Zachodniopomorskie: Dodatkowe 54 mln euro z UE na walkę z bezrobociem

13.01. Szczecin (PAP) - Dodatkowe 54 mln euro dostało zachodniopomorskie na walkę z bezrobociem. To bonus za szybką i efektywną realizację Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 - powiedział w czwartek na konferencji marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz.

Geblewicz powiedział, że środki pochodzą z Krajowej Rezerwy Wykonania, czyli puli pieniędzy, które Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przeznaczyło do podziału pomiędzy najlepiej gospodarujące środkami unijnymi województwa, aby je nagrodzić i zmotywować. Zachodniopomorskie w ramach unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki otrzymało trzy lata temu alokację w wysokości ponad 306 mln euro.

"Ponad 40 proc. tej sumy zostało już wydane. Wsparciem dzięki programowi objęto ponad 100 tys. bezrobotnych"- powiedział Geblewicz.

Dodatkowe środki zasilą kasę Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.

Dyrektor urzędu Andrzej Przewoda powiedział, że pieniądze będą przeznaczone m.in. na walkę z bezrobociem długotrwałym, czyli pomoc ludziom, pozostającym bez zatrudnienia dłużej niż rok; osobom młodym i tym po 50. roku życia; a także na rozwój edukacji zaczynając już od przedszkoli i wspieranie powstawania nowych przedsiębiorstw.

W zachodniopomorskiem stopa bezrobocia wynosi 16 proc. Bez zatrudnienia w regionie pozostaje 106 tys. osób. (PAP)

szt/ mki/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne