Kempa: Szydło wicepremierem odpowiedzialnym za "szeroko pojęte" sprawy społeczne

Dotychczasowa premier Beata Szydło "w duchu odpowiedzialności za kraj" zostaje w rządzie; na stanowisku wicepremiera będzie zajmowała się m.in. kwestiami szeroko pojętych spraw społecznych - poinformowała w piątek szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

(fot. Kacper Pempel / Reuters)

Premier Beata Szydło złożyła w czwartek na ręce Komitetu Politycznego PiS rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji; Komitet Polityczny wysunął jednocześnie na stanowisko nowego premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego.

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński poinformował, że w piątek o godz. 16 nastąpi przyjęcie dymisji rządu Beaty Szydło i desygnacja na premiera Mateusza Morawieckiego.

Zmiany na stanowisku premiera w Radiu Maryja komentowała Beata Kempa. "To były dwa lata, które były etapem początku, wielkiego marszu biało-czerwonej drużyny, która miała wielkie zadanie zreformowania kraju według programu, które od lat głosiło Prawo i Sprawiedliwość" - podkreśliła minister.

Jak dodała, jeśli chodzi o dotychczasowe osiągnięcia rządu, cieszy zwłaszcza realizacja programów socjalnych, "które były do wykonania w pierwszej kolejności".

"To był etap, który mamy poza nami, ale który jest i będzie kontynuowany. Pani premier Beata Szydło w duchu odpowiedzialności za kraj, ciągłości pewnej misji zostaje w rządzie, będzie wicepremierem; będzie miała w swoim obszarze działania chociażby kwestie dotyczące szeroko pojętych spraw społecznych" - poinformowała szefowa kancelarii premiera.

Dopytywana, czym dokładnie będzie zajmować się premier, Kempa podkreśliła, że "jest to w tej chwili omawiane".

Według niej, są to sprawy "dotyczące zabezpieczania społecznego, sprawy dotyczące pomocy".

"Myślę, że to zostanie bardzo dokładnie określone w rozporządzeniu atrybucyjnym, a także w tym podziale obowiązków, którego dokonają członkowie nowego rządu" - powiedziała Kempa. "Ale myślę, że te wszystkie kwestie wrażliwości, które zawsze były w takim szczerym zainteresowaniu i polu działania pani premier, pozostaną pod jej nadzorem i jej władaniem" - podkreśliła Kempa.

Zaznaczyła, że obecnie priorytetowe są kwestie gospodarcze, jednak należy pamiętać, że te, które "udało się załatwić w ciągu dwóch lat" nie są dane raz na zawsze. "Trzeba te kwestie rozwijać, trzeba o te kwestie zabiegać" - podkreśliła minister.

Dodała też, że celem rządu jest doprowadzenie do zwycięskich wyborów parlamentarnych za dwa lata. "Tak, żeby nikt nie podniósł ręki na te dzieła, które się stały" - dodała Beata Kempa.(PAP)

sno/ par/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil