Biomed Lublin wydłużył umowę dystrybucyjną z Alpen Pharma o 10 lat

Biomed Lublin podpisał aneks do umowy z 2007 roku zawartej ze szwajcarską spółką Alpen Pharma, na mocy którego okres obowiązywania umowy dystrybucyjnej został przedłużony o 10 lat, do 31 grudnia 2032 roku - poinformował Biomed Lublin w komunikacie.

(YAY Foto)

Przedmiotem umowy dystrybucyjnej jest zobowiązanie Alpen Pharma do nabywania od Biomed Lublin leku Distreptaza oraz dystrybucja i marketing tego produktu na zasadzie wyłączności na następujących rynkach: Ukraina, Uzbekistan, Mongolia, Mołdawia, Gruzja, Białoruś, Kirgizja, Kazachstan, Tadżykistan, Azerbejdżan.

Umowa przewiduje również możliwość współpracy w zakresie produktu Onko BCG na terytorium Ukrainy oraz szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 na terytorium Ukrainy i Uzbekistanu.

Strony umowy ustaliły w aneksie minimalne ilości dostaw leku Distreptaza na wymienionych rynkach, które podlegają corocznemu wzrostowi. Biomed Lublin nie podał szczegółów.

Ponadto strony zadeklarowały chęć rozszerzenia współpracy dotyczącej leku Distreptaza w ramach umowy dystrybucyjnej na następujące rynki: Bośnia-Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Rumunia, Serbia, Słowacja oraz Malezja i Iran.

Dodanie któregokolwiek z powyższych rynków do umowy dystrybucyjnej wymagać będzie odrębnego aneksu.

"Powyższe działania emitenta stanowią realizację strategii rozwoju produktu Distreptaza. Wsparcie Alpen Pharma w procesie rejestracji na nowych rynkach, a także moce dystrybucyjne partnera emitenta pozwolą na zdobycie nowych rynków zbytu dla produktów spółki, co przełoży się na zwiększenie sprzedaży i wyniki emitenta w przyszłych okresach" - napisano w komunikacie.

pr/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.