Kongres USA wszczyna śledztwo ws. Russiagate i blokowania wymiaru sprawiedliwości

Komisja sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA poinformowała w poniedziałek, że wszczyna śledztwo, które dotyczyć będzie m.in. utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości przez prezydenta Donalda Trumpa, Russiagate i korupcji w administracji publicznej.

(fot. Kevin Lamarque / Reuters)

Komisja będzie między innymi badała sprawę spotkania syna i zięcia Trumpa, Donalda juniora i Jareda Kushnera z rosyjską prawniczką Natalią Weselnicką, które odbyło się w czerwcu, przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku, w Trump Tower - podaje dziennik "The Hill".

Przedmiotem dochodzenia będą też kontakty osób ze sztabu wyborczego Trumpa i jego otoczenia z przedstawicielami Kremla oraz plany Trump Organization dotyczące nieruchomości w Moskwie.

Prezydent USA Donald Trump zapytany w poniedziałek, czy będzie współpracował z komisją sprawiedliwości Izby Reprezentantów w ramach śledztwa, które go obejmie, odparł: "współpracuję cały czas ze wszystkimi".

Komisja, w ramach dochodzenia, zwróciła się o udostępnienie dokumentów m.in. do Białego Domu, FBI, ministerstwa sprawiedliwości i byłego prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa. (PAP)

fit/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 8 prezes_jan

Te komisje dotyczące ingerencji Rosji są jak komisja smoleńska z narracją o zamachu.

! Odpowiedz
5 11 talmud

najlepsza obrona jest atak......a moze tak by ktos skontrolowal lobby zydowskie ktore kontroluje kongres & senat przez roznego rodzaju organizacje np aipac cpac..

https://www.youtube.com/watch?v=saT41uOHljk

! Odpowiedz
15 25 takeda83

nagonki ciag dalszy media go nienawidza demokraci i wszelkiej masci sodomici rowniez co ciekawe bezrobocie wrod czarnych amerykanow zmalalo powinno sie to przeniesc na wzrost poparcia dla trampa chyba ze zacilki sa milej widziane od uczciwej pracy . mur na granicy szlakow przemytu ludzi narkotykow karteli tez jest problemem dla poprawnych politycznie umyslow no to teraz trzeba zrobic z niego rusofila za pare lat beda mowic ze wspolpracowal z komunistycznyni chinami dzisiaj w tych czsach jak mozna z polakow zrobic hitlerowcow i sprawcow holokaustu to mozna wszystko wcisnac zmienic historie kolejne pokolenie w taki mduchu bedzie wychowywane

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil