REKLAMA

Niedzielski: Nie ma decyzji o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego w kraju

2022-12-05 19:04
publikacja
2022-12-05 19:04

Nie ma decyzji o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego w kraju – powiedział w poniedziałek PAP w Kaliszu minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: Nie ma decyzji o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego w kraju
Niedzielski: Nie ma decyzji o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego w kraju
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera RP

Minister zdrowia Adam Niedzielski gościł w poniedziałek w regionie południowej Wielkopolski. Uczestniczył w otarciu przychodni lekarskiej w Mikstacie, nowoczesnego, pięciosalowego bloku operacyjnego w ostrowskim szpitalu i Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych dla kierunku położnictwo w Akademii Kaliskiej.

Zapytany przez PAP o termin zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego w kraju powiedział, że nie ma takiej decyzji.

Wcześniej 28 listopada na konferencji prasowej w Czeladzi premier Mateusz Morawiecki zapytany, czy od 1 stycznia 2023 r. zostanie zniesiony stan zagrożenia epidemicznego powiedział, że "Nie wykluczmy takiego rozwiązania, ale potrzebujemy jeszcze chwili czasu, aby specjaliści nam doradzili, czy jest to ten moment, w którym możemy sobie na to pozwolić" – odpowiedział.

Wskazał, że już wiele razy rząd został zaskoczony przez pandemię COVID-19. Dlatego - jak podkreślił - trzeba upewniać się w bardzo wielu ośrodkach analitycznych i patrzeć na to, co robią inni.

Jednocześnie ocenił, że COVID-19 jesienią tego roku nie stanowi takiego zagrożenia, jakiego jeszcze parę miesięcy temu się obawiano. Zwrócił uwagę, że zdaniem ekspertów wydaje się, że grypa powoli staje się przynajmniej tak samo groźna, jak koronawirus.

Od 16 maja rozporządzenie ministra zdrowia zniosło obowiązujący w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii, zastępując go stanem zagrożenia epidemicznego. Pod koniec października b.r. w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z którą obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach zostaje przedłużony do 31 grudnia 2022 r.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu, przedłużenie obowiązku noszenia maseczek w szpitalach i aptekach jest uzasadnione: 1) aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem; 2) sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.(PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska

bak/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (7)

dodaj komentarz
carlito1
Dlaczego ta sprzedajna karykatura jeszcze nie siedzi???
mordechaj-blumsztajn
Czytanie z listu Łukasza do Covidian:
"... albowiem błogosławieni ci którzy respiratorów nie widzieli a uwierzyli..."
kaszankanamaxa
Za publiczne przypominanie o tym gufnie powinno być z urzędu 2 lata odsiadki, kilkaset tysi grzywny i dożywotni zakaz pokazywania mordy w tv. Ledwie zapomnę o tym wyimaginowanym tworze lobby szczepionkowego a tu mi taka płatna menda na ich usługach mąci spokój i szarga nerwy na kolejne dni. Żyć spokojnie nie dadzą, widać szprycowalność Za publiczne przypominanie o tym gufnie powinno być z urzędu 2 lata odsiadki, kilkaset tysi grzywny i dożywotni zakaz pokazywania mordy w tv. Ledwie zapomnę o tym wyimaginowanym tworze lobby szczepionkowego a tu mi taka płatna menda na ich usługach mąci spokój i szarga nerwy na kolejne dni. Żyć spokojnie nie dadzą, widać szprycowalność narodu mocno spada pomimo jesieni i trzeba się uaktywnić rzucając na wizji jakimiś strasznymi wykresikami i liczbami.
jaho31
środowisko medyczne jest w amoku zarabiania pieniędzy
nie ma mowy aby dobrowolnie zgodzili się na zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego
to były i są dla nich najtłustsze lata w historii
zoomek
Taaa - miliony Ukrów prosto do domu.
Q-wa! Co za buta tych psyyychopatów!
Bezczelność level master!
Trzeba było Ukrów zagnać do obozów.
Są tak bezczelni że normalnie w pale się nie mieści!!!
ministerprawdy
Covid to temat trzymany w rezerwie jak innymi metodmi orania społeczeństwa nie będzie szło. Nowy Wspaniały Świat.
bgiem
Brzmi jak cytat z Psów
"Jeszcze tu k..a wrócimy!"

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki