REKLAMA
PIT 2023

"Bezpieczny kredyt" na ostatniej prostej? "Takiego dopływu wniosków jeszcze nie notowaliśmy"

2023-12-18 16:12
publikacja
2023-12-18 16:12

Do 14 grudnia banki zawarły 52,2 tys. umów kredytowych w ramach programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.”, co oznacza tygodniowy przyrost o ponad 4 tys. – poinformowała na platformie X (dawny Twitter) wiceprezes Związku Banków Polskich Agnieszka Wachnicka. Jednocześnie liczba wniosków o przyznanie kredytu 2 proc. przekroczyła 82,4 tys. - tygodniowy przyrost o prawie 7,7 tys.

"Bezpieczny kredyt" na ostatniej prostej? "Takiego dopływu wniosków jeszcze nie notowaliśmy"
"Bezpieczny kredyt" na ostatniej prostej? "Takiego dopływu wniosków jeszcze nie notowaliśmy"
fot. HH / / Bankier.pl

"Takiego tygodniowego dopływu wniosków jeszcze nie notowaliśmy. Liczba zawartych umów t/t również historycznie najwyższa. Próg 50k umów przekroczony" - napisała Wachnicka.

"Bezpieczny kredyt 2 proc.", który można wykorzystać na rynku pierwotnym bądź wtórnym, oferowany jest z dopłatą, którą stanowi różnica między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie, pomniejszone o marżę oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2 proc. Z dopłaty do rat bezpiecznego kredytu 2 proc. można korzystać przez 10 lat, a maksymalna kwota kredytu to 500 tys. zł (w przypadku gospodarstwa domowego prowadzonego wspólnie przez małżonków lub gdy w skład tego gospodarstwa wchodzi co najmniej jedno dziecko – 600 tys. zł). (PAP Biznes)

jz/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
carlito1
Jak zwykle za moje pieniądze, napycha się kasę deweloperom.
peluquero
Jest to jeden z 10 przekrętów tego dziesięciolecia przepchnięty w ostatnich 3 latach, a mówienie że jest to niezgodne z konstytucją (jaką by ta nie była) to mocny eufemizm.
innowierca odpowiada peluquero
eufemizm najwiekszy to jest "bezpieczny kredyt". Za sama nazwe kryminal, a teksty czegos takiego jeszcze nie bylo, no tyle wnioskow, to jest milosc do kotka za pomoca mlotka i pogadanki o Szopenie zarazem. To zadluzanie biedoty, zeby tylko banka nie pekla. Trzeba bedzie wakacjami kredytowymi wkrotce ich ratowac. Chichot eufemizm najwiekszy to jest "bezpieczny kredyt". Za sama nazwe kryminal, a teksty czegos takiego jeszcze nie bylo, no tyle wnioskow, to jest milosc do kotka za pomoca mlotka i pogadanki o Szopenie zarazem. To zadluzanie biedoty, zeby tylko banka nie pekla. Trzeba bedzie wakacjami kredytowymi wkrotce ich ratowac. Chichot
dewelopera , zarobek banku, placz podatnika - tak sie ten kredyt powinien nazywac.

Powiązane: Bezpieczny kredyt 2 proc.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki