Konfiskata nielegalnych automatów do gier hazardowych

Ponad 30 tysięcy nielegalnych automatów do gier skonfiskowali w całym kraju funkcjonariusze Służby Celnej w 2015 roku - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, w ubiegłym roku przeprowadzono 11 250 kontroli salonów gier.

W 2015 r. skonfiskowano ponad 30 tysięcy nielegalnych automatów do gier
W 2015 r. skonfiskowano ponad 30 tysięcy nielegalnych automatów do gier (fot. JERZY DUDEK / FORUM)
Michał Szadokierski, rzecznik prasowy Służby Celnej w Szczecinie, przypomina, że od tego roku maszyny mogą stać tylko w kasynach z koncesją

Właścicielom salonów gier grożą duże kary finansowe - dodaje Szadokierski. Jak wyjaśnia, kara administracyjna za każdą nielegalną maszynę to 12 tysięcy złotych.

W 2015 na wniosek Służb Celnych na właścicieli nielegalnych automatów do gier została nałożona łączna kara pieniężna 128 milionów złotych.

W latach 2008 - 2012 Służba Celna zarekwirowała w całej Polsce ponad 11 tysięcy różnych maszyn hazardowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Marta Zabłocka/mitro/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~chudy

Ja głosiłem tyle razy do U.C. że w moim mieście są salony i knajpy z automatami i nic dalej czepią kase a ja majątek przegrałem

! Odpowiedz
0 0 ~BACA

tO BZDURA ja mam automaty na calym slasku Hot 777 i nikt mi nic nie robi. Personel pilotem zmiena automat z nielagala w legal. jest przeszkolony. Albo wpuszcza tylko znajomych. Celnic sa na patencie a ja kase licze szufla do wegla.

! Odpowiedz
1 1 ~AntekBrylantek

W mojej miejscowości w miejsce jednego zlikwidowanego salonu powstają dwa nowe.
Mam znajomego który kiedyś miał z tym problem i kilka lat nie grał, ale pewnego dnia powiedział "czuję, że dzisiaj mam dzień", był to dzień wypłaty. Kilka godzin później przyszedł prosić o pożyczkę, bo twierdził, że musi się odegrać. My z kolegą poradziliśmy mu, żeby wrócił do żony, która czekała na niego z trójką dzieci. Może bardziej oczekiwali na pieniądze, które miał przynieść. Na szczęście tych dzieci, ojciec pobierał emeryturę wojskową, więc dzieci nie chodziły głodne. Znam ludzi którzy całą swoją pensję przepuścili w jeden wieczór na maszynach.
Ich kosztem niewielka grupa cwaniaków łatwo się bogaci, a nie jedna rodzina cierpi przez to cały miesiąc. A nasze służby niby coś z tym robią, z tym że akurat w moim mieście jeden z takich lokali należy do radnego gminy, który piastuje funkcje w ośrodku terapii uzależnień, a wcześniej był nauczycielem w szkole podstawowej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Qun

Jak dla mnie 30000 automatów x 12000PLN kary = 360 mln PLN a nie 128mln.
Gdzie reszta?
Cełnicy wzięli w łapkę czy jak?

! Odpowiedz
0 0 ~ms

Nie graj na automatach lepiej plywaj

! Odpowiedz
3 1 ~jjd

popatrzcie - w usa politycy proponuja zwiekszenie ilosci kasyn i stawianie ich przez wladze lokalne jako recepte na zabezpieczenie emerytalne a w polsce takie kwiatki a potem sie dziwia ze sa biedni i zachod patrzy na polakow jak na idiotow

! Odpowiedz
1 2 ~sxsxs

a jakbym u siebie w domu postawil na wlasny uzytek to co ? skonfiskuja czy nie ?

! Odpowiedz
2 7 ~edd

U mojego brata w sklepie spożywczo-alkoholowym stały do stycznia b.r. 3 automatu. Jakieś typy spod ciemnej gwiazdy je wstawiły ponad 8 lat temu i sumiennie płaciły 1100zł miesięcznie, na umowę, na legalu. Teraz je zabrali. 100tys. zysku brutto mu zostało. :)

! Odpowiedz
9 12 ~amcha

no to peowskie scierwo zlodziejskie komuszego pochodzenia bedzie cierpiec i musi sie wziasc do normalnej pracy a nie w kazdym bandycie wiaderko wymieniac jak jest puste tak aby potencjalny klient tego niewidzial szczegolnie jak pobiegl do babci ukrasc pieniadze albo sie sprzedac!

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil