Niemcy: podatek od benzyny na unijny fundusz dla uchodźców

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble zaproponował w sobotę, aby w razie konieczności wprowadzić w Unii Europejskiej dodatkowy podatek na benzynę w celu uzyskania środków finansowych na rozwiązanie problemu imigrantów napływających do Europy.

(fot. Michaud Gael/NurPhoto / FORUM)

"Powiedziałem, że jeśli w narodowych budżetach finansowych oraz w budżecie europejskim zabraknie środków, to ustalmy na przykład, że wprowadzamy podatek w określonej wysokości od każdego litra benzyny" - powiedział Schaeuble w wywiadzie dla weekendowego wydania niemieckiej gazety "Sueddeutsche Zeitung".

"W ten sposób uzyskalibyśmy środki na europejskie działania służące rozwiązaniu problemu uchodźców" - wyjaśnił szef resortu finansów. "Dlaczego nie mielibyśmy ustalić tego w skali europejskiej, kiedy zadanie jest tak pilne" - wtrącił polityk niemieckiej CDU.

"Musimy teraz zabezpieczyć granice zewnętrzne obszaru Schengen. Rozwiązanie tego problemu nie może spalić na panewce z powodu braku pieniędzy" - podkreślił Schaeuble.

Minister zastrzegł, że byłby gotowy realizować ten projekt nawet wtedy, gdyby nie wszystkie kraje UE wyraziły na niego zgodę. "Jeżeli ktoś nie chciałby płacić, to jestem pomimo tego gotowy do zrobienia tego. W takim przypadku stworzymy koalicję chętnych" - zapowiedział.

Wiceprzewodnicząca CDU Julia Kloeckner odrzuciła pomysł swego partyjnego kolegi - ministra finansów. Przeciwne są też niemieckie automobilkluby.(PAP)

lep/ jo/ mow/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Tadeusz

Jezeli organizujesz swoje party i zaprastasz swoich gosci to w tedy powiedz sasiadowi zeby tobie zaplacil polowe bo jest twoim sasiadem to byloby solidarne. Ty zarabiasz 2600 euro a on 500euro. Co w tedy zrobilby twoj sasiad???? Opier...... i sposcil ze schodow i sasiectwo byloby wymowione na zawsze.A ta sasiatka z zachodu ma natyle tupetu bo upiera sie przytym ze trzeba jeszcze rozmawiac. Mi sie wydaje ze w tym przypadku trzeba byloby studiowac kulture i sztuke ">Jak stoji przed toba taka sztuka to w tedy trudno o kulture"- A pozatym ona jest tak porzadna i lojalna jak ta rura wydechowa w VW.
Tadeusz/Dortmund

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~Polak

Interpretacja powinna być następująca: zabierzemy pieniądze europejczykom, żeby je dać uchodźcom

! Odpowiedz
0 4 ~jingo

Przecież wg. Merkel uchodźcy mieli pracować dla dobra Niemiec i wspierać swoją pracą przemysł niemiecki, nagle teraz trzeba wspierać uchodźców?

! Odpowiedz
0 1 ~J23

Juź nieaktualne.Narazie.

! Odpowiedz
1 22 ~kramer

no tak bezdomni (ci przynajmniej łapy po socjal nie wyciągają, nie płodzą dzieci na potęgę i nie napadają na ludzi) z Polski czy innych krajów UE mają sobię zamarzać a na brudasa jeszcze gorszego nieroba ma być podatek - pamiętajcie jak dziś łatwo zostać bezdomnym - 3x nie zapłacisz komornego i won. Małpki nieróbki będą mieć za to wieczne wsparcie finansowe i dach nad łbem. Zatapiać ich na morzu, obstawić granice czołgami i wojskiem, nie wpuszczać i deportować a nie nowe podatki nakładać! Podatki to się płaci żeby do takich cyrków nie dochodziło a nie po fakcie! Albo niech te kraje co miały kolonie się zajmują problemem który wygenerowały.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~jo44

ukamieniowali transwetyte w dortmundzie
https://www.youtube.com/watch?v=g2yoZW6LSHY

! Odpowiedz
1 32 ~Milena

Od dawna jestem za wyjściem Polski z unii. Niemcy niech na siebie nakładają podatki. Zaprosili "gości" do siebie to niech ich teraz utrzymują ze swoich pieniędzy. Nie mam ochoty pracować na darmozjadów!!!

! Odpowiedz
0 7 ~Autor

fajnie, lubie słuchać dyktatu z niemczech?
A WY ?

! Odpowiedz
0 2 ~Kuba

ja też

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.