REKLAMA

Esotiq & Henderson chce w IV kw. utrzymać marżę na poziomie z III kw.

2021-11-25 08:40
publikacja
2021-11-25 08:40
Esotiq & Henderson chce w IV kw. utrzymać marżę na poziomie z III kw.
Esotiq & Henderson chce w IV kw. utrzymać marżę na poziomie z III kw.
/ Esotiq

Esotiq & Henderson planuje w IV kwartale utrzymać marżę brutto na sprzedaży na poziomie z III kwartału, kiedy wyniosła 64,1 proc., jednak dłuższe utrzymywanie się wysokiego kursu dolara może mieć przełożenie na niższe marże w 2022 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

"Chcemy utrzymać ten poziom marży również w czwartym kwartale. To jak będzie się ona kształtowała w przyszłym roku, będzie uzależnione głównie od kursu dolara i tego jak będzie wyglądała logistyka z Azją. Na bieżąco pracujemy nad zabezpieczeniem i dywersyfikacją łańcucha dostaw, a także optymalizacją wielkości zamówień i zapasów towarów, jak dotąd z powodzeniem" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes spółki Adam Skrzypek.

W pierwszych trzech kwartałach 2021 roku Esotiq & Henderson wypracował 14,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto (wzrost o 327 proc. rdr), zysk operacyjny wyniósł 17,6 mln zł (wzrost o 188 proc. rdr), EBITDA 28,6 mln zł (wzrost o 66 proc. rdr) natomiast skonsolidowane przychody wzrosły o 19,3 proc. do 154,8 mln zł.

"Tradycyjnie przed sezonem jesienno-zimowym i w związku z nowymi otwarciami sklepów oraz ogólnym wzrostem sprzedaży zwiększyliśmy poziom zapasów o ponad 10 mln zł (kdk). Osłabienie złotego również będzie miało w najbliższym kwartale pozytywny wpływ na nasze wyniki, jednak dłuższe utrzymywanie się wysokiego kursu dolara może mieć przełożenie na niższe marże w przyszłym roku" - powiedział Skrzypek.

Na koniec trzeciego kwartału 2021 r. powierzchnia handlowa wyniosła 18.537 tys. mkw (-4 proc. rdr). Sieć salonów marki Esotiq liczyła 303 salony, w tym 240 franczyzowych oraz 63 własnych. Sprzedaż e-commerce przez własne platformy w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku wyniosła rekordowe 30,4 mln zł (wzrost o 24,8 proc. rdr).(PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki