REKLAMA

Bulwersuje mnie krytyka klientów Amber Gold [list czytelnika]

2012-08-15 06:00
publikacja
2012-08-15 06:00
Bulwersuje mnie krytyka klientów Amber Gold [list czytelnika]
Bulwersuje mnie krytyka klientów Amber Gold [list czytelnika]
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Posiadam 6 lokat w firmie Amber Gold. Dwie już się zakończyły i nie ma z nich pieniędzy, kolejna kończy się pod koniec miesiąca, a pozostałe 3 w październiku. Z tym, że zgodnie z komunikantem o likwidacji spółki moje lokaty zostaną zerwane przez nią - łączna kwota inwestycji 50 000,00 zł, które udało mi się uzbierać przez 5 lat pracy w naszym "cudownym" kraju.

Chciałbym przedstawić swoją opinię na ten temat, bo bardzo mocno bulwersuje mnie krytyka NAS, czyli ludzi którzy włożyli tam swoje pieniądze ze strony rządu i innych organów. Jak oni mogą obwiniać nas, że sami jesteśmy sobie winni, skoro to RZĄD, PAŃSTWO POLSKIE, a dokładnie ORGANY SĄDOWE I REJESTRACYJNE nie dopilnowało tego co ten człowiek robił!

Państwo pokazuje w ten sposób, że potrafi tylko radzić sobie z ludźmi i przestępstwami na małą skalę! Jak szary człowiek ma coś załatwić w urzędzie, to musi tyle rzeczy wypisać, dostarczyć, że głowa mała, a ten OSZUST Plichta robił z sądami co chciał, wykonywał czynności, które gołym okiem widać, że wykraczają poza warunki jego zawieszenia. Mieć tyle wyroków na koncie i dopuszczać się takich rzeczy - czy na pewno nikt tego nie widział?

Teraz kiedy spółka jest w likwidacji, uczciwi ludzi są zmuszani znowu wykładać pieniądze na rozmaite czynności prawne (porady, wypisywania wniosków itp), które spowodują, że może uda się odzyskać pieniądze, a może nie - czy to jest normalne, skąd mamy brać te pieniądze, jak żyć w takim kraju?

Ja nie jestem w stanie zgłosić się do sądu z wnioskiem o ogłoszenie likwidacji spółki jako wierzyciel, ponieważ wiąże się to z wniesieniem opłaty w wysokości 1 000,00 zł, których niestety nie posiadam na takie cele! Jestem pewien, że większość osób, która włożyła tam swoje oszczędności życia, nie jest teraz w stanie załatwić jakichkolwiek większych pieniędzy bo życie jest tak drogie, że człowiek ledwo wiąże koniec z końcem.

Dlaczego nie ma jakiegoś oficjalnego komunikatu, co każdy poszkodowany w tej sprawie powinien zrobić? Na co idą nasze podatki, skoro za wszystko trzeba płacić dodatkowo, czy to jest nasza wina, że tyle organów Państwowych zawiniło, przez co znaleźliśmy się w takiej sytuacji?

KNF i inne organy przeprowadzając zmasowaną akcję swoich działań z początkiem lipca w kierunku Amber Gold ZAPOMNIAŁY zupełnie o OBYWATELACH, którzy posiadali tam swoje pieniądze. Taka ofensywa powinna zostać poprzedzona odpowiednimi procedurami w celu zabezpieczenia majątku spółki przed jego "wypraniem". Ten człowiek zwodził wszystkich przez ostatnie 5 tygodni, obiecywał, przekonywał i ludzie mu wierzyli! Państwowe organy w niczym nie pomogły NAM - szarym obywatelom i udziałowcom tej firmy, tylko pogrążyły nas w niepewności, żalu oraz innych skrajnych uczuciach jakie towarzyszą teraz zapewne każdemu poszkodowanemu!

To, że na stronie KNF było ostrzeżenie o AMBER GOLD nie daje podstaw nikomu do osądzenia nas i obwiniana za nasze czyny! Większość osób nie odwiedza takich stron, nie grzebie w internecie tylko jak widzi coś fizycznie to wierzy w to co tam się pisze! Firma posiadała 64 placówki na terenie całego kraju - to nie była jakaś działalność internetowa, system MLM, piramidka czy coś w tym stylu!
Dla szarego obywatela to była ugruntowana firma, z oddziałami praktycznie na terenie całego kraju, gwarancjami funduszu powierniczego z kapitałem W CAŁOŚCI WPŁACONYM - ale nie potwierdzonym przez żaden sąd ani inny organ!

Ostatnio słyszałem, że przy reklamach parabanków należałoby pisać iż inwestycja grozi utratą kapitału lub bankructwem - czy nikt nie wpadł na to wcześniej?
 
Czy nie ma żadnych regulacji prawnych, które PARABANKI muszą przestrzegać, które ograniczałby ich szkodliwe działania? Czy każdy parabank jest zły? Jak rozpoznać ich wśród setek instytucji finansowych na rynku nie mając komputera? Czy każdy człowiek musi mieć komputer i internet? Czy życie bez tego nie jest już możliwe? Nigdy nie widziałem żadnych ulotek w bankach, urzędach, które informowałby o tym że istnieje takie coś jak parabank i że to nie jest związane z bankiem, ani nie ma BFG itd.

Jak spojrzałem na listę ostrzeżeń publicznych KNF to jest tam takich instytucji dość sporo - teraz już pewnie ludzie tego nie dotkną, ale czy na pewno musiało dojść do takiej tragedii!?

Sytuacja z Amber Gold uświadomiła mnie, jak i pewnie tysiące innych polaków, że posiadamy dziurawe jak ser szwajcarski prawo - skoro o tym już wiemy, to może uda się i PAŃSTWU znaleźć w nim takie luki prawne, które spowodują, że ten człowiek w końcu oduczy się robienia machlojek i malwersacji finansowych, posiedzi kilka lat w więzieniu w osobnych celach razem z żoną, bo ona też nie jest bez winy i zrozumie, że jednak nie ma planów idealnych i Państwo potrafi ukarać tych, którzy nieuczciwie postępują z jego obywatelami narażając ich na straty finansowe, moralne jak i pewnie uszczerbki na zdrowiu, bo ludzie którzy zawierzyli tam swoje oszczędności życia są teraz w głębokiej rozterce.

Marcin Plichta pokazał jak bardzo jest bezwzględny wobec zwykłych ludzi i jak łatwo "wyrolował" cały system sprawiedliwości w naszym kraju! Pokazał też, że czuje się bezkarnie, wobec wszystkich organów! W internecie pojawia się masa scenariuszy, które na pewno również i mu dają do myślenia, bo może kilka dni temu miał inne plany, ale prawnicy oraz inni ludzie sami wymyślają rozmaite opcje, jakie są w tym przypadku możliwe i które gwarantują mu bezkarność, a nawet w przypadku otrzymania kary niemożność otrzymania/odzyskania pieniędzy przez ludzi, którzy zaufali tej "złotej" bańce mydlanej.

Liczę, że ta wiadomość zostanie opublikowana, a cała sprawa będzie miała szczęśliwy finał i zarówno ja jak i wszyscy inny poszkodowani otrzymają swoje oszczędności, a sam Plichta zostanie tak ukarany, że już nigdy nawet przez myśl nie przejdzie mu jakiekolwiek oszustwo!

Mail klienta Amber Gold nadesłany do redakcji Bankier.pl (dane do wiadomości redakcji, zachowano oryginalną pisownię).

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (206)

dodaj komentarz
~Poszkodowany Gdańsk
• ...."- dlaczego przeciętnie utalentowany i rozgarnięty użytkownik Internetu, nie dysponujący dostępem do: - (KRK)- Krajowego Rejestru Karnego, - (KSIP)-Komputerowego Systemu Informacji Policyjnej, -(EWEL) -Elektronicznego Wykazu Ewidencji Ludności, -komputerowego programu -lexis nexis, potrafi w ciągu kilkudziesięciu • ...."- dlaczego przeciętnie utalentowany i rozgarnięty użytkownik Internetu, nie dysponujący dostępem do: - (KRK)- Krajowego Rejestru Karnego, - (KSIP)-Komputerowego Systemu Informacji Policyjnej, -(EWEL) -Elektronicznego Wykazu Ewidencji Ludności, -komputerowego programu -lexis nexis, potrafi w ciągu kilkudziesięciu sekund dowiedzieć się, wpisując jedynie w wyszukiwarce - Marcin Stefański i nr jego Peselu (jest w KRS-ach jego spółek), że jest to poszukiwany listami gończymi Marcin P.- prezes spółki Amber Gold. (jak na ironię losu najbardziej znana postać- wydał on na reklamę swoich firm ok. 60 milionów zł), czego nie potrafiły zrobić i to przez całe lata, dysponując ww. programami (nasze orły)- Urząd Ochrony Konkurencji i Klienta (UOKiK), Policja, Prokuratura, Ministerstwo Sprawiedliwości, ABW, CBA,KNF, Urząd Skarbowy, Komitet Stabilności Finansowej (KSF), Ministerstwo ds. walki z korupcją, Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF), Krajowy Rejestr Karny (KRK) organy ścigania- prokuratura, CBA, tzw. niezawisłe sądy, oraz ULC? itd. - ( vide- art. Afera Amber Gold pod ochroną państwa). Odnosi się nieodparte, ale uzasadnione wrażenie, że w tych instytucjach muszą zatrudniać tylko jakieś osoby: ociężale umysłowo, o małym ilorazie inteligencji, czyli tzw. mało mobilne intelektualnie. Po prostu trudno to sobie wytłumaczyć (całkowicie bezradne sądy , bezradna gdańska policja - efekt umorzono mu aż 14 grzywien i nie odsiedział we więzieniu ani jednego dnia ( był menelem bez zawodu, poszukiwany(!?) przez lata przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania, miał przecież aż 9 wyroków i ok. 7,5 roku "zarobionego" więzienia)?
Jest to szczyt niekompetencji i braku profesjonalizmu! Czy nas na to stać, chyba, że mieliśmy do czynienia z niewyobrażalnie wielką korupcją, co już by wszystko wyjaśniało? Jego "darowizny" po co najmniej 1 milion zł załatwiały niemal wszystko! Polecam cały artykuł! z którego wynika, że głównym odpowiedzialnym za aferę Amber Gold są; m.in. niezawisłe sądy i niezależna prokuratura! [-http://wgospodarce.pl/opinie/6113-odpowiedzialnosc-panstwa-w-sprawie-amber-gold;]

• " Śmiecie zamieciono pod dywan", sprawa cywilna poszkodowanych przeciwko AG najwcześniej rozpocznie się dopierow2017 r. (wg doniesień prasowych) zaś poszkodowani zostali "z gołym tyłkiem na lodzie. Wpłacono ok. 660 milionów zł, często były to pieniądze przeznaczone na operacje w tym za granicą, przeszczep szpiku, protezy nóg i rąk, operacja oczu, leczenie nowotworów, zakup mieszkania, ślub, rehabilitacje, na naukę np. studia itd. itp. etc. Dla przykładu, chyba największa piramida finansowa świata- Piramida Madoffa (chodziło o co najmniej dziesięciu inwestorów straciło po ponad miliard dolarów, a wszyscy inwestorzy łącznie stracili ok. 35 mld. dolarów! ok.120 mld. zł -170x więcej niż w AG), po półrocznej rozprawie sądowej, Bernard Madoff, mimo przyznania się do winy oraz wyrażenia skruchy, został skazany na 150 lat więzienia! O czym tu mówimy? Jaka jest sprawność naszych sądów?

O sprawie przestępcy prezesie informował KNF ok.7 miesięcy przed upadłością- oszukał tysiące emerytów zabierając im wpłaty na różne świadczenia (MULTIKASA), kryli go kuratorzy sądowi., prokuratorzy i sędziowieWg artykułu pt. Blamaż instytucji państwa (15 sierpnia 2012 r.) ..Sprawa Amber Gold to blamaż państwa, a szczególnie sądów i prokuratur. W grudniu 2009 r. Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiła Prokuraturę Rejonową w Gdańsku, że firma prowadzi działalność bankową bez licencji. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa. KNF odwołała się od tej decyzji i sąd nakazał prokuraturze ponowne zajęcie się sprawą. W sierpniu 2010 r. umorzono śledztwo.(źródło; TopNews - najpopularniejsze materiały WP.PL) Jak zauważył Jerzy Jachowicz, jeden z najlepszych dziennikarzy śledczych .. W koronie bezradności niczym dwa klejnoty błyszczą niezmiennie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratura.! Nazwiska ich-• http://wgospodarce.pl/opinie/6113-odpowiedzialnosc-panstwa-w-sprawie-amber-gold
~menel
Piramidy finansowe były, są i będą, bo chciwość ludzka jest nieograniczona. I zawsze znajdą się ludzie,którzy na tej chciwości zarobią. Wystarczy tylko obiecać wysokie odsetki i w miarę realnie uzasadnić zysk, a rzesza ludzi sama przyniesie masę kasy wierząc w cuda.
~michal
przedstawiam ofertę numerów ksiąg wieczystych: ambergold.parabanki.info/viewtopic.php?f=9&t=443
~tom
W takim razie ja tez chce aby Panstwo mi oddalo co stracilem na funduszach. A TFI nawet nie sa ujete na liscie ostrzezen KNF.
~hh
Dlaczego ten młotek napisał "posiadam 6 lokat", zamiast "miałem 6 lokat, buuu"? :)
~1234
Jestem dziennikarzem, piszę artykuł o klientach Amber Gold. Osoby, które ulokowały pieniądze w Amber Gold proszę o kontakt: andrzej.rozen@newsweek.pl
~Batman
A czy złodzieje w Polsce płacą podatki od dóbr ukradzionych innym? Wygląda na to , że tak.
Tak więc plichta też będzie musiał zapłacić podatek od pieniędzy ukradzionych klientom Amber Gold. Pysznie!!!
~WRONA
Państwo? co to wogóle jest? na co, na kogo płacimy podatki?
Nasze Państwo jest ułomne poprzez ludzi którzy nim kierują i to wykazał największy złodziej Amber Gold. Obwinia sIę ludzi jak zawsz tak najłtwiej - ludzie są winni a Państwo- instytucje które nim kierują są czyste, wywiązują się ze swoich obowiązków
Państwo? co to wogóle jest? na co, na kogo płacimy podatki?
Nasze Państwo jest ułomne poprzez ludzi którzy nim kierują i to wykazał największy złodziej Amber Gold. Obwinia sIę ludzi jak zawsz tak najłtwiej - ludzie są winni a Państwo- instytucje które nim kierują są czyste, wywiązują się ze swoich obowiązków nalężycie???
- to głupi ludzie dali sięnabrać.TO PO JKĄ CHOLERE PŁACIMY PODATKI? CHYBA TYLKO DO KIESZENI RZĄDZĄCYCH. NIC SIĘNIE STAŁO!!!
~ble
Najwięcej mają zapewne ci do powiedzenia, którzy nie musieli dawać pieniędzy do Amber, bo nie potrafią grosza zaoszczędzić, tylko narzekają na brak kasy. Teraz dają upust nienawiści do tych, którzy coś mieli. Poradźcie lepiej, gdzie wy tacy mądrzy inwestujecie swoje pieniądze? Chętnie się dowiem, bo osobiście Najwięcej mają zapewne ci do powiedzenia, którzy nie musieli dawać pieniędzy do Amber, bo nie potrafią grosza zaoszczędzić, tylko narzekają na brak kasy. Teraz dają upust nienawiści do tych, którzy coś mieli. Poradźcie lepiej, gdzie wy tacy mądrzy inwestujecie swoje pieniądze? Chętnie się dowiem, bo osobiście sensownych ofert nie widzę. Lista KNF ... to o kant sobie można ją rozbić... Podejrzenie o prowadzenie działalności bankowej. To co z tego? Podejrzenia rzuca się dziś na każdego niewygodnego. Amber był konkurencją dla banków i nie tylko, to i "ostrzeżenie" podejrzane, szczególnie że bez dowodów i wyroków. Dla mnie skandalem jest nie działanie KNF, ale państwa, w którym przestępca , karany za oszustwa zakłada sobie tego typu firmy!!! Gdybym znała wyroki pana P, nigdy bym mu nie powierzyła oszczędności. Poza tym pracownicy firmy deklarowali, że kasa jest ubezpieczona w razie bankructwa do 250 tys. ! Pytałam kilka razy! Teraz, nie daj Boże, doprowadzą "uprzejmi" prawnicy do ogłoszenia upadłości, to już oni wezmą sobie kasę Amber... Łakomy kąsek.
~Jacek
>Poradźcie lepiej, gdzie wy tacy mądrzy inwestujecie swoje pieniądze?

na WGPW. Słyszałeś coś o tym ?
Jednak pewnie to nie dla ciebie miejsce, bo nie ma tu "free lunch".

Powiązane: Amber Gold

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki