REKLAMA

Kurs Ten Square Games krwawi po ABB

2022-01-26 10:40
publikacja
2022-01-26 10:40
Kurs Ten Square Games krwawi po ABB
Kurs Ten Square Games krwawi po ABB
/ Ten Square Games

Kurs producenta gier mobilnych Ten Square Games nie może się podnieść po sprzedaży akcji w procedurze ABB przez założycieli spółki Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala.

To już trzeci rok z rzędu, kiedy główni akcjonariusze i założyciele Ten Square Games sprzedawali w procedurze budowy przyspieszonej księgi popytu (ABB) posiadane akcje. W sumie ze sprzedaży akcji przez ostatnie 3 lata pozyskali ponad 700 mln zł.

Po ogłoszeniu informacji o zamiarach Popowicza i Pernala kurs akcji spadł następnego dnia o 10,7 proc. do 317 zł za akcję. Cena ustalona w procedurze ABB wyniosła 315 zł za pakiet 6 proc. w kapitale zakładowym spółki.

Informacje o pozbywaniu się akcji przez głównych akcjonariuszy przyspieszyły spadki kursu, który od kilku miesięcy, tak jak cały sektor produkcji gier, był pod silnym wpływem słabego sentymentu do branży. Od szczytu notowań w październiku 2020 r., kiedy akcje wyceniono na 698 zł, przecena do momentu ogłoszenia ABB wynosiła 49 proc. Przez ostatni tydzień kurs spadł poniżej 240 zł, co oznacza kolejną ponad 30-proc. wyprzedaż. W środę przy trzecich obrotach na rynku wynoszących o godz. 10.30 ok. 30 mln zł kurs spada o 2,6 proc.

Bankier.pl

Ten Square Games w międzyczasie ogłosił również start programu skupu akcji własnych. W pierwszej transzy za maksymalnie 20 mln zł, przy czym cena nabywanych akcji nie mogła być niższa niż 200 zł i wyższa niż 600 zł. W jej ramach spółka miała skupić do 70 tys. akcji.  Akcje są nabywane na GPW poprzez składanie zleceń maklerskich. To początek realizacji planu skupu ogłoszonego w sierpniu i trwającego przez 12 miesięcy, który zakładał skup nie więcej niż 670 tys. akcji. Na ich nabycie miał zostać utworzony kapitał rezerwowy w wysokości 134 mln zł.

Od 20 stycznia spółka nabyła 29 461 akcji za sumę ponad 8,59 mln zł.

MKu

Źródło:
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
parkietu_krol
Brawo Zarząd!

Amatorskie posunięcia, brak chętnego na przejęcie firmy (mimo bredni jak to wszyscy merdają ogonkami i ustawiają się w kolejce), wiecznie opóźnione starty projektów (Kto mi powie co robi Warszawa? Od dwóch lat nic nie wydała!), brednie na konferencjach, amatorski jezyk pani od marketingu, brak kontroli nad produkcją,
Brawo Zarząd!

Amatorskie posunięcia, brak chętnego na przejęcie firmy (mimo bredni jak to wszyscy merdają ogonkami i ustawiają się w kolejce), wiecznie opóźnione starty projektów (Kto mi powie co robi Warszawa? Od dwóch lat nic nie wydała!), brednie na konferencjach, amatorski jezyk pani od marketingu, brak kontroli nad produkcją, prezes dał ciała z przejęciem a sam kosztował 70 milionów (dzisiaj to już tylko 20 he he). Insiderzy wywalający akcje, brawo - przeoraliście dwa miliardy kapitalizacji w parę tygodni. Takich liderów nam trzeba. Dostali Lotniskowiec a płyną tratwą. Czy Zużałek poda sie do dymisji? Za samą katastrofę na giełdzie powinien oddać swoje udziały na Fundusz Pokrzywdzonych Akcjonariuszy Drobnych. :-)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki