REKLAMA

Znaczący wzrost liczby ofiar koronawirusa

2020-03-14 08:40, akt.2021-01-27 10:44
publikacja
2020-03-14 08:40
aktualizacja
2021-01-27 10:44
fot. fermu02 / Shutterstock

W Polsce stwierdzono w ciągu ostatniej doby łącznie 6 789 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 389 osób - podało Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą województw: mazowieckiego (934), wielkopolskiego (656), pomorskiego (636), kujawsko-pomorskiego (634), śląskiego (623), warmińsko-mazurskiego (435), zachodniopomorskiego (401), łódzkiego (392), małopolskiego (359), lubelskiego (358), dolnośląskiego (343), podlaskiego (317), podkarpackiego (182), lubuskiego (174), opolskiego (105), świętokrzyskiego (97). 143 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 97 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 292 osoby.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 14 120 osób, a 1414 pacjentów jest pod respiratorami, czyli o 35 mniej niż we wtorek – podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 29 558 łóżek i 28847 respiratorów. W kraju pula wolnych łóżek – jak pokazują dane MZ – wynosi 15 438, a respiratorów – 1433.

Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia na kwarantannie przebywa obecnie 176 833 osoby.

Resort poinformował też, że wyzdrowiało dotąd 1 246 267 chorych na COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia od wtorku nie uwzględnia w bieżących raportach liczby osób objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Uzasadniło to tym, że nie obrazuje ona od dłuższego czasu przebiegu epidemii w Polsce i nie jest wykorzystywana w bieżącej analizie.

SARS-CoV-2 - liczba zakażeń w Polsce - dzień po dniu
Infogram

Definicje

Informacja, że ktoś jest hospitalizowany to wiadomość, że przebywa w szpitalu. Niekoniecznie oznacza to, że jest nosicielem koronawirusa albo że jest chory na COVID-19. Niektóre osoby mają objawy chorobowe, ale jest to np. grypa. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem koronawirusem.

Objęcie kwarantanną dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o koronawirusem. Osoba nią objęta przebywa w swoim mieszkaniu przez 10 dni – liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno jej wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. To kwestia odpowiedzialności, bo może być nosicielem koronawirusa i zakażać, choć sama nie ma objawów. Nikomu nie wolno takiej osoby odwiedzać.

Informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym, oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Chodzi np. o pracę w jednym budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa.

Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę i kontrolować swój stan zdrowia.

BPL/PAP

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 15 667 osób, u których potwierdzono zakażenie, 1582 pacjentów jest pod respiratorami – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 30 694 łóżka i 2887 respiratorów.

W kraju pula wolnych łóżek – jak pokazują dane MZ – wynosi więc ok. 15 tys., a respiratorów – ponad 1300.

Na kwarantannie – jak przekazało ministerstwo – przebywa 182 631 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęte są 5933 osoby.

Resort poinformował też, że wyzdrowiało dotąd 1 197 034 chorych na COVID-19.
Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2226)

dodaj komentarz
m00zyk
Szkoda, że wykres zgonów nie pokrywa się z wykresem zakażeń - a powinien, powinny być skorelowane. Albo ktoś nas robi w konia i podciąga każdą możliwą śmierć pod COVID, albo zakażeń jest znacznie więcej, ale się ich nie potwierdza. To drugie jest bardzo mało prawdopodobne.
newcommer
Wg CDC 0,4% = trupy x 250 , wg Chińczyków z Wuhan 0,2% = trupy x 500. Jesteśmy albo po górce albo tuż przed szczytem. 60% populacji teoretycznie daje odporność.
eagleeye
No to teraz jesteśmy "zieloną" wyspa jak za czasów pewnego Pana który też lubił kolorki na slajdach.

PiSokracja ma "problem" bo nie dość ze mało chorych to chetnych do testów tez już brak.
abcx
Hmm, to może teraz strajk mężczyzn, każdy mężczyzna idzie w ramach protestu do knajpy na piwko, może jakoś dzięki temu ograniczenia da się utrzymać.
Przecież to nie do pomyślenia żeby wszystko znowu mogło być otwarte...
eagleeye
To zapytam tak na poważnie co w końcu oni tymi "koerańskimi" testami wykrywają ? Że ktoś pił sok jednego z producentów.

Przypomnę tym wszystkim co tak wierzą w plandemię iż teraz wypychane są testy które kupiono od koreańców które nic nie stwierdzają.

Rozumię też że przez banknoty są
To zapytam tak na poważnie co w końcu oni tymi "koerańskimi" testami wykrywają ? Że ktoś pił sok jednego z producentów.

Przypomnę tym wszystkim co tak wierzą w plandemię iż teraz wypychane są testy które kupiono od koreańców które nic nie stwierdzają.

Rozumię też że przez banknoty są juz bezpieczne jak to wmawiano nam na początku "plandemi" iz gotówka jest zabójcza. Nawet australijscy naukowcy próbowali wmówić nam iz bakterie utrzymują sie do 26 dni na banknocie.

Dla mnie to byl SZOK (sarkazm)

No i jak tam "strefy" które juz dawno powinny funkcjonować
palestrina
w pierwszej osobie mówi i pisze się - ja rozumiem, a nie - ja rozumię
grzegorzkubik
Pan Boczek z serialu miał cukrzycę, był otyły i nie dbało dietę. Nie wrzucajmy go do alejki Covid-19. Uświadamiam. W cukrzycy typu 2 tygodnie obniża glikemię a 2 miesiące wyprowadza z tej choroby. Świadomy człowiek wiedzący jaką trucizną są zboża i czym jest firma Monsanto wam to pisze. Szczepionka nic nie pomoże.Pan Boczek z serialu miał cukrzycę, był otyły i nie dbało dietę. Nie wrzucajmy go do alejki Covid-19. Uświadamiam. W cukrzycy typu 2 tygodnie obniża glikemię a 2 miesiące wyprowadza z tej choroby. Świadomy człowiek wiedzący jaką trucizną są zboża i czym jest firma Monsanto wam to pisze. Szczepionka nic nie pomoże. Żywienie i styl życia to jedyne najlepsze lekarstwo.
darius19
cytuje "grzegorzkubik" wszystko, wszystkich, brednie
"grzegorzkubik2021-01-10 11:43
Tacy ludzie są najbardziej narażeni na powikłania poszczepienne. nie szczepić się ,stawiać opór i nich nie spełni się sen Bila Gatesa, który jest po prostu mordercą"
bha
https://ipv6.worldometers.info/coronavirus/
wtomek
"nie są w stanie wymienić osoby która by zmarła lub miała ciężkie powikłania pokowidowe. Arnold Boczek z Kiepskich się nie liczy."-kiepsko skończy ten kto takie bzdury śmie wypisywać.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki