REKLAMA

Grupa Lubawa szacuje zysk netto w I półroczu na 25,8 mln zł, wzrost o 65 proc. rdr

2020-08-27 15:52
publikacja
2020-08-27 15:52
Grupa Lubawa szacuje zysk netto w I półroczu na 25,8 mln zł, wzrost o 65 proc. rdr
Grupa Lubawa szacuje zysk netto w I półroczu na 25,8 mln zł, wzrost o 65 proc. rdr
/ GPW

Szacunkowy skonsolidowany zysk netto Lubawy w pierwszym półroczu 2020 roku wzrósł o 65 proc. rdr, do 25,8 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Przychody, według szacunków, wzrosły o 2 proc. rok do roku, do 144,5 mln zł, a wynik netto ze sprzedaży zwiększył się o 132 proc. do 32,6 mln zł.

"Wzrost skonsolidowanych przychodów jest przede wszystkim rezultatem wyższej sprzedaży w segmencie tkanin. Na poprawę pozycji wynikowych na poziomie skonsolidowanym wpłynęły wyższe przychody grupy, kontynuacja prac nad efektywnością kosztową, korzystniejsza struktury sprzedaży w segmencie tkanin, a także wpływ programów pomocowych związanych z COVID 19" - podała spółka.

Jednostkowy szacunkowy wynik netto Lubawy wyniósł 0,2 mln zł wobec 4,9 mln zł w analogicznym okresie w roku poprzednim. Szacunkowe jednostkowe przychody spadły o 43 proc., do 14,1 mln zł.

Spółka tłumaczy, że na spadek jednostkowych przychodów wpływ miała niższa sprzedaż w segmencie sprzętu specjalistycznego, wynikająca z mniejszej liczby postępowań przetargowych w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

"Spadek sprzedaży oraz wystąpienie w 2019 jednorazowej transakcji w postaci sprzedaży udziałów Isabelli wpłynęło na pogorszenie pozycji wynikowych na poziomie jednostkowym" - napisano w komunikacie.(PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki