REKLAMA
SPRAWDŹ

Brakuje kierowców i magazynierów

2015-11-02 03:02
publikacja
2015-11-02 03:02

Pracodawcy z branży transportowo-logistycznej już czwarty kwartał z rzędu zwiększają zatrudnienie.

fot. / / ingimage

Przewoźnicy mają coraz więcej zleceń, więc pracujący na ich rzecz rekruterzy nie wiedzą, w co ręce włożyć - podkreślają zgodnie przedstawiciele spółek eRecruiter, FIEGE i DB Schenker Logistics. Tylko w III kw. ogłoszono w logistyce o ponad 16 proc. ofert pracy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

"Aby przyciągnąć najlepszych, firmy z sektora transport i logistyka muszą postawić na profesjonalne metody. Sposób postępowania powinien być dopasowany do rodzaju stanowiska, na jakie pozyskujemy kandydatów. Popularnością cieszą się praktyki rekrutacyjne, które pozwalają zidentyfikować tzw. talenty" - mówi Izabela Bartnicka, ekspert eRecruiter.

Indywidualne podejście do kandydatów to standard m.in. w spółce FIEGE. "Bez względu na funkcję, najważniejsze jest to, czy aplikant przejawia inicjatywę i chce się uczyć" - twierdzi Andrzej Wątrobiński, kierownik personalny w FIEGE.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu"

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (31)

dodaj komentarz
~erer
Co za bzdury wypisują! Przez chwilę nawet im uwierzyłem d: Na miejscy zlecedoniawców omijałbym szerokim łukiem takich rekruterów, co uciekają się do takich desperackich sztuczek. Widać od razu, że mają pustą bazę pracowników i szukają nowych, najlepiej naiwniaków dających się nabrać na takie pseudoartykuły. A gdzie dbałość autora Co za bzdury wypisują! Przez chwilę nawet im uwierzyłem d: Na miejscy zlecedoniawców omijałbym szerokim łukiem takich rekruterów, co uciekają się do takich desperackich sztuczek. Widać od razu, że mają pustą bazę pracowników i szukają nowych, najlepiej naiwniaków dających się nabrać na takie pseudoartykuły. A gdzie dbałość autora o prawdę? Cytowane kłamstwo to nadal kłamstwo! No i z czego ten wniosek, że tych pracowników brakuje? Może warto by zapytać w UP ilu takich ostatnio się zarejestrowało i przeliczyć stosunek zwolnionych do wakatów???
~spec
Ta magazynierów potrzebują na zlecenie na grosze.
~StanRS
W Warszawce w jednej hurtowni kierowcy tam zatrudnieni pracują po 10-12 godzin i zarabiają 2200-2500 złotych miesięcznie. Rotacja jest duża, szczególnie w lecie, bo to na dzisiejsze czasy nie są to żadne pieniądze. I dyrektor jakoś im nie podnosi pensji z tego co ja widzę.
~rtty
zauważ powiedziałeś "rotują" to oznacza że na miejsce zatrudnionych jest jeszcze wielu na rynku pracy, a w takich warunkach płace raczej wygórowane nie będą..
~krk
TYTUŁ Powinien brzmieć" Brakuje kierowców i magazynierów -FRAJERÓW."
~DanielP
Ciekawe o co pytają takiego co szuka pracy na magazynie. Bankowo o języki, bo na magazynie bez tego ani rusz ;) A z tymi talentami to się nieźle ośmieszają :) "Poszukujemy utalentowanych pakowaczy" , "Ambitnych i inicjatywnych pracowników na taśmę" Wszystko najlepiej z wieloletnim doświadczeniem za za 8 zł netto.Ciekawe o co pytają takiego co szuka pracy na magazynie. Bankowo o języki, bo na magazynie bez tego ani rusz ;) A z tymi talentami to się nieźle ośmieszają :) "Poszukujemy utalentowanych pakowaczy" , "Ambitnych i inicjatywnych pracowników na taśmę" Wszystko najlepiej z wieloletnim doświadczeniem za za 8 zł netto. Zarobki które może i są dopasowane do rynku wysokiego bezrobocia to jedno ale ktoś kto rząda cudów od zwykłego niewykwalifikowanego lub niskowykwalifikowanego robotnika to rzenada. Bo niby kto ma przyjść do takiej pracy jak nie prosty chłop.
~StanRS
W magazynie dzieciaku pytają się czy ma uprawnienia na wózki widłowe, zaświadczenie o niekaralności, czasami książeczka zdrowia, obsługa komputera i inne. Musi być też człowiek w miarę rozgarnięty, żeby wiedzieć co gdzie szukać i nie zapakować czegoś innego niż jest zamówienie. Analfabety nie zatrudnią.
~slpl
Jaki prosty chłop? Inżynier miniumum.
~Trzezwy
Przeciez to jest material promocyjny agencji tekrutacyjnej, ktorej nazwa zostala wymieniona w tresci artykulu. Dla nich poszukiwanie kierowcy albo innej sprzaraczki to super biznes poniewaz nie narobia sie a swoje zarobia.
Czy wiecie ze oni za zrekrutowanie szeregowego pracownika potrafia wziac 2-3 tys zl a na wyzsze stanowisko
Przeciez to jest material promocyjny agencji tekrutacyjnej, ktorej nazwa zostala wymieniona w tresci artykulu. Dla nich poszukiwanie kierowcy albo innej sprzaraczki to super biznes poniewaz nie narobia sie a swoje zarobia.
Czy wiecie ze oni za zrekrutowanie szeregowego pracownika potrafia wziac 2-3 tys zl a na wyzsze stanowisko nawet 15 procent rocznych dochodow zrekrutowanego?
Gdyby wszyscy pracodawcy mieli zatrudniac przez posrednika to dla nich bylby zloty biznes, dlatego lansuja korzystanie z rekruterow dla prostych zawodow. Zasada zarobic a sie nie narobic ma tu zastosowanie
~Romek
Na zachodzie większość firm zatrudnia pracowników przez firmy rekrutacyjne. W USA firmy potrafią zapłacić 20-30 tyś $ za znalezienie osoby na wysokie stanowiski z kwalifikacjami które dana firma akurat potrzebuje . Nie wszystkim się opłaca otwierać dział rekrutacji w firmie i płacić kilku osobom pensje co miesiąc za szukanie pracowników.Na zachodzie większość firm zatrudnia pracowników przez firmy rekrutacyjne. W USA firmy potrafią zapłacić 20-30 tyś $ za znalezienie osoby na wysokie stanowiski z kwalifikacjami które dana firma akurat potrzebuje . Nie wszystkim się opłaca otwierać dział rekrutacji w firmie i płacić kilku osobom pensje co miesiąc za szukanie pracowników. Z tą Twoją zasadą zarobić a się nie narobić to bardzo chybione. Widać od razu że nie wiesz o czym piszesz.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki