REKLAMA

Bezgotówkowo można płacić w 28 proc. punktów handlowych i usługowych

2018-04-12 11:18
publikacja
2018-04-12 11:18

Dziś bezgotówkowo można płacić tylko w 28% punktów handlowych i usługowych posiadających kasy fiskalne, wynika z wyliczeń Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP). Liczba punktów przyjmujących bezgotówkowe płatności na 1 mln mieszkańców w Polsce jest jednym z najniższych wskaźników wśród krajów UE – Polska zajmuje 22. miejsce w tym obszarze.

fot. Marek Skorupski / / FORUM

Na rozwoju transakcji bezgotówkowych zyskają także Polacy - aż 90% ankietowanych przez Ipsos deklaruje, że chce płacić bezgotówkowo, ale utrudnia to nadal nierozwinięta infrastruktura w punktach handlowych, podano.

"Nowoczesne technologie cyfrowe to innowacyjność i konkurencyjność gospodarki. Jej dynamiczny rozwój wymaga zwiększania roli elektronicznych instrumentów płatniczych - nie tylko kart płatniczych i przelewów, ale wszelkich innowacji finansowych. Takie podejście przynosi korzyści dla przedsiębiorców, gdyż pozwala w dłuższej perspektywie obniżyć koszt obsługi gotówki, a co za tym idzie, koszt prowadzenia działalności gospodarczej. Wsparcie i popularyzacja nowoczesnych form płatności w biznesie i administracji to również wyjście naprzeciw oczekiwaniom i nowym przyzwyczajeniom Polaków, którzy coraz chętniej płacą bezgotówkowo" - powiedział przewodniczący FPP Marek Kowalski, cytowany w komunikacie.

FPP wskazuje, że ustawa o płatnościach bezgotówkowych wesprze także rozwój e-administracji - ułatwi obywatelom dostęp do urzędów i przyspieszy załatwianie spraw, dokonywanie opłat skarbowych czy wpłat podatków. Od marca 2017 r. liczba urzędów, w których zainstalowano terminale płatnicze, wzrosła 6-krotnie, terminale płatnicze znajdują się też we wszystkich policyjnych radiowozach.

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki