REKLAMA

Niedzielski: Ostatnie dwa dni można nazwać eksplozją epidemii COVID-19

2022-01-19 20:38
publikacja
2022-01-19 20:38
Niedzielski: Ostatnie dwa dni można nazwać eksplozją epidemii COVID-19
Niedzielski: Ostatnie dwa dni można nazwać eksplozją epidemii COVID-19
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Ostatnie dwa dni można nazwać eksplozją epidemii COVID-19; w czwartek liczba zachorowań także wyniesie ponad 30 tys. - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, apogeum dziennej liczby zakażeń należy spodziewać się na początku lutego.

Szef resortu zdrowia w ciągu dnia poinformował o 30 586 nowych zakażeniach koronawirusem. Liczba potwierdzonych od początku pandemii przypadków to 4 373 718, zmarło 103 062 chorych z COVID-19.

W wieczornej rozmowie w TVP INFO Niedzielski ocenił, że "ostatnie dwa dni możemy nazwać eksplozją epidemii COVID-19". "Ta eksplozja jest na tyle zauważalna, że przekraczamy już dzisiaj 30 tys. (zakażeń), a w zasadzie patrząc na monitoring (...), to dzisiejszy wynik, który będzie raportowany jutro, też na pewno będzie powyżej 30 tys." - powiedział szef MZ.

Przypomniał, że jest to liczba, z którą nie mieliśmy do czynienia w czasie trwania czwartej fali epidemii. "A my tutaj dopiero zaczynamy piątą falę i od razu z takim mocnym akcentem" - dodał minister.

Podkreślił, że najważniejsze jest teraz to, jak liczby zakażeń przełożą się na hospitalizacje i ciężki przebieg choroby. Zwrócił uwagę, że raczej realizowany jest scenariusz bardzo szybkiego przyspieszenia zakażeń. Zastrzegł, że apogeum dziennych zachorowań spodziewane jest na początku lutego. Wtedy - jak mówił - dzienna liczba zakażeń może wynieść około 100 tys.

"Ale ten scenariusz jest o tyle optymistyczny, że on również zakłada dosyć szybki spadek tej liczby" - zastrzegł Niedzielski.

Powołując się na doświadczenia innych krajów europejskich, minister wskazał, że wzrost liczby zakażeń niekoniecznie przekłada się na liczbę chorych w szpitalach. Zaznaczył, że w krajach tych występuje jednak większy wskaźnik zaszczepienia, które chroni przed ciężkim przebiegiem choroby.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (8)

dodaj komentarz
endes
Eksplozja ale ilości testow!… nie da się jyz tych niekompetentnych dzbanów słuchać!… beton
andregru
Wczoraj w zaszczepionej Francji " Według Agencji Zdrowia Publicznego w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 436 167 osób"
betelgeza2020
Eksplozja infekcji układu oddechowego jest na przełomie stycznia i lutego czyms absolutnie, ale to absolutnie niezwykłym, prawda panie ministrze?
No i trzeba jakoś usprawiedliwić syntezator mowy na stanowisku ministra zdrowia.
dariusz_baran
To są szczęśliwi ludzie przetestowani z wynikiem pozytywnym, odpoczną tydzień w domu i wracają jako ozdrowieńcy machając wam przed oczami tym waszym zasranym certyfikatem srowidowym śmiejąc się wam głupcy w twarz. Ja planuję swoje "zachorowanie", przepraszam swój pozytywny test już niebawem. W punktach już się nawet pytają To są szczęśliwi ludzie przetestowani z wynikiem pozytywnym, odpoczną tydzień w domu i wracają jako ozdrowieńcy machając wam przed oczami tym waszym zasranym certyfikatem srowidowym śmiejąc się wam głupcy w twarz. Ja planuję swoje "zachorowanie", przepraszam swój pozytywny test już niebawem. W punktach już się nawet pytają czy wynik chce pan pozytywny czy negatywny. Farsy niekończący się scenariusz... Myśleć ludzie, obserwować i myśleć. I coś do ku..y mądrego czytać, a nie tylko telewizor.
kenn
Wymaz z testów prawdopodobnie służy cichemu zbieraniu DNA wszystkich obywateli na Ziemi, oficjalnie już to robią w Chinach, na zachodzie by to tak łatwo nie przeszło, więc potrzebują długo rozgrywać scernariusz pod tą szopką epidemii
bgiem
Z niewzruszonym spokojem syntezator Adam mowi, ze szczepionki nic nie dają.
abcx
A w UK pandemia odwołana: "Johnson poinformował, że zalecenie pracy z domu zostaje wycofane od teraz, zaś certyfikaty covidowe oraz nakaz noszenia maseczek w niemal wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych zostaną zniesione od przyszłego czwartku"
carlito1
Eksplozja to mi się marzy w takim jednym budynku....

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki