REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Prezes: Grupa CCC spodziewa się, że najtrudniejszy w tym roku będzie I kwartał

2023-02-07 11:02, akt.2023-02-07 11:44
publikacja
2023-02-07 11:02
aktualizacja
2023-02-07 11:44

Grupa CCC spodziewa się, że najtrudniejszy w tym roku będzie pierwszy kwartał. Grupa liczy jednak, że cały rok będzie udany - poinformował prezes CCC Marcin Czyczerski.

Prezes: Grupa CCC spodziewa się, że najtrudniejszy w tym roku będzie I kwartał
Prezes: Grupa CCC spodziewa się, że najtrudniejszy w tym roku będzie I kwartał
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Spodziewamy się, że w 2023 roku najtrudniejszym okresem będzie pierwsze półrocze, a jego najtrudniejszą częścią pierwszy kwartał" - powiedział prezes Czyczerski na konferencji.

"Spodziewamy się, że cały 2023 rok będzie dla całej grupy i jej poszczególnych szyldów dobrym rokiem" - dodał prezes.

Jak poinformował, grupa nie prezentuje teraz oczekiwań, co do wyników w tym roku, gdyż chce dać sobie więcej czasu i zobaczyć, jak będzie wyglądał pierwszy kwartał.

Grupa spodziewa się w 2023 roku słabnącej presji na wzrost inflacji i braku wzrostu stóp procentowych, co dla konsumenta oznaczać będzie mniejszą presję na dochód rozporządzalny w kolejnych kwartałach, a dla branży szansę na stabilizację popytu, ale raczej w drugim półroczu.

"Tańsze surowce i umocnienie walut lokalnych, plus spadające koszty frachtu, to szansa na odbudowę marż i stabilizację bazy kosztów" - powiedział Czyczerski.

CCC spodziewa się wzrostu wartości rynku obuwniczego w regionie CEE, ale przy stabilnych wolumenach sprzedaży.

"Zakładamy, że liczba par obuwia i sztuk sprzedanej odzieży będzie w tym roku porównywalna, a to średnia cena produktu spowoduje wzrost rynku" - powiedział Czyczerski.

Zgodnie z uchwałą NWZ, spółka ma czas do 17 maja na przeprowadzenie podwyższenia kapitału poprzez emisję akcji i w tym terminie planuje realizację, w konsultacji z głównym akcjonariuszem i radą nadzorczą.(PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki