REKLAMA

Zmarło 421 zakażonych koronawirusem. Blisko 27 tys. chorych

2020-03-14 10:55, akt.2021-11-26 10:40
publikacja
2020-03-14 10:55
aktualizacja
2021-11-26 10:40
Zmarło 421 zakażonych koronawirusem. Blisko 27 tys. chorych
Zmarło 421 zakażonych koronawirusem. Blisko 27 tys. chorych
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Badania potwierdziły 26 735 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 421 osób z COVID-19 – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Nowe zakażenia wykryto u osób z województw: mazowieckiego (4363), śląskiego (3262), wielkopolskiego (2471), dolnośląskiego (2273), małopolskiego (2049), pomorskiego (1590), zachodniopomorskiego (1504), kujawsko-pomorskiego (1455), łódzkiego (1340), lubelskiego (1208), podkarpackiego (1177), opolskiego (930), warmińsko-mazurskiego (916), lubuskiego (762), podlaskiego (656) i ze świętokrzyskiego (575).

Resort podał, że 204 informacje o zakażeniach nie zawierają adresu. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna.

Ministerstwo poinformowało też, że na COVID-19 zmarło 129 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 292 chorych.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 461 066 przypadków. Zmarło 82 607 osób z COVID-19.

W środę 24 listopada zanotowano najwyższą w IV fali pandemii w Polsce liczbę zakażeń – 28 380, a wczoraj najwyższą liczbę zgonów w tej fali w ten czwartek – zmarło 497 osób.

Tydzień temu, 19 listopada, zanotowano 23 242 nowe przypadki i 403 zgony.

Dwa tygodnie temu, 12 listopada, resort przekazał informacje o zdiagnozowanych 12 965 nowych chorych z COVID-19 i o 31 zgonach. 

BPL/PAP
Źródło:
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (3545)

dodaj komentarz
kenn
Amerykanie od dawna specjalizują się w tworzeniu tzw. darmowych sprzedawców (zwykłych ludzi, którzy następnie "zarażają" innych potrzebą zakupu towaru, którego wcześniej nawet nie brali pod uwagę) - mają marketing (a właściwie propagandę) rozwiniętą do maximum.

Polega to na tym, że najpierw sprzedają
Amerykanie od dawna specjalizują się w tworzeniu tzw. darmowych sprzedawców (zwykłych ludzi, którzy następnie "zarażają" innych potrzebą zakupu towaru, którego wcześniej nawet nie brali pod uwagę) - mają marketing (a właściwie propagandę) rozwiniętą do maximum.

Polega to na tym, że najpierw sprzedają ideę poprzez tzw. marketing narracyjny (tj. tworzą długotrwałą narrację), tworzą świadomość potrzeby/problemu, następnie nakręcają ludzi, jak ważne jest, by go rozwiązać - a na koniec, zupełnie "przypadkowo", oferują rozwiązanie - produkt.

Ten rodzaj marketingu nazywany jest różnie, w zależności od wersji, m.in. nosi nazwę "marketingu wirusowego", co zresztą doskonale pasuje do medialnych działań podejmowanych przez amerykańskie koncerny szczepionkowe.
incitatus
No cóż, śmierć jest jedynym lekarstwem na głupotę antyszczepionkowych paranoików
piwic
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo masz wspólny interes z tymi, których nazywasz antyszvczepionkowcami. Zbrodniarze chcą wynordawać nie tylko ich, ale przede wszystkim takich jak Ty. Przejrzyj na oczy.
incitatus odpowiada piwic
No to muszą się dużo bardziej postarać bo na razie ten koronawirus to dla mnie taki kulisty stworek z wypustkami
bha
Ponad 20 % pozytywnych wyników codziennie to i tak Bardzo dużo ! A jeśli chodzi o to że niby oficjalna Dynamika zakażeń spada ? - bo dynamicznie już nie rośnie % testowanie codzienne !!! jak to było do początku fali zakażeń przy małych ilościach .Bo gdyby tak nie było to musiałoby do 30,40,50 ilości % codziennej Ponad 20 % pozytywnych wyników codziennie to i tak Bardzo dużo ! A jeśli chodzi o to że niby oficjalna Dynamika zakażeń spada ? - bo dynamicznie już nie rośnie % testowanie codzienne !!! jak to było do początku fali zakażeń przy małych ilościach .Bo gdyby tak nie było to musiałoby do 30,40,50 ilości % codziennej dynamiki wzrostów zakażeń wprost proporcjonalnie czyli co najmniej 30,40,50 i dużo więcej % rosnąć ilości codziennych przeprowadzanych testów !!!!! - lub co by było naj grosze dla wszystkich musiałaby drastycznie wrastać codziennie % dynamika ilości wykrytych pozytywnych wyników z covid 19 w ogólnej codziennej badanej ilości testowanych próbek.Trzeba jeszcze dodać że codziennie oprócz podanych oficjalnymi testami ilości wykrytych pozytywnych zakażeń u osób niestety 4 razy tyle krąży nie wykrytych w obiegu !!!.Krótkowidztwo trwa szkoda że jeszcze wiele osób będzie musiało zachorować i również niestety zapłacić za to własnym .........................
ameba1
Weź człowieku już wyzdrowiej, bo zajmujesz tylko pokoik w psychiatryku.
jarunia
virus nie traci czasu mutuje, w końcu okaże się, że dotychczasowe sczepienia są g... warte
szczepienia musza być obowiązkowe a szczepionki zaktualizowane do aktualnych szczepów wirusa
reszta to bełkot
kenn
"a szczepionki zaktualizowane do aktualnych szczepów wirusa"

- propaganda mediów ma się w najlepsze. :P jeśli przyjrzeć się temu co się dzieje w krajach takich jak Irlandia czy Izrael, nie mówiąc już o innych kwestiach, które delikatnie mówiąc są co najmniej podejrzane w szopce epidemicznej, to "dobre
"a szczepionki zaktualizowane do aktualnych szczepów wirusa"

- propaganda mediów ma się w najlepsze. :P jeśli przyjrzeć się temu co się dzieje w krajach takich jak Irlandia czy Izrael, nie mówiąc już o innych kwestiach, które delikatnie mówiąc są co najmniej podejrzane w szopce epidemicznej, to "dobre intencje" stojące za szczepionkami, gdzie kilka monopolistów z Ameryki, finansowanych przez to samo źródło w dodatku, sobie zarekwirowało terytorium biznesowe do misji rzekomego uzdadrawiania (czego dane w żaden sposób nie potwierdzają) całej ludzkosci, stoją - delikatnie mówiąc - pod dużym znakiem zapytania
kenn
Zamordyzm, kontrolowanie społeczeństwa, i przepychanie po cichu ustaw - CZEMU O TYM GŁÓWNE MEDIA NIE CHCĄ MÓWIĆ???

https://www.youtube.com/watch?v=wOvucDGBjGU

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki