REKLAMA

Amerykański boom budowlany [Wykres tygodnia]

Krzysztof Kolany2021-01-22 15:30główny analityk Bankier.pl
publikacja
2021-01-22 15:30
fot. theta / thetaXstock

W grudniu w Stanach Zjednoczonych wydano najwięcej pozwoleń budowlanych od lipca 2006 roku, czyli od czasu, gdy pękała poprzednia bańka na amerykańskim rynku nieruchomości — mówi w najnowszym wykresie tygodnia Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

Źródło:
Krzysztof Kolany
Krzysztof Kolany
główny analityk Bankier.pl

Analityk rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców. Jest trzykrotnym laureatem organizowanego przez NBP prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategoriach dziennikarstwo internetowe (2010) oraz polityka pieniężna i stabilność finansowa (2018 i 2019). Otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego 2016 przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Tel.: 697 660 684

Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
przedsiebiorca30
Taki komentarz do liczby wydanych zezwoleń na budowę, delikatnie mówiąc, nie przystoi jeśli ktoś uważa się za analityka. Już pomijam długość wystąpienia, które jest za krótkie na zapowiedź dobrego filmu. Patrząc jednak na wykres, obecny poziom jest jeszcze sporo poniżej pęknięcia bańki sprzed kilkunastu lat. Taki komentarz do liczby wydanych zezwoleń na budowę, delikatnie mówiąc, nie przystoi jeśli ktoś uważa się za analityka. Już pomijam długość wystąpienia, które jest za krótkie na zapowiedź dobrego filmu. Patrząc jednak na wykres, obecny poziom jest jeszcze sporo poniżej pęknięcia bańki sprzed kilkunastu lat. Do tego taki poziom pozwoleń utrzymywał się przez kilkanaście lat przed pęknięciem w/w bańki, a ludzi w USA było wówczas od 30-60 mln mniej niż obecnie, co warto by też uwzględnić. Niskie stopy procentowe sprzyjają oczywiście bańce, ale wspomniano o tym w jednym zdaniu :)
mooooo
Absolutnie popieram.tylko zwróć uwagę że to jest stały kącik pod tytułem wiadomości z USA ,

Powiązane: Wykresy tygodnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki