Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Konto Oszczędnościowe Profit to produkt Banku Millennium, który zastąpił trzy dotychczas proponowane rachunki. Jest to propozycja skierowana do posiadaczy konta osobistego w banku, którzy będą mogli założyć konto od ręki w bankowości elektronicznej. Nowi klienci oraz ci, którzy dysponują nowymi środkami, mogą skorzystać z promocyjnej oferty z podwyższoną stawką procentową.

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium – jakie warunki? Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium – jakie warunki? (fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Jak założyć Konto Oszczędnościowe Profit?

Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium można założyć na kilka sposobów. Dostępne są zarówno kanały zdalne, jak i bardziej tradycyjne metody kontaktu z bankiem:

 • bankowość elektroniczna – klienci, którzy już posiadają konto osobiste w Banku Millennium, mogą otworzyć rachunek, wybierając opcję założenia nowego konta.,
 • infolinia TeleMillennium – kolejna metoda przeznaczona dla obecnych klientów, którzy otworzą Konto Oszczędnościowe Profit w ramach działającego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego,
 • formularz internetowy, za którego pomocą wnioskuje się jednocześnie o otwarcie konta osobistego w powiązaniu, z którym funkcjonować będzie rachunek oszczędnościowy,
 • placówka, w której wszystkie formalności będzie można wypełnić w trakcie jednej wizyty.

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium – oprocentowanie

Oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit jest uzależnione od wysokości zgromadzonych środków. Tym zabiegiem Bank Millennium nagradza klientów, którzy zdecydują się utrzymywać wyższe saldo na rachunku.

Mimo odświeżenia oferty produktów oszczędnościowych, Bank Millennium nie zrezygnował z przeprowadzania promocji znanej już z poprzednich edycji. Na lepszą stawkę mogą również liczyć nowi klienci banku lub osoby, które ulokują na koncie nowe środki. Ci, którzy spełnią te warunki, otrzymają podwyższone oprocentowanie obowiązujące przez 92 dni. Okres ten liczony jest od momentu, w którym nastąpi przekazanie środków na konto.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium - oprocentowanie

Wysokość salda na koncie

Oprocentowanie standardowe

Oprocentowanie promocyjne

Do 50 000 zł

0,60 proc.

2,70 proc.

Nadwyżka od 50 000,01 zł do 100 000 zł

0,70 proc.

Nadwyżka od 100 000,01 zł do 200 000 zł 

0,90 proc. 

1,10 proc. 

Nadwyżka od 200 000,01 zł do 250 000 zł

0,90 proc.

Nadwyżka od 250 000,01 zł do 500 000 zł

1,00 proc.

Nadwyżka od 500 000,01 zł

1,10 proc.

Termin obowiązywania oferty

do zmiany tabeli oprocentowania

do 16 listopada 2019 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Oprocentowanie naliczane jest osobno w każdym przedziale salda. Dotyczy to stawki standardowej oraz promocyjnej. Najkorzystniejsze warunki można otrzymać, lokując na koncie nowe środki nie przekraczające 100 000 zł. Bank zacznie naliczać odsetki, jeśli na koncie odnotuje wkład w wysokości co najmniej 1 000 zł. 

Konto Oszczędnościowe Profit objęte jest zmienną stawką procentową i może ulec zmianie w trakcie jego prowadzenia. Wyjątkiem jest konto założone w ramach promocji, które ma stałą stawkę przez określony okres czasu. 

Konto Oszczędnościowe Profit – podstawowe opłaty

Rachunek oszczędnościowy działa w powiązaniu z kontem osobistym i to z tego drugiego pobierane są opłaty za zlecanie przelewów z konta. Są to jedyne podstawowe opłaty, które mogą wystąpić przy Koncie Oszczędnościowym Profit.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium – podstawowe opłaty

Czynność

Opłata

Otwarcie konta

0 zł

Prowadzenie konta przez bank

0 zł

Przelew wewnętrzny

7,50 zł*

Przelew zewnętrzny

7,50 zł*

Wypłata gotówkowa z rachunku

7,50 zł*

*Pierwsza wypłata/przelew w miesiącu bez opłat.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Konto Oszczędnościowe Profit – informacje dodatkowe

Aby założyć rachunek oszczędnościowy w Banku Millennium, nie obejdzie się bez założenia konta osobistego. Klient może wybrać np. Konto 360° lub Konto 360° Student.

Odsetki na koncie są kapitalizowane z częstotliwością miesięczną. Wypracowany zysk zostanie dodany do salda konta po uwzględnieniu podatku od dochodów kapitałowych.

Zalety:

 • atrakcyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego,
 • brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta, 
 • brak wyznaczonej kwoty maksymalnej na koncie, 
 • większe oszczędności zostaną objęte wyższą stawką procentową (wersja standardowa konta), 
 • możliwość założenia rachunku wieloma kanałami.  

Wady:

 • konieczność posiadania konta osobistego w Banku Millennium,
 • podwyższone oprocentowanie dostępne wyłącznie dla nowych środków,
 • jeden klient może posiadać tylko jedno Konto Oszczędnościowe Profit,
 • darmowa tylko jedna operacja (przelew lub wypłata gotówkowa) na koncie miesięcznie,
 • odsetki nie są naliczane dla kwoty wynoszącej mniej niż 1 000 zł dla środków, które nie są uznane za nowe lub po okresie promocyjnym. 

2019-05-16

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-16

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Konto oszczędnościowe ranking - jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie zbliżone do lokat terminowych. Konto oszczędnościowe ma jednak tę zaletę, że można wycofać z niego pieniądze w dowolnej chwili nie tracąc odsetek. Aktualne oprocentowanie znajdziecie zawsze w rankingu kont oszczędnościowych.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.

Ikona informacji
poradniki