Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Konto Oszczędnościowe Profit to produkt Banku Millennium, który zastąpił trzy dotychczas proponowane rachunki. Jest to propozycja skierowana do posiadaczy konta osobistego w banku, którzy będą mogli założyć konto od ręki w bankowości elektronicznej. Nowi klienci oraz ci, którzy dysponują nowymi środkami, mogą skorzystać z promocyjnej oferty z podwyższoną stawką procentową.

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium – jakie warunki? Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium – jakie warunki? (fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Jak założyć Konto Oszczędnościowe Profit?

Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium można założyć na kilka sposobów. Dostępne są zarówno kanały zdalne, jak i bardziej tradycyjne metody kontaktu z bankiem:

 • bankowość elektroniczna – klienci, którzy już posiadają konto osobiste w Banku Millennium, mogą otworzyć rachunek, wybierając opcję założenia nowego konta.,
 • infolinia TeleMillennium – kolejna metoda przeznaczona dla obecnych klientów, którzy otworzą Konto Oszczędnościowe Profit w ramach działającego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego,
 • formularz internetowy, za którego pomocą wnioskuje się jednocześnie o otwarcie konta osobistego w powiązaniu, z którym funkcjonować będzie rachunek oszczędnościowy,
 • placówka, w której wszystkie formalności będzie można wypełnić w trakcie jednej wizyty.

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium – oprocentowanie

Oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit jest uzależnione od wysokości zgromadzonych środków. Tym zabiegiem Bank Millennium nagradza klientów, którzy zdecydują się utrzymywać wyższe saldo na rachunku.

Mimo odświeżenia oferty produktów oszczędnościowych Bank Millennium nie zrezygnował z przeprowadzania promocji znanej już z poprzednich edycji. Na lepszą stawkę mogą również liczyć nowi klienci banku lub osoby, które ulokują na koncie nowe środki. Ci, którzy spełnią te warunki, otrzymają podwyższone oprocentowanie obowiązujące przez 62 dni. Okres ten liczony jest od momentu, w którym nastąpi przekazanie środków na konto.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium - oprocentowanie

Wysokość salda na koncie

Oprocentowanie standardowe

Oprocentowanie promocyjne

Do 25 000 zł

0,01 proc.

1,00 proc.

Do 50 000 zł

0,01 proc. 

Nadwyżka od 50 000,01 zł do 100 000 zł

Nadwyżka od 100 000,01 zł do 200 000 zł 

Nadwyżka od 500 000,01 zł

Termin obowiązywania oferty

do zmiany tabeli oprocentowania

do 14 listopada 2020 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Oprocentowanie naliczane jest osobno w każdym przedziale salda. Dotyczy to stawki standardowej oraz promocyjnej. Najkorzystniejsze warunki można otrzymać, lokując na koncie nowe środki nieprzekraczające 25 000 zł. Bank zacznie naliczać odsetki, jeśli na koncie odnotuje wkład w wysokości co najmniej 1000 zł. 

Konto Oszczędnościowe Profit objęte jest zmienną stawką procentową i może ulec zmianie w trakcie jego prowadzenia. Wyjątkiem jest konto założone w ramach promocji, które ma stałą stawkę przez określony okres czasu. 

Konto Oszczędnościowe Profit – podstawowe opłaty

Rachunek oszczędnościowy działa w powiązaniu z kontem osobistym i to z tego drugiego pobierane są opłaty za zlecanie przelewów z konta. Są to jedyne podstawowe opłaty, które mogą wystąpić przy Koncie Oszczędnościowym Profit.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium – podstawowe opłaty

Czynność

Opłata

Otwarcie konta

0 zł

Prowadzenie konta przez bank

0 zł

Przelew wewnętrzny

7,50 zł*

Przelew zewnętrzny

7,50 zł*

Wypłata gotówkowa z rachunku

7,50 zł*

*Pierwsza wypłata/przelew w miesiącu bez opłat.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Konto Oszczędnościowe Profit – informacje dodatkowe

Aby założyć rachunek oszczędnościowy w Banku Millennium, nie obejdzie się bez założenia konta osobistego. Klient może wybrać np. Konto 360° lub Konto 360° Student.

Odsetki na koncie są kapitalizowane z częstotliwością miesięczną. Wypracowany zysk zostanie dodany do salda konta po uwzględnieniu podatku od dochodów kapitałowych.

Zalety:

 • atrakcyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego,
 • brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta, 
 • brak wyznaczonej kwoty maksymalnej na koncie, 
 • większe oszczędności zostaną objęte wyższą stawką procentową (wersja standardowa konta), 
 • możliwość założenia rachunku wieloma kanałami.  

Wady:

 • konieczność posiadania konta osobistego w Banku Millennium,
 • podwyższone oprocentowanie dostępne wyłącznie dla nowych środków,
 • jeden klient może posiadać tylko jedno Konto Oszczędnościowe Profit,
 • darmowa tylko jedna operacja (przelew lub wypłata gotówkowa) na koncie miesięcznie,
 • odsetki nie są naliczane dla kwoty wynoszącej mniej niż 1000 zł dla środków, które nie są uznane za nowe lub po okresie promocyjnym. 

2020-09-16

Płatność kartą przez Internet. Jak płacić kartą przez Internet?

Znajdujące się w naszym portfelu karty płatnicze pozwalają nie tylko na regulowanie płatności w sklepach stacjonarnych. Płatność kartą przez Internet jest prosta i bezpieczna, daje przy tym dodatkowe korzyści.

2020-07-01

Oszczędzanie wody się opłaca. Jak oszczędzać wodę?

Skuteczne oszczędzanie dotyczy nie tylko pieniędzy, które wędrują na nasze konto. Ważne są również zasoby, z których korzystamy. Oszczędzanie wody to nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również zawartość portfela.

2020-06-09

Curve: jak dziala karta Curve i jak ją zdobyć?

Posiadanie wielu kart płatniczych daje więcej możliwości, z drugiej strony oznacza dodatkowe problemy. Zarządzanie plastikami i zapewnienie im bezpieczeństwa jest wówczas zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi jednak karta Curve.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - inwestycja w jego przyszłość

Odpowiedzialni rodzice troszczą się o finansową przyszłość swojej pociechy. Doskonałym pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego dla dziecka, które pozwoli uzbierać kapitał na przyszłość.

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.