REKLAMA

Złoty wciąż ekstremalnie słaby. Dolar osłabił się wobec euro

2020-03-26 09:40
publikacja
2020-03-26 09:40
fot. whitelook / Shutterstock

Kurs euro w dalszym ciągu utrzymywał się blisko najwyższych poziomów w tej dekadzie. W dół poszły natomiast notowania dolara, który od poniedziałku wymazuje zeszłotygodniowe wzrosty.

Nastroje na światowych rynkach finansowych pozostają niezwykle zmienne. Od miesiąca w zasadzie po każdej wzrostowej sesji następują spadki. Jak na razie sytuacji nie ustabilizowały ani nielimitowane QE w Rezerwie Federalnej ani dwubilionowy pakiet fiskalny przyjęty w nocy przez Senat USA.

/ Bankier.pl

Stąd i brak chętnych na zakupy mocno przecenionych walut rynków wschodzących. Po drastycznej wyprzedaży złotego z ostatnich kilkunastu dni polska waluta znalazła się na poziomach niewidzianych od wielu lat. I w przypadku najważniejszej dla nas pary walutowej – czyli euro-złotego – wciąż tam pozostaje.

W czwartek o 9:40 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5904 zł i był o ponad trzy grosze wyższy od środowego kursu odniesienia. Po krachu z początku 2009 roku tak wysoki kurs euro obserwowaliśmy tylko dwa razy – w grudniu 2011 roku (4,5911 zł), gdy waliła się strefa euro - oraz w zeszłym tygodniu.

/ Bankier.pl

Dobrą wiadomością jest jednak osłabienie dolara, który względem europejskiej waluty traci od początku tygodnia. Kurs EUR/USD podniósł się już z 1,0635 do 1,0938 po tym, jak wcześniej spadł z niemal 1,15 w pobliże 1,06 – czyli najniższego poziomu od trzech lat. W rezultacie na polskim rynku kurs dolara obniżył się do przeszło 4,20 zł z ponad 4,30 zł obserwowanych na początku tygodnia.

/ Bankier.pl

W ostatnich dniach względem euro osłabił się także frank szwajcarski. W czwartek rano za helwecką walutę trzeba było zapłacić ponad 4,31 zł. To co prawda o 2,6 grosza więcej niż w środę wieczorem, ale zarazem wciąż o 7 groszy mniej niż w poniedziałek.

KK

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
pikas2345
No wlasnie moglem wymienic po 4,60 ale nie eksperci twierdzili ze jeszcze bedzie roslo a tu spada i teraz niewiadomo czy czekac czy sprzedawac juz
ogoreq
no wlasnie tez teraz czuje niedosyt.... Ten kryzys dopiero w Nas uderza. Ciekawe czy uderzy tez w złotówke, czy raczej bedzie ona oscylowala w granicach jakis znajduje sie od kilku dni.
pikas2345
Jak myslicie co bedzie ze strefa euro w porownaniu do naszej zlotowki ?
ogoreq
Sam jestem bardzo ciekaw, bo mam troche EUR do wymiany ;) Ogolnie rzecz biorac kryzys dopiero sie rozpoczyna, na naszych oczach tworzy sie historia (histeria tez :D)
allion
Mam marzenie, powiedzcie Szanowni Państwo, czy jest możliwy powrót do normalności?
Marzy mi się taki mechanizm - inflacja rośnie - stopy w górę , inflacja spada - stopy w dół.
Jakie to proste a jakie trudne, zwłaszcza dzisiaj
gdy papierem gasi się pożar.
1a2b
I jeszcze czego? Pewnie żeby lewary były nielegalne i w ogóle nie było spekulantów a jak sobie zarobisz pieniądze to je masz? Niedoczekanie.
eresan
Wypowiedzieć wojnę Niemcom. Dzień później się poddać. Jak najszybciej.
1a2b
To jest stary bardzo stary żart i dotyczy USA. W przypadku Niemiec jakoś nie śmieszy.
1a2b
Ekstremalnie słaby? No nie powiedziałbym. Wartość złotego spadła o ok. 5..7% w stosunku do głównych walut.
loool
Czy jest możliwe aby przy np 10% oficjalnej inflacji stopy procentowe były nadal 1% ?? Czy to jest widzimisie NBP czy jednak są jakieś mechanizmy wymuszające wzrost stóp ??

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki