REKLAMA

PKN Orlen: spółki Grupy mają pełną dowolność w wyborze tytułów do prenumeraty

2022-01-18 18:14
publikacja
2022-01-18 18:14
PKN Orlen: spółki Grupy mają pełną dowolność w wyborze tytułów do prenumeraty
PKN Orlen: spółki Grupy mają pełną dowolność w wyborze tytułów do prenumeraty
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Spółki Grupy Orlen mają pełną dowolność przy wyborze zamawianych w prenumeracie tytułów prasowych - poinformował we wtorek PKN Orlen, odnosząc się do doniesień medialnych, jakoby PKN Orlen nakazał swoim spółkom prenumeratę tytułów należącego do koncernu wydawnictwa Polska Press.

Publikację, w której autor powołuje się na anonimowe źródło traktujemy jako nieuprawnioną manipulację - napisał PKN Orlen w oświadczeniu, zamieszczonym we wtorek na twitterze. "Grupa Orlen prenumeruje różne tytuły pochodzące od różnych wydawnictw. Podkreślamy, że spółki Grupy mają pełną dowolność przy wyborze zamawianych tytułów" - brzmi oświadczenie.

Jak podało wcześniej Radio ZET, PKN Orlen nakazał swoim spółkom-córkom wykupienie dla pracowników prenumerat gazet wydawanych przez Polska Press - wydawnictwo, którego właścicielem jest właśnie Orlen. Według anonimowego rozmówcy radia "polecenie przyszło z samej góry". "Mamy poprawić wynik wydawnictwa" - powiedział rozmówca Radia Zet.

Rozgłośnia twierdzi też, powołując się na nieoficjalne informacje, że prezesi spółek-córek PKN Orlen mieli zostać zobowiązani do raportowania o tym, jak przebiega zakup prenumerat.(PAP)

wkr/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (15)

dodaj komentarz
amelie2
Ford kiedyś powiedział: możecie u mnie kupować samochody w jakim chcecie kolorze, pod warunkiem, że będzie to czarny. Podobnie z prenumeratą. Niech sprobuje jakiś odważny zaprenumerować tygodnik Przegląd, to się przekona co mu wolno.
marok
O co ten kwik, skoro Orlen kupuje gazety od firmy, którą sam posiada. Za POprzedników to był rzeczywiście wałek, bo prenumerowano tytuły i umieszczano reklamy , za tzw . poparcie POlityczne , działając na szkodę firmy.
forfun
to wyprowadzanie kasy z firmy na szkodę jej akcjonariuszy
marok
Polska Press należy do Orlenu.
dziadekjarek odpowiada marok
Mowa jest o akcjach Orlenu
max5000
Wszyscy wiedzą ze za rządów PO był ogólny nakaz w Polsce, w samorządach na prenumeratę Gazety Wyborczej Michnika. Oraz umieszczanie ogłoszeń i reklam spólek skarbu państwa w Gazecie Wyborczej. Dlatego jak PIS przejął władzę i zmienił zasady to Agora popadła w spore tarapaty. Wy nam dajecie reklamy a my o was piszemy dobrze. I tak Wszyscy wiedzą ze za rządów PO był ogólny nakaz w Polsce, w samorządach na prenumeratę Gazety Wyborczej Michnika. Oraz umieszczanie ogłoszeń i reklam spólek skarbu państwa w Gazecie Wyborczej. Dlatego jak PIS przejął władzę i zmienił zasady to Agora popadła w spore tarapaty. Wy nam dajecie reklamy a my o was piszemy dobrze. I tak się kręciło przez 8 lat PO.
pstrzezek
A jak inaczej mają udowodnić że umieją czytać? ;)
przemek_opinia
LUDZIE CZY WAS POP&%&%&%. Nie pamiętacie jak za PO wszystkie, WSZYSTKIE spółki skarbu państwa prenumerowały Gazetę wyborczą??? I jaki jęk po dojściu do władzy przez PiS podniosła wyborcza, bo jej cholernie obroty spadły. Na ratunek przyszedł jej Soros wykupując udziały. Więc fanatycy PO przestańcie jęczeć, bo wasze podwójne LUDZIE CZY WAS POP&%&%&%. Nie pamiętacie jak za PO wszystkie, WSZYSTKIE spółki skarbu państwa prenumerowały Gazetę wyborczą??? I jaki jęk po dojściu do władzy przez PiS podniosła wyborcza, bo jej cholernie obroty spadły. Na ratunek przyszedł jej Soros wykupując udziały. Więc fanatycy PO przestańcie jęczeć, bo wasze podwójne standardy są już wnerwiające.
dididif
Pamiętam jak przechadzali się dumnie jak pawie w rui, a to wszystko były kradzione pieniądze z podatków. Potem był skowyt słyszalny na Jowiszu!
koperytko
to jest normalne działania. Jeżeli sieć handlowa ma zakłady produkcyjne to bedzie produkty sprzedawał we własnej sieci

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki