PKN Orlen zakłada, że decyzja KE ws. fuzji z Lotosem będzie do końca roku

2019-07-19 13:48
publikacja
2019-07-19 13:48
Orlen

PKN Orlen zakłada, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie połączenia z Grupą Lotos zostanie podjęta do końca roku - poinformowali przedstawiciele grupy. Orlen spodziewa się, że 7 sierpnia KE wypowie się w sprawie złożonego wniosku o zgodę na koncentrację.

"Zakładamy, że decyzja Komisji Europejskiej będzie nam przekazana jeszcze w tym roku" - powiedział na konferencji prasowej Wiesław Protasewicz, członek zarządu ds. finansowych.

PKN Orlen złożył 3 lipca wniosek do Komisji Europejskiej o zgodę na przejęcie kontroli nad Grupą Lotos. Wniosek zainicjował formalne postępowanie w sprawie kontroli koncentracji.

Z harmonogramu wynika, że do 7 sierpnia KE powinna zająć oficjalne stanowisko w sprawie wniosku.

"Pierwsza decyzja Komisji jest planowana na 7 sierpnia" - powiedział jeden z przedstawicieli grupy Orlen podczas telekonferencji.

Z wypowiedzi przedstawicieli spółki wynika, że wtedy zakończy się pierwsza faza postępowania i Komisja może albo podjąć już ostateczną decyzję w sprawie zgody na koncentrację, albo zdecydować o przejściu do drugiej fazy.

"Z naszej perspektywy, w oparciu o fazę prenotyfikacyjną i dialog z Komisją, spodziewalibyśmy się, że (...) ostateczna zgoda, prawdopodobnie warunkowa, jest nadal osiągalna. To ciągle nasz cel. Po otrzymaniu zgody bylibyśmy w stanie zamknąć transakcję do końca roku. Nasze plany się nie zmieniły" - powiedział jeden z przedstawicieli grupy podczas telekonferencji.

Zamiar przejęcia kontroli nad Grupą Lotos płocki koncern ogłosił pod koniec lutego 2018 roku. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki