REKLAMA

Medinice pozyskał z oferty publicznej akcji serii J blisko 25 mln zł

2021-06-08 08:06
publikacja
2021-06-08 08:06
Medinice pozyskał z oferty publicznej akcji serii J blisko  25 mln zł
Medinice pozyskał z oferty publicznej akcji serii J blisko  25 mln zł
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Medinice pozyskał z oferty publicznej 829.766 akcji serii J blisko 25 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym. Cena emisyjna wynosiła 30 zł za sztukę.

"Pozyskana kwota pomoże rozwinąć nam nowe projekty, a przede wszystkim rozszerzyć portfolio spółki o kolejne innowacyjne rozwiązania w zakresie kardiologii, jak i kardiochirurgii. Dziękujemy za zaufanie nowych akcjonariuszy, a wynik emisji z pewnością da nam motywację do działania i tworzenia kolejnych innowacji na rynku medycznym" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Sanjeev Choudhary.

Medinice planuje rozszerzenie portfolio o kolejne projekty m.in. już przejęty pod koniec maja projekt zacisku do zamykania uszka lewego przedsionka serca oraz SMI, czyli dwa rozwiązania nad którymi spółka chce pracować wspólnie z ośrodkiem badawczym - University Medical Center Utrecht.

Na początku maja akcjonariusze Medinice podjęli uchwałę o przeprowadzeniu emisji akcji serii J. Emisja została przeprowadzona w trybie subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru w postaci oferty publicznej wyłączonej z obowiązku opublikowania dokumentu ofertowego. (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki