Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Lokata Facto to jeden z nowszych produktów na rynku, który od razu wdarł się przebojem do cyklicznych rankingów lokat Bankier.pl dzięki konkurencyjnemu oprocentowaniu.


Lokata Facto w BFF Banking Group – informacje podstawowe

Lokata Facto to jedyny depozyt dostępny w BFF Banking Group – banku, który wkroczył na polski rynek we wrześniu 2019 r. Środki wpłacone na lokaty w tym banku są chronione przez włoski system gwarantowania depozytów, czyli Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi. Zakres ochrony jest taki sam jak w przypadku BFG. Fundusz zapewnia każdemu deponentowi pokrycie środków do równowartości 100 000 euro.

Jak założyć Lokatę Facto?

Lokatę Facto można założyć wyłącznie przez internet. W tym celu należy wybrać na stronie banku odpowiednią zakładkę dotyczącą Lokaty Facto oraz kliknąć w button „Załóż lokatę”. Obecni klienci banku mogą się zalogować na swój profil, natomiast osoby, które jeszcze nie korzystały z oferty banku, muszą wypełnić i wysłać wniosek o lokatę.

We wniosku należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, dane kontaktowe). Na dalszych etapach składania wniosku wymagany będzie skan lub zdjęcie dowodu tożsamości oraz numer rachunku bankowego, z którego pochodzić będą środki. Wymagany jest także pełny dostęp do skrzynki email oraz telefonu komórkowego – bank wyśle na nie jednorazowe hasła. Lokata Facto jest otwierana razem z oprocentowanym rachunkiem depozytowym.

Kwota minimalna i kwota maksymalna lokaty w BFF Banking Group

Minimalna kwota, którą można wpłacić na Lokatę Facto, to 5000 zł. Bank nie ogranicza wysokości wkładów kwotą maksymalną, jednak nie oznacza to, że zainteresowany może wpłacić do banku dowolną kwotę. W tabeli oprocentowania można znaleźć informację o maksymalnej sumie środków utrzymywanych na rachunkach w BFF Banking Group, która wynosi 12 000 000 zł

Lokata Facto – oprocentowanie

W BFF Banking Group można założyć lokatę zarówno krótkoterminową, jak i depozyt na kilka lat. Obecnie najwyższe oprocentowanie obowiązuje na lokatach kwartalnych. 

Oprocentowanie Lokaty Facto jest stałe i dotyczy depozytów w PLN. Bank nie posiada w ofercie lokat walutowych.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata Facto w BFF Banking Group – oprocentowanie

Okres

Oprocentowanie [p.a.]

3 miesiące

0,25 proc.

6 miesięcy

0,01 proc.

9 miesięcy

0,01 proc.

12 miesięcy

0,01 proc.

18 miesięcy

0,01 proc.

24 miesiące

0,01 proc.

36 miesięcy

0,01 proc.

48 miesięcy

0,01 proc.

60 miesięcy

0,01 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabeli oprocentowania produktów depozytowych BFF Banking Group

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty Facto?

Lokata Facto jest nieodnawialna i nie ma możliwości zmiany jej charakteru poprzez wydanie odpowiedniej dyspozycji w momencie założenia lokaty lub w trakcie jej trwania. Po upływie okresu wynikającego z umowy z bankiem środki wraz z narosłym zyskiem trafiają na rachunek depozytowy klienta. Deponent może ponownie ulokować środki na Lokacie Facto na ten sam okres lub inny. Lokata Facto nie posiada warunku posiadania statusu nowego klienta lub wpłaty nowych środków, dlatego stawka prezentowana w tabeli oprocentowania jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Lokata Facto w BFF Banking Group – informacje dodatkowe

Lokaty zerwane przed terminem zapadalności mają stawkę obniżaną do 0 proc. w skali roku.

Zalety Lokaty Facto:

  • konkurencyjne oprocentowanie,
  • wysoka pozycja w cyklicznych rankingach lokat Bankier.pl,
  • oferta dla wszystkich klientów,
  • brak możliwości wyboru lokaty odnawialnej,
  • stała stawka procentowa niewrażliwa na wahania stóp procentowych na rynku,
  • brak opłat.

Wady Lokaty Facto:

  • wysoka kwota minimalna lokaty,
  • konieczność posiadania rachunku depozytowego,
  • dostępna tylko online.
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2021-03-12

Kapitalizacja odsetek: na czym polega?

Efektywne oszczędzanie środków nie jest proste. Wybierając lokatę lub konto oszczędnościowe, uwagę należy zwrócić nie tylko na oprocentowanie, ale również kapitalizację odsetek.

2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Lokaty bez konta. Jakie są najlepsze? Które wybrać? Oferty.

Większość banków ma w ofercie lokaty bez konta. Są to produkty, które nie wymagają zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Taką lokatę można założyć w placówce lub przez internet.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.