REKLAMA

Allegro niewiele mniejsze od KGHM-u [Wykres dnia]

2016-10-17 10:00
publikacja
2016-10-17 10:00
Allegro niewiele mniejsze od KGHM-u [Wykres dnia]
Allegro niewiele mniejsze od KGHM-u [Wykres dnia]
fot. Hubert Śmietanka / / Wikimedia Commons

Allegro zmieniło właściciela za 12,7 mld zł. Gdyby spółka była notowana na giełdzie, miałaby realne szanse na bycie częścią indeksu WIG20.

Zakładając, że pieniądze, które ze sprzedaży Allegro zarobił Naspers, można byłoby bezpośrednio przeliczyć na giełdową kapitalizację, grupa z Poznania byłaby 12. największą spółką na GPW. W pokonanym polu pozostawiłaby m.in. Orange, Aliora, Handlowego, Azoty, JSW, LPP czy CCC. Niewiele zaś ustępowałaby KGHM-owi, który przez inwestorów wyceniany jest obecnie na 14 mld zł.

fot. Adam Torchała / / Bankier.pl

Założone w 1999 roku Allegro posiada ponad 20 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy dokonują blisko 14 milionów transakcji miesięcznie. Według badania megapanel PBI/Gemius strony grupy odwiedza miesięcznie 18 mln użytkowników. Do grupy należy także m.in. Ceneo, najbardziej popularna w Polsce porównywarka cen.

W piątek fundusze Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners poinformowały, że odkupiły udziały w grupie od jej dotychczasowego właściciela, południowoafrykańskiego koncernu mediowego Naspers. Transakcja opiewała na kwotę 3,25 mld dolarów, ujęte w niej zostało jednak zadłużenie spółki, co może nieco zaburzać wycenę.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~sULTAN
allegro to juz spadajaca gwiazda !!
~BRAVO
dobry tekst. im krótszy tym lepszy
~czemu_by_nie
Pracownicy Allegro, tak jak pracownicy KGHM, powinni otrzymywać emerytury 2x wyższe niż wynika to z płaconych przez nich składek i przechodzić na emeryturę po 20latach pracy.
~Marcinzallegro
To brakuje mi tylko 12 lat :)
~wk
i nie ma w firmie miejsca na #misiewicze
~Piotrek
Tak powinny rozwijać się spółki do których Skarb Państwa nigdy nie wsadzał swoich rąk. Nawet gdyby Allegro był w rękach polskiego biznesu wcześniej czy później dosięgła by go cudowna ręka polskiego rządu i powiew "dobrej zmiany"
~JohnyUK
Allegro tak jak "polskie obozy koncentracyjne" niby w polsce ale nie polskie - Tak samo allegro zostalo sprzedane ale jako sladnik wiekszej spolki.
~niepelnosprawny_org
CCC ni powinno byc tak wysoko....

Powiązane: Wykres dnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki