REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

PGNiG wprowadza nową ofertę na gaz dla małych i średnich firm

2023-02-08 14:56, akt.2023-02-08 16:03
publikacja
2023-02-08 14:56
aktualizacja
2023-02-08 16:03

W nowej ofercie małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z gwarancji stałej ceny gazu - poinformowała w środę spółka PGNiG Obrót Detaliczny. Dodała, że oferowana cena jest niższa o 33 proc. od ceny wynikającej z cennika dla klientów biznesowych i wynosi 525 złotych za megawatogodzinę.

PGNiG wprowadza nową ofertę na gaz dla małych i średnich firm
PGNiG wprowadza nową ofertę na gaz dla małych i średnich firm
fot. Yevhen Prozhyrko / / Shutterstock

PGNiG Obrót Detaliczny, spółka z Grupy Orlen poinformowała w środę w komunikacie, że wprowadziła nową ofertę, która pozwoli m.in. małym i średnim przedsiębiorstwom skorzystać z gwarancji stałej ceny gazu ziemnego. "Proponowana w ramach oferty cena jest obecnie niższa o 33 proc. od ceny bazowej, wynikającej z cennika dla klientów biznesowych i wynosi 525 złotych za megawatogodzinę" - podała spółka.

"Stała cena gazu może pozytywnie przełożyć się na ceny produktów oraz usług, oferowanych w szczególności przez małe i średnie firmy. Klienci, korzystający dotychczas z naszego cennika, poprzez wybór naszej nowej oferty, mogą sobie zapewnić do końca 2025 roku cenę niższą aż o jedną trzecią od aktualnej ceny bazowej" – podkreślił Mucha.

Reklama

Zwrócono uwagę, że stała cena gazu zawarta w umowie, będzie zależała od momentu, w którym dany klient zdecyduje się na skorzystanie z oferty. "PGNiG Obrót Detaliczny będzie aktualizować ją co tydzień, aby była dostosowana do bieżącej sytuacji na rynku gazu" - wyjaśniono.

"W przypadku dalszego spadku notowań gazu cena w kolejnych tygodniach może być jeszcze bardziej atrakcyjna niż obecnie. Może jednak również wzrosnąć, jeżeli gaz na giełdzie będzie drożeć. W tym tygodniu, w przypadku zawarcia umowy do końca 2025 roku cena, którą zagwarantuje sobie klient wyniesie 525 zł/MWh" - poinformowała spółka.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Wskazano, że oferta PGNiG Obrót Detaliczny jest skierowana do wszystkich klientów biznesowych, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, takich jak zakłady fryzjerskie, sklepy, restauracje czy małe obiekty sportowe, które rozliczały się dotąd w ramach cennika "Gaz dla Biznesu", w jednej z grup taryfowych BW/BS/BZ 1-4.

PGNiG OD podkreśla, że "zaletą nowej oferty PGNiG Obrót Detaliczny jest przede wszystkim możliwość elastycznego kształtowania wysokości poboru gazu w stałej cenie".

Zaznaczono, że aby skorzystać z oferty należy m.in. wyrazić zgodę na zmianę grupy taryfowej na 12T. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ mick/ mmu/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
5th_element
na giełdzie towarowej tge.pl gaz od początku stycznia kształtuje się na poziomie 320zł /MWh. Od ponad roku przestałem wierzyć w uczciwość państwowego PGNiG w grupie Orlen i na 2023 roku podpisałem umowę indeksowaną na postawie wskaźnika giełdowego. Pierwszy miesiąc zaoszczędziłem kilkadziesiąt tysięcy złotych w firmie ;-))) PIS i na giełdzie towarowej tge.pl gaz od początku stycznia kształtuje się na poziomie 320zł /MWh. Od ponad roku przestałem wierzyć w uczciwość państwowego PGNiG w grupie Orlen i na 2023 roku podpisałem umowę indeksowaną na postawie wskaźnika giełdowego. Pierwszy miesiąc zaoszczędziłem kilkadziesiąt tysięcy złotych w firmie ;-))) PIS i Orlen Group Was doją!
wic
Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Loguję się do ebok PGNiG i mam ofertę na stałą cenę 576zł/MWh tymczasem na TGE cena 288zł/MWh
ministerprawdy
A cukier? Polski cukier w niemieckich sklepach w niemczech kosztuje ok połówę mniej niż w niemieckich sklepach w Polsce.
anty12
Komunisci inaczej nie potrafia . RAbowac inflacja, podwyzkami i dac ochlap. PIS to choroba umyslowa.
mach1201
Na gieldzie jest 56 Euro/MWh.
535 zl w PGNiG - firmie kontrolowanej przez panstwo jest 100 % marży.
Jaka inflacja niekontrolowana ?
ministerprawdy
Już jest mniej. Do tego jest to cena "giełdowa" a duzi mają mega upusty od tych cen.

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki