REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Enter Air i TUI chcą stworzyć wspólną firmę oferującą wynajem i czarter samolotów

2023-08-17 07:52
publikacja
2023-08-17 07:52

Enter Air i TUI planują stworzyć wspólną firmę oferującą wynajem i czarter samolotów - podano we wniosku o zamiar koncentracji do UOKiK.

Enter Air i TUI chcą stworzyć wspólną firmę oferującą wynajem i czarter samolotów
Enter Air i TUI chcą stworzyć wspólną firmę oferującą wynajem i czarter samolotów
/ Pexels

"Zamiar koncentracji polega na utworzeniu przez Enter Air oraz TUI Beteiligungs GmbH wspólnego przedsiębiorcy. Siedziba wspólnego przedsiębiorcy będzie zlokalizowana poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej" - napisano.

"Wspólny przedsiębiorca będzie dostawcą na rzecz odbiorców komercyjnych (nie będących konsumentami) usług najmu samolotów lub/oraz usług lotów czarterowych" - dodano.

Enter Air sp. z o.o. jest polską linią lotniczą świadczącą usługi przewozów czarterowych, należącą do grupy kapitałowej, na której czele stoi Enter Air S.A. Grupa kapitałowa Enter Air prowadzi działalność gospodarczą na rynku lotniczego transportu czarterowego w Polsce i za granicą.

TUI Beteiligungs GmbH jest spółką holdingową należącą do grupy kapitałowej, na której czele stoi TUI AG. Grupa kapitałowa TUI prowadzi działalność gospodarczą na rynku usług turystycznych w wielu krajach, w tym w Polsce. 

Wakacje na giełdzie

map/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (1)

dodaj komentarz
arces
Myślę, że to dobre posunięcie i zarówno enter air jak i tui zyskają na tej współpracy.

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki