REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Zamiast oszczędzać wolimy wydawać. Nawet w postanowieniach noworocznych [Sondaż]

2021-12-30 06:43
publikacja
2021-12-30 06:43
Dodaj Bankier.pl w Google

Prawie co czwarty Polak chce skupić się w nowym roku na byciu z bliskimi. 22 proc. ankietowanych zamierza być bardziej aktywna fizycznie. Jednak 25 proc. Polaków nie ma postanowień noworocznych - wynika z sondażu opublikowanego w czwartkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Zamiast oszczędzać wolimy wydawać. Nawet w postanowieniach noworocznych [Sondaż]
Zamiast oszczędzać wolimy wydawać. Nawet w postanowieniach noworocznych [Sondaż]
fot. studioflara / / Shutterstock

"DGP" zapytała Polaków o ich postanowienia noworoczne. Ankietowani mieli możliwość wielokrotnego wyboru odpowiedzi.

Na drugim miejscu wśród odpowiedzi jest bycie z bliskimi (23,6 proc.), na trzecim - aktywniejszy tryb życia (22 proc.). Z kolei 21 proc. zadeklarowało, że będzie więcej oszczędzać. Jak zauważa dziennik, na kolejnych miejscach jest znalezienie więcej czasu na książkę, wyjście do kina czy na koncert oraz typowe noworoczne zobowiązanie, czyli przejście na dietę.

Co czwarty ankietowany nie miał żadnych postanowień. "Po 50. roku życia stajemy się realistami. To od tego momentu na pierwsze miejsce wskakuje postanowienie… braku obietnic. Co się liczy dla młodych? Oszczędzanie. Aż 46 proc. deklaruje, że będzie odkładać, na kolejnych miejscach są: przechodzenie na dietę, czas dla siebie czy rzucanie palenia" - czytamy w dzienniku. Zaznaczono, że relacje z bliskimi dla młodych są niemal na ostatnim miejscu – tylko 8 proc. odczuwa potrzebę zwiększenia czasu dla rodziny.

Dziennik podkreśla, że wszystkie grupy wiekowe deklarują aktywniejszy tryb życia i przechodzenie na dietę.

Wakacje na giełdzie

Sondaż powstał na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej", Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl. Wykonała go firma United Surveys 17 grudnia 2021 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).(PAP)

szz/ lena/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ptokbentoniczny
"Z kolei 21 proc. zadeklarowało, że będzie więcej oszczędzać". To powodzenia życzę. Przy obecnej inflacji oraz wiedzy ekonomicznej Polaków ich oszczędności nie będą warte więcej mimo wyższej sumy.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki