REKLAMA

Obajtek: Decyzja sądu dotycząca Polska Press tak naprawdę nic nie oznacza

2021-05-14 18:43
publikacja
2021-05-14 18:43
Obajtek: Decyzja sądu dotycząca Polska Press tak naprawdę nic nie oznacza
Obajtek: Decyzja sądu dotycząca Polska Press tak naprawdę nic nie oznacza
/ FORUM

Decyzja sądu o niewpisaniu zmian w zarządzie Polska Press do Krajowego Rejestru Sądowego tak naprawdę nic nie oznacza, spółka funkcjonuje normalnie - powiedział w piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

8 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie, XVII Wydział - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał na wniosek RPO wykonanie decyzji Prezesa UOKiK wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press. Jak podkreślił sąd, postanowienie jest niezaskarżalne.

Prezes Orlenu był pytany w Radiu Maryja o Polska Press w kontekście decyzji sądu dotyczących spółki, w tym ostatniej o niewpisaniu zmian w zarządzie do KRS.

"Decyzja nic nie oznacza tak naprawdę. Normalnie funkcjonuje Polska Press. My wykonujemy swoje prawa z udziałów, mamy opinie kancelarii międzynarodowych i doradców finansowych w tym zakresie. Generalnie nie można ograniczyć prawa do przejęcia, które generalnie już zostało skonsumowane. To jest sytuacja, nad którą głowią się i analizują ten wyrok prawnicy i nikt za bardzo nie może zrozumieć o co tak naprawdę chodzi" - podkreślił prezes PKN Orlen.

Obajtek zaznaczył, że po decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, PKN Orlen zgodnie z prawem przejął kontrolę na Polska Press.

"Generalnie wszystkie organy tej spółki zostały powołane zgodnie z prawem i funkcjonują. Wszystkie decyzje, mimo iż nie ma wpisu do KRS, są zgodne z prawem i nie ulegają w żadnym wypadku podważeniu. W związku z tym sam wyrok jest dla nas dziwnym wyrokiem, ale normalnie wykonujemy prawa z udziałów. Gdybym takich praw z udziałów nie wykonywał byłbym później odpowiedzialny za działanie na szkodę spółki w tym zakresie" - mówił Obajtek.

Prezes PKN Orlen podkreślił, że Polska Press funkcjonuje normalnie i ma dobre parametry finansowe. Dodał, że spółka "została wpięta w cały w łańcuch koncernu".

Obajtek potwierdził, że został ogłoszony konkurs na prezesa Polska Press. Zaprzeczył, że konkurs ma związek z decyzją sądu o niewpisaniu zmian w zarządzie spółki. Powiedział, że po przejęciu Polska Press przez PKN Orlen dotychczasowa prezes zrezygnowała i wówczas została z rady nadzorczej spółki została powołana osoba pełniąca obowiązki prezesa. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (14)

dodaj komentarz
kiniaa
Bo taka jest prawda, opozycja gdzie tylko ma wtyki, stara się zaszkodzić Obajtkowi, ale to i tak nic nie zmieni. No ale Ci jak nie jest po ich myśli, to nie odpuszczają.
premierdonald
Dość lepszej polski i polskiej prasy. Nie chcę się więcej wstydzić za jezyk polski na zachodnich ulcach. Całą sprawą powinny się zająć niezależne sądy. Najlepiej za pieniądze z 500+.bo zachód jest bogaty i ich stać a my jesteśmy biedni polaczki i unas to się nie uda.
lelo1949
Obajtek wykonuje prawa do spółki spontanicznie,tak w Polsce wolno
jaho31
Bardzo dobra metoda, ignorować wyroki sądów
Państwo Polskie powinno przestać egzekwować i po prostu ignorować wyroki niektórych sędziów.
Skoro podważają konstytucję a są defacto z tego tytułu nieodwołalni.
Kolejna reforma sądownictwa jest niezbędna.
Ale zamiast zmieniać np strukturę sądu SN należy powołać równoległy
Bardzo dobra metoda, ignorować wyroki sądów
Państwo Polskie powinno przestać egzekwować i po prostu ignorować wyroki niektórych sędziów.
Skoro podważają konstytucję a są defacto z tego tytułu nieodwołalni.
Kolejna reforma sądownictwa jest niezbędna.
Ale zamiast zmieniać np strukturę sądu SN należy powołać równoległy sąd np Najwyższy Sąd Rzeczpospolite ale z odpowiednimi pozytywnymi zmianami. Nadać te same uprawnienia co ma SN.
Budżet SN stopniowo z roku na rok obcinać do symbolicznej kwoty aż te dziady pójdą z torbami.
Skoro nie można reformować instytucji to należy budować nową od zera.

klepsiska
no akurat w tej sytuacji uwazzam, ze sad troche niepotrzebnie miesza i utrudnia, tylko pytanie po co? bo chyba nie bez celu
pawell88
Wystarczyło tylko dobrze i rzetelnie złożyć dokumenty ? Ach te sądy .. się czepiają uczciwych ludzi :D
chrisz77
Jest jak w kargulach i pawlakach...sąd sądem ale sprawiedliwość musi być pierwszy naszej stronie
langdon25
Omajtek korzystaj z prawa głosu ile wlezie - zostało ci już tylko dwa lata na wolności :-))

Później twój głos zza grubych krat będzie już bardzo bardzo słabo słyszany :-)))))
jaho31
PIS wygra kolejne wybory w cuglach.
Opozycja do tego czasu totalnie się ośmieszy.
PO pod przewodnictwem Pupki przestanie istnieć a Szymek Hołownia znajdzie robotę w Polsacie albo Discovery. Timing jest fatalny dla opozycji.
jarekm_re
Skoro wszyscy zyskują ...to kto traci ? Obajtka nauczyli na tych studiach na Orlenie i nauczyl się powtarzać kilka modnych i bardzo pojemnych słów : inwestycja , fuzja dywesyfikacja masturbacja ..

Powiązane: Orlen przejmuje Polska Press

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki