Deweloperzy zalewają rynek mieszkaniami

Firmy budujące osiedla pobiły rekord: o ponad 20 proc. kwartalnie wzrosła liczba mieszkań, jakie wprowadziły do oferty, podaje "Rzeczpospolita". Są duże szanse, że bieżący rok zakończą oddaniem rekordowej liczby lokali.

Po trzech kwartałach tego roku łączna liczba sprzedanych mieszkań wynosi ponad 37 tys. i wystarczy sprzedaż niespełna 6 tys. lokali w czwartym kwartale, by deweloperzy pobili dotychczasowy rekordowy wynik z 2014 r., powiedział gazecie Kazimierz Kirejczyk prezes firmy Reas.

Budowniczowie osiedli najwyraźniej są dobrej myśli na przyszłość. Od siedmiu lat nie wydano tylu pozwoleń na budowę.

Więcej: http://www.rp.pl (PAP)

mp/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 ~dddfg

osiedle na morcinka w warszawie, mieszka tu 6 rodzin, reszta stoi pusta, krach na rynku bliski, ceny po ok 7tys/m2, w przyszłym roku nikt za 5 tysiecy nei bedzie tego chciał, kto kupuje mieszkanei na wynajem to ja mu mowie, nici z tego, nawet wynajmujacych tylu nie ma, a czynsz trzeba płacic!

! Odpowiedz
1 4 ~nel

Może lokalizacja do kitu, tam gdzie mieszkam 9tyś za metr a krzyczą i więcej a też myślę żeby to sprzedać i kupić w Wola Invest, tam się wynajmem zajmie operator i koniec z użeraniem się.

! Odpowiedz
7 6 ~Kaśka

Polacy kupują mieszkania nadal, nasza mentalność nie pozwala nam na spokojny wynajem. Wolimy zapłacić ratę do banku niż komuś za wynajmowane mieszkanko. I tak ceny mieszkań nie wyglądają u nas najgorzej, poczytaj o UE http://jacekkur.pl/zakup-nieruchomosci-w-eu/

! Odpowiedz
1 19 ~Zaniepokojony

Dla kogo budowane są te mieszkania? Już tyle stoi pustych budynków a nowe cały czas powstają.

! Odpowiedz
4 22 ~kkk

NO TO W PRZYSZŁYM ROKU KRACH NA DEWELOPERCE NA 90% MUROWANY!!!

! Odpowiedz
2 22 ~sorry

Tak właśnie rosną bańki. Tanie finansowanie, zerowe dochody z lokat, nagonka na inwestycje w mieszkania na wynajem, biznesplany oparte na założeniach sprzed 5 lat, całkowite oderwanie od fundamentów... jak to pisał Rogoff "This time is different", euforia i optymizm.

! Odpowiedz
2 28 ~qwerty

Ja nie wiem, ceny mieszkan rosna, studenci i nie studenci uciekaja, rynek zalewany kolejnymi mieszkaniami. O co chodzi :D

! Odpowiedz
3 8 ~CDrom

Sa instytucje antymonopolowe i powinny sprawę pilnie zbadać

! Odpowiedz
1 16 ~KIMDZONGTUSK

Państwo, a konkretnie lobby bańkowo-developerskie miesza; mdmy i inne komunistyczne "wynalazki". Demografia zrobi swoje prędzej czy póżniej.

! Odpowiedz
5 10 ~Dyrman

Sprawa jest prosta, podam przyklad z mojego osiedla, wybudowanego w 2013 r. W mojej klatce na 25 mieszkan zamieszkanych na stale przez wlascicieli jest 6, a reszta, czyli 19 zostala kupiona przez klientow na wynajem. Nabywcy tych mieszkan placili od 8,2 do 10,5 tys zl za metr. Nikt ich tu nigdy nie widzial. Kolega z dzalu sprzedazy u dewelopera, ktory postawil osiedle mowi, ze sa to STALI klienci z calej Polski, którzy kupuja u nich juz 5-te, 10-te, moze 15-te mieszkanie. Tak lokuja kase ci, ktorzy na plecach BUDZETU PANSTWA zarabiaja krocie: lekarze, sędziowie, politycy, wysocy urzędnicy, sportowcy, profesorowie, pulkownicy i generalowie wszelkich mundurówek, zarządy i rady nadzorcze spolek skarbu panstwa, przedsiębiorcy zyjący z zamowien panstwowych itp. Jak widac tych, którzy operują wolnymi milionami w duych ilosciach jest sporo, wiec podaz mieszkan znajdzie swoj popyt. Spokojna głowa. A lud roboczy wytrzeszcza oczy, jak pisal Stachura.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil