na prawo antymonopolowe. Bo krajowe obsadzone pisowskim desantem wydmuszki instytucji za to odpowiadzialne oczywiście nie będą widzieć problemu.
oorim
są tacy co mówią, że bruksela jest zdominowana przez niemców = skoro niemcy chcą sprzedać to wyrazi zgodę...
1as
Uważasz, że PKO BP to wydmuszka? No to gratuluję, może jeszcze należy go sprzedać za wszelką cenę, bo polskie to aż w oczy kole i co powiedzą w Brukseli?
marianpazdzioch odpowiada oorim
@oorim To czemu zablokowali fuzję Siemensa i Alstomu?

Współczynniki koncentracji rynkowej są sztywne i wielokrotnie już wydawali zakazy, także z udziałem niemieckich spółek.
marianpazdzioch odpowiada marianpazdzioch
A jeśli chodzi o badanie tego w Polsce, to już za poprzednich rządów przy przejęciu małej Nordea mówiło się że to ostatnie takie przejęcie PKO. Od tego czasu bank jeszcze znacznie urósł.
marianpazdzioch odpowiada 1as
"Uważasz, że PKO BP to wydmuszka?"

Z pisowskimi trolami dyskutuję rzadko, z analfabetami w ogóle.
bialy_kruk
Nie marudż bo w każdej chwili aplikacja może zastąpić Twoją prace.Ciesz sie tym co masz.

Powiązane: mBank na sprzedaż

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki